Trenéři čáslavských celků dorostu si stěžovali na tvrdost nymburského soupeře

20. září 2011, 08:42
(aktualizováno: 20. září 2011, 08:59)

Čáslav - Fotbalová družstva FK Čáslav o víkendu bojovala o další mistrovské body:

Starší dorost: Nymburk - Čáslav 3:0 (0:0)

Komentář trenéra Zikmundy: "Začali jsme dobře, bohužel nám nevycházela finální část. Domácí měli sice jen dvě ojedinělé akce, ale obě volali po gólu - nejprve trefili tyč a poté i břevno. Největší šanci úvodního poločasu pak "zazdil" Kováč, který spálil samostatný únik.

Druhou půli přišly i branky - v 54. min. postupoval po zjevném ofsajdu domácí hráč sám na bránu a nemýlil se - 1:0. Vzápětí, vinou nekoncentrovanosti, jsme inkasovali podruhé. Opět ze sporné (ofsajdové) situace dorážel domácí hráč trestný kop - 2:0. Vrcholem byl brutální zákrok na Vaingáta, kterého musela odvézt sanitka. Domácí hráč bez snahy hrát míč trefil Vaingáta na ve skluzu na koleno a inkasoval pouze žlutou kartu. Emoce pak ovládly jak hřiště tak lavičku. Naštěstí se utkání dohrálo bez dalších incidentů. I když jsme inkasovali v závěru i potřetí, rozhodla hlavně první branka. Soupeř byl lepší, vyhrál zaslouženě. My jsme bez tří chybějících hráčů postavili do základu pět mladších dorostenců a i proto jsme si s tvrdou hrou soupeře nedokázali poradit."

Čáslav: Kovařík - Balouš, Pipek, J. Goliáš, Dospěl - Zoufalý, Brunclík, R. Goliáš,Veselý - Horyna, Kováč. Střídali Kořínek, Kareš,Vaingát.

[[Soutez? &soutez=56 &datum=2011-09-20 ]]

Mladší dorost: Nymburk - Čáslav 6:6 (2:4)

Utkání pro hosty nemohlo začít lépe - po dvaceti vteřinách Marek zachytil špatnou zpětnou přihrávku, obešel brankáře a otevřel gólový účet - 0:1. Vedení však vydrželo jen šest minut. Po centru zleva na zadní tyč domácí vyrovnali na 1:1. Po třech velikých šancích Čáslavi a jedné Nymburku unikl po půlhodině hry Malina, přesně našel Kořínka a hosté opět vedli - 1:2. Za další čtyři minuty však domácí hráč přesprintoval Netáhla a nedal Kristkovi šanci - 2:2. Hosté v nátlakové hře nepolevili a brankami Netáhla po Kořínkově rohu a Jungwirtha po Markově uvolnění odcházeli do kabin s dvoubrankovým vedením.

Druhá půle začala stejně jako první - odražený míč se po půlminutě dostal k Markovi, který dělovkou z pětadvaceti metrů prostřelil Chaloupku - 2:5. O deset minut později náhodný nákop přeletěl Kristka a Nymburk snížil na rozdíl dvou branek. Když v 55. minutě důrazný Kareš po centru Maliny vrátil Čáslavi třígólový náskok, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Jenže domácí během jedenácti minut dokázali srovnat na divokých 6:6. V poslední čtvrthodině se ani jednomu mužstvu nepovedlo strhnout výhru na svou stranu.

Trenér Jiří Parachin zhodnotil utkání: "Takový zápas jsem ještě nezažil. Neudržet dvakrát vedení o tři branky je hodně špatné. Místo abychom zápas v klidu dohráli, pustili jsme vlastními chybami rezignované domácí zpátky a ti nás potrestali. Na druhou stranu soupeř hru hodně přitvrdil a jeho zákeřné zákroky nás rozhodily."

Branky Čáslavi: Marek 2, Kořínek, Netáhlo, Jungwirth, Kareš. Čáslav: Kristek - Macháček, Netáhlo, Kareš, Veselý - Havránek (65. Zoufalý), Marek, Jungvirth, Malina - Kořínek, Kratochvíl.

[[Soutez? &soutez=57 &datum=2011-09-20 ]]

Starší žáci U-15: Liberec - Čáslav  5:2 (5:2)

V přímém souboji o druhé místo v tabulce čáslavské mužstvo zavítalo na hřiště Slovanu Liberec. O osudu utkání bylo bohužel rozhodnuto již v 10. minutě zápasu, když domácí potrestali fatální chyby Čáslavských. Domácí hráči v úvodu zápasu běželi čtyřikrát sami na bránu a to byla pro ně opravdu jednoduchá práce. Za naše mužstvo skórovali Pipek a Kokeš, kteří kosmeticky upravili výsledek.

Hodnocení trenérů Dobrého a Tomana: "Úvod byl jak ze špatného snu. Začátek zápasu jsme vůbec nezvládli, i když jsme naše kluky na to výrazně upozorňovali! Prohrávat v 10. minutě 4:0 je opravdu silná káva! Bohužel jsme nejeli do Liberce kompletní, čtyři kluci onemocněli a my jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Doufáme, že v příštím domácím zápase vše napravíme a porazíme Chrudim."

Branky Čáslavi: Pipek, Kokeš. Čáslav: Kubát - Masopust, Basl, Toman, Šmidrkal - Vítek, Procházka, Jelínek, Lebduška - Ronovský, Pipek. Střídali Mikula, Terč, Kokeš, D. Rolenec, Liška.

[[Soutez? &soutez=52 &datum=2011-09-20 ]]

Starší žáci U-14: Liberec - Čáslav 3:4 (2:3)

Žáci U-14 vyrazili v 5. kole žákovské ligy do Liberce, kde chtěli obhájit předcházející výsledky a udržet první místo v tabulce.

Střetnutí hodnotil trenér Milan Miklušičák: "Jsem rád, že se nám podařilo navázat na předcházející úspěchy. Kluky musím pochválit, že se vypořádali s těžkým soupeřem a na začátku i s nepříznivým průběhem, když jsme v 17. min. prohrávali 2:0. Kromě deseti minut v zápase, kdy nás soupeř potrestal dvěma góly, jsme byli lepším týmem. Do konce prvního poločasu se nám podařilo výsledek obrátit vstřelením tří branek a k tomu jsme si ještě i vytvořili spoustu vyložených šancí.

I do druhé půle jsme vstoupili aktivně a po několika zmařených příležitostech jsme dokázali vstřelit čtvrtý gól. Domácí se dostali do zápasu až v poslední pětiminutovce, kdy vstřelili kontaktní gól a snížili na 3:4. V poslední minutě se jim ještě podařilo nastřelit tyč.

První místo v tabulce a dosažené výsledky jsou odměnou za přístup k tréninkům."

Branky Čáslavi: Machů 2, Sobek, Fuxa. Čáslav: Tuzar - J. Petržilka, Barták, Šimůnek, Daniy - Hurda, Fuxa, Koubský, Šlejmar - Machů, Sobek. Střídali: Semrád, Vidlák.