Uhlíři poslední zápas zvládli a rozloučili se vítězně

19. červen 2010, 19:09
(aktualizováno: 19. červen 2010, 20:37)

Uhlířské Janovice - V posledním kole I. A třídy - skupina B fotbalisté FK Uhlířské Janovice přivítali FK Bakov nad Jizerou. Po nerozhodném prvním poločasu nakonec jedinou brankou zápasu rozhodl Lukáš Bohatec. A opět střelou z dálky.

Uhlířské Janovice - Bakov n. J. 1:0 (0:0)

Oproti posledním utkáním nastoupili uhlíři k domácí rozlučce se sezónou s vynucenými změnami v sestavě a od začátku se museli zaměřit hlavně na obranu. Po centru Kvapila dokázal Verner být důraznější J. Berana, zanedlouho si míč za obranu Kvapil připravil na centr, ale i tentokrát byl Verner pozorný. Ke hněvu dohnal trenéra Josefa Bohatce zbytečně kličkující Wolf, následné zakončení Resla jen těsně minulo brankovou konstrukci. Domácí hráči jakoby navazovali na poslední nepovedené utkání v Zelenči. Po rohovém kopu J. Berana nechali zcela volného Kvapila, jehož hlavičku ztlumil Verner ve svých rukavicích. Jednu z mála povedených akcí uhlířů měli na svědomí centrující Blecha a svoji slabší, tedy pravou nohou zakončující Vojt.Vančura. Podobně jako o chvíli později zpoza vápna střílející Wolf mířil pouze do míst, kde stál připravený M. Beran. Před koncem poločasu si oba celky připravili jednu tzv. tutovku. Nejprve J. Beran střílel z plného běhu, Verner vytáhl míč na pravou tyč, od které se odrazil zpět do hřiště. Na druhé straně po průniku Strnada neprokázal v koncovce R.Špitálník dostatek klidu. Zakončil sice prudce, ale hodně nepřesně.

Po přestávce uhlíři přeskupili řady, pozice si vyměnili R. Špitálník s Churavým, ovšem útočný efekt se žádný nedostavil. Naopak - pozornost Vernera zkoušel Frelich, stejně tak kombinující J. Beran s Bláhou. Po střetu Uhra s J. Beranem se hostující hráči dožadovali pok.kopu za hraní rukou domácího stopera, jejich volání však nebylo hlavním rozhodčím vyslyšeno. Jediný gólový moment zápase předvedl v 58. min. L. Bohatec. Standardní situaci od domácí lavičky rozehrál na zadní tyč a k překvapení všech skončila až v síti - 1:0. Vyrovnání měl na hlavě Resl po centru Formáčka, stejně tak těsně vedle střílející J. Beran. S blížícím se koncem zápasu upadala hra na obou stranách, hráči už asi byli myšlenkami na rozlučkách se sezónou. Důkazem budiž zakončení L .Bohatce po nahrávce Wolfa vysoko nad bránu. V posledních vteřinách ještě J. Beran rozezněl břevno po rozehrání trestného kopu z hranice velkého vápna.

"První poločas byl daleko více běhavý, ve druhém tempo trochu upadlo. Šlo o průměrné utkání," shrnul poslední zápas trenér Uhlířských Janovic Josef Bohatec a pokračoval: "V zakončení byly bezzubé obě mužstva, my jsme dali branku po střele Lukáše Bohatce z pětatřiceti metrů. Stejně jako minule zápas úplně nenadchl, druhý poločas už byl jen nakopáváním balónů a šlo o to, kdo dá branku. Střetnutí bylo vyrovnané, jsem ale rád, že jsme vyhráli. Soutěž jsme zachránili, tak snad bude v Uhlířských Janovicích chvíli klídek."

"Prohráli jsme, protože jsme nebyli schopni zakončit," nebyl spokojen se střeleckou produktivitou svého celku hostující trenér Ladislav Špringer. "Herní převaha, kterou jsme si vytvořili, nám nebyla nic platná," opakoval zklamaně. Jak motivoval své hráče k utkání? "Jeli jsme do Uhlířských Janovic vyhrát, chtěli jsme skončit okolo šestého místa," uvedl V průběhu druhého poločasu se hostující hráči dožadovali pokutového kopu za údajně hraní rukou Uhra, pohled Ladislava Špringera byl střízlivější. "Pokud tam hraní rukou bylo, tak neúmyslné, porážku nesvádím na rozhodčí. Utkání to bylo bez nervů, ve výkonu rozhodčích nevidím žádný problém," hovořil bez emocí. A jak vidí Ladislav Špringer končící sezónu? "Jsme spokojeni. Škoda, že jsme na podzim nezískali o čtyři body více, mohli jsme skončit v tabulce výše. Celkově jsme se sezónou spokojeni."

Branka: 58. L. Bohatec. Rozhodčí: Nepovím - Nehasil, Němeček. ŽK: Wolf (UJ). U. Janovice: Verner - Blecha (46. M. Jelínek), Uher, M. Novotný, Strnad - Churavý, L. Bohatec, Wolf, Vojt. Vančura - Stoupa (65. Cypra), R. Špitálník (72. Srba). Trenér Josef Bohatec. Bakov n. J.: M. Beran - Smetana, Flodrman, Sedláček, Bláha - Vaněk (63. Formáček), Kvapil (78. P. Špringer), Frelich, Nagy (Vaníček) - J. Beran - Resl. Trenér Ladislav Špringer.