Trpělivá hra Sparty přinesla ovoce

4. duben 2010, 19:35

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty ČKD Kutná Hora v 19. kole I. A třídy - skupina B hostili svého tabulkového souseda - FC Jílové. Kutnohorští v neděli potvrdili výbornou bilanci domácích zápasů a dvěma brankami ze závěru zápasu rozhodli o třech bodech.

Kutná Hora - Jílové 2:0 (0:0)

Domácí i hostující trenéři na hřiště poslali defenzivní sestavu a podle toho také první poločas vypadal. Oba celky rozehrávaly z obrany velice opatrně a diváci si vzrušujícího fotbalu příliš neužili. Ve 13. min. Doležal poslal do šestnáctky hostů vysoký míč, nová posila Kutné Hory Radovan Klička, který naposledy působil v Převýšově, šel do vzdušného souboje s teprve patnáctiletým gólmanem Řehákem, ovšem byl z toho jen roh. Hosté měli prakticky jedinou vážnější šanci: V 18. min. Skokan chyboval při přihrávce zpět, Müller přihrával ještě před Vavřinu, ovšem nabíhajícího Procházku dokázal "na uzdě" udržet Klička. Ve 36. min. Vančura poslal šikovný trestný kop před bránu Řeháka, jenže clonícímu Doležalovi míč odskočil.

Ve druhé půli se do útoku začal vytahovat Jak. Vančura, v záloze ho v ofenzivě podpořil Klička a na hře Kutné Hory to bylo znát. Domácí svého soupeře zmáčkli a přišly i šance: V 57. min. Jak. Vančura mířil z trestného kopu za zeď, ale těsně vedle, o dvě minuty později rozehraný trestný kop Skokan posunul Vančurovi, který přihrával po zemi před bránu, kde ale Vodička balón do sítě nedostal. V 70. min. se výborným zákrokem blýskl gólman Řehák, který vytáhl krásnou střelu Doležala po rozehraném rohu. Skóre se tak měnilo až v poslední desetiminutovce: V 84. min. hosté roh ještě dokázali odvrátit, Kozel ale poslal centr zpět na zadní tyč a i když si na Luňáčkovu hlavičku Řehák sáhl, brance zabránit nedokázal - 0:1. V 86. min. M. Šváb vybojoval míč pro Kličku, po jehož centru Jak. Vančurou upravil na 2:0. Ten samý hráč ještě mohl přidat třetí branku, jenže v 89. min. po rychlé akci z malého vápna přestřelil a navíc rozhodčí odpískal ofsajd.

Střetnutí se trenérovi Kutné Hory Radimovi Truksovi hodnotilo dobře. "Stál proti nám kvalitní soupeř, ale my jsme se na něj připravovali a dokázali jsme to prodat i v samotném zápase," upozornil a pokračoval: "Hosty jsme za celé utkání vlastně do ničeho nepustili a sami jsme ho ve druhé půli přehrávali a připravili si šancí více než na dva góly." Vítězství nad tabulkovým sousedem se určitě počítá. "Tři body se pokusíme potvrdit za týden v Rejšicích," dodal Radim Truksa.

Radim Truksa do základní sestavy nominoval šest obránců. "Soupeře jsme se určitě nebáli, ale měli jsme z něj respekt," podotkl kouč. "Vyplatilo se nám to, soupeře jsme vlastně do ničeho vážnějšího nepustili a sami ho dostali ve druhé půli pod tlak," uzavřel Radim Truksa.

Branky: 84. Luňáček, 86. Jak. Vančura. Rozhodčí: Bartůšek - Čermoch, Hocek. ŽK: M. Šváb, Jak. Vančura - Malknecht, Čmelík, Procházka. Diváků: 175. Kutná Hora: Vavřina - Kozel, M. Tomíšek, Doležal, Linhart - Klička - M. Šváb, P. Růžička, Jak. Vančura (90.+1 Kureš), Kozel (90. J. Kratochvíl) - Vodička (67. Luňáček). Trenér Radim Truksa. Jílové: Řehák - Malknecht, Javůrek, Kniha, Kos (86. Chlaupa) - Čech, Procházka (88. Válek), Cimpl, Čmelík, Kovařík (73. Keller) - Müller. Trenér Robert Bradáč.