Uhlíři své fanoušky konečně potěšili

13. duben 2010, 20:44

Uhlířské Janovice - Fotbalisté FK Uhlířské Janovice v úterý dohrávali odložené střetnutí 17. kola I. A třídy - skupina B. Hostili Jílové, které by se v případě vítězství dotáhlo zpět do špičky tabulky. Domácí naopak potřebovali nejen tři body k záchraně, ale potřebovali zlomit nepříznivé jarní výsledky - vždyť před úterním utkáním ze tří zápasů měli pouze bod za domácí bezbrankovou remízu s Mnichovo Hradištěm při jarním skóre 1:7.

U. Janovice - Jílové 4:1 (0:1)

Hosté nastoupili bez mladičkého gólmana Josefa Řeháka, který dopoledne prodělal operaci slepého střeva. I tak uhlíře dokonale zaskočili už v první minutě: Střed domácí obrany se doslova rozestoupil před Müllerem, který trefil jen nohy gólmana Vernera, ale odražený míč volný dobíhající Dvořák napálil z hranice šestnáctky do šibenice - 0:1. Domácí zahrozili ve 14. min., kdy po rozehraném trestném kopu T. Kulhánek pálil šikovně, leč jen do boční sítě hostující brány. Jinak toho první poločas ke koukání příliš nenabídl, hosté se samozřejmě nikam nehrnuli a domácím vázla kombinace. Ve 34. min. Vernera v bráně uhlířů protáhl Cimpl a to bylo z prvního dějství vše.

Jílové se snažilo Uhlířské Janovice překvapit na začátku druhého poločasu aktivní hrou a Verner musel vytáhnout další skvělý zákrok, když v 50. min. Cimplův trestný kop za zeď vytáhl na roh. Pak přišly šťastné chvíle domácích: V 54. min. se centr R. Špitálníka odrazil na hranici šestnáctky a také Uher ukázal, že umí zamířit do horního růžku - 1:1. Za chvíli se R. Špitálník probíjel po pravé straně, jenže v pokutovém území přihrával pozdě a na L. Bohatce nepřesně. Vše si záložník uhlířů vynahradil o minutu později: Tentokrát si balón připravil na levačku a Vavřinu v bráně Jílového prostřelil - 2:1. Aby toho nebylo málo, v 61. min. se Wolf prosmýkl mezi obránci a dokonal skvělý obrat ve vývoji utkání - 3:1. Hosté potom poslali do útoku třetího hráče a otevřená obrana vyhovovala brejkové hře domácích. V 66. min. L. Bohatec levačkou opřel míč o břevno, některé úniky nedotáhli například Wolf nebo střídající Stoupa. Na těžkém terénu to měli hosté hodně komplikované, v 84. min. po Čechově centru Javůrek hlavičkoval vedle. V závěru se v pokutovém území před Vernerem neprosadili jak Javůrek, tak ani Čech a tak v nastaném čase uhlíři přidali třešničku na dortu: Churavého rána z levé strany prošla gólmanovi mezi nohama a míč doklepl do sítě R. Špitálník - 4:1.

Trenér FK Uhlířské Janovice Josef Bohatec si mohl pořádně oddechnout. Prvním jarním vítězstvím se jeho tým dotáhl v tabulce na Poděbrady. "Čekám ale na zápasy, ve kterých budeme soupeře přehrávat fyzicky a hlavně budeme dávat góly," krotil radost domácích fanoušků a dodal: "To se nám dnes povedlo po všech směrech ve druhém poločase. V první půli jsme po inkasované brance byli trochu mimo hru. V kabině padlo - dáme tři góly - a my dali čtyři." Když se domácím podařilo zápas otočit, hosté otevřeli hru a to na těžkém terénu vyhovovalo brejkovým hráčům typu Radka Špitálníka nebo Tomáše Wolfa. "Trochu jsme to hráli dlouhými míči za obranu bez zálohy, která se naopak více soustředila na obranu," naznačil kouč. "Vyšlo to," ulevil si.

Podobný výsledek uhlíři na jaře už potřebovali. "Do teď to pro nás spíše byly nervy, v kabině bylo ticho a hráči nebyli ve své kůži. Snad se to teď změní, uvidíme po sobotním utkání s Poděbrady. Pak nás čekají těžcí soupeři," nechtěl nic zakřiknout Josef Bohatec.

Branky: 54. Uher, 59., 90.+4 R. Špitálník, 61. Wolf - 1. Dvořák. Rozhodčí: Pavelka - Voldan, Chrudimský. ŽK: Uher - Čmelík, Malknecht. Diváků: 150. U. Janovice: Verner - Blecha, Novotný, T. Kulhánek, Vojt. Vančura - R. Špitálník, L. Bohatec, Uher, Vl. Svoboda (80. Stoupa) - Wolf, Kocourek (53. Churavý). Trenér Josef Bohatec. Jílové: Vavřina - Malknecht, Kniha, T. Javůrek, Kos - Čech, Čmelík (76. Krch), Cimpl, Aljevič (59. Kovařík) - Dvořák, Müller (57. Keller). Trenér Robert Bradáč.