Třetí zápas po sobě Čáslav nedala gól

23. srpen 2009, 12:10

Praha - Ve čtvrtém kole II. ligy se FC Zenit Čáslav podíval v neděli dopoledne na stadion, kde v roce 2006 začal svou druholigovou kariéru. Čekal je tam FK Viktoria Žižkov, který před sezonou vyhlásil boj o návrat do nejvyšší soutěže.

Žižkov - Čáslav 1:0 (0:0)

Čáslavští začali hodně odvážně, ale v 8. min. zahrozili Žižkovští z rohu a o chvíli později Hromkův pokus přistál na břevně! V 11. min. Houdek krotil nepřijemnou střeu Zengueho ze střední vzdálenosti a vzápětí čelil další nebezpečné situaci před svou bránou: Kalod pronikl do šestnáctky, ovšem Bukače na rohu malého čtvrtece udržel T. Dubský. Ve 22. min. dobrou kombinační akci na pravé straně zakončoval střelou k bližší tyči T. Dubský, Bartalský se však překvapit nenechal. Ve 26. min. byl T. Dubský ke gólu ještě blíže, když po Vlaskově rohu hlavičkoval těsně nad. V poosledních minutách prvního poločasu si domácí vynutili převahu. Ve 33. min. po Kalodově zpětné přihrávce Culek pálil naštěstí nepřesně a pak už se role zakončovatele ujal Hromek: Nejprve si ve 38. min. trochu vylepšil střelecký úhel, jenže ho skvěle vychytal Houdek. Ve 41. min. se pokusil o další ránu, která tentokrát prosvištěla kolem tyče do zámezí.

Druhý poločas domácí začali náporem, ovšem nebezpečně pálil v 50. min. Vlasko. Jeho střele chybělo jediné - pár centimetrů. Žižkovský tlak však citelně sílil. v 57. min. Koukal mířil ještě vedle, ovšem o minutu později dostal na šestnáctce přece jen více prostoru a balón uklidil k tyči - 1:0. O chvíli později mohlo být s hosty ještě hůře, naštěstí po Koukalově centru Kalod hlavičkoval jen do míst, kde stál gólman Houdek. Na čáslavského gólmana se valil další útok Kaloda s Koukalem v 60. min., situaci nakonec vyřešil odkopem do bezpečí Ricka. Žižkovští se s postupem času stahovali před svou bránu, Zenit se nadechl k náporu až v samotném závěru, ovšem na Bartalského recept nenašel. Teprve v předposlední minutě se pěkně uvolnil Holub, jenže povedenou ránu vytáhl výborným zákrokem gólman Žižkova.

Branka: 58. Koukal. Rozhodčí: Ardeleánu - Mencl, Ubias. ŽK:Hromek - Kunášek, T. Dubský. Diváků: 1620. Žižkov: Bartalský - Šťastný, J. Petrů, Procházka, Folwarczny - Hromek, Culek (52. Brabec), Hušbauer (46. Koukal), Zengue - Kalod, Bukač (46. Straka). Trenér Vlastimil Petržela. Čáslav: Houdek - Kotrba, Ricka, Skoupý, Kunášek - Kotyza, Schut (62. Dobal), Haniak (71. Holub), T. Dubský, Vlasko - Fikejz (62. Markovič). Trenér Přemysl Bičovský.