Uhlíři zvládli důležitý zápas

22. květen 2010, 20:00

Uhlířské Janovice - Fotbalisté FK Uhlířské Janovice v sobotním domácím zápase I. A třídy - skupina B hostili poslední Rožďalovice a úkol zněl jasně: V cestě za záchranou vyhrát! Po třech brankách v prvním poločase cíl splnili a ve středeční dohrávce v Týnci n. S. by se mohli výrazně přiblížit k záchraně.

U. Janovice - Rožďalovice 3:0 (3:0)

Před proti minulým duelům slabší diváckou kulisou uhlíři od úvodních minut naznačovali, že tři body jsou pro ně povinností. Po zpětné přihrávce M. Svobody střílel Wolf vysoko nad bránu, ale o chvíli později si míč na levou nohu připravil L. Bohatec a potvrdil svoji střeleckou produktivitu z posledních utkání - 1:0. Jednu z mála útočných aktivit hostí zakončil Hojsák táhlou střelou, kterou Verner vytáhl na rohový kop. Poté se aktivita přesunula na kopačky uhlířů, kteří ještě do poločasu přidali další dva góly. Nejdříve sice Uher nedosáhl na centr R. Špitálníka, jehož další nahrávku před bránu o chvíli později nezpracoval M. Kulhánek. Za svoji aktivitu byl R. Špitálník odměněn ve 32. min., kdy využil zaváhání Veselého – 2:0. Hosty mohl dostat zpět do zápasu Blažek. Po jeho rozehrání standardní situace z hranice velkého vápna se rozezněla levá tyč Vernerovy svatyně. Staré známé pořekadlo nedáš – dostaneš platilo i tentokrát, kdy míč vyvezl Wolf, posunul jej na R. Špitálníka, jenž obešel Hampla a zavěsil – 3:0.

Druhý poločas již žádný gólový zápis nepřinesl, i když možnosti si hlavně uhlíři vytvořili. Nad bránu po asistenci M. Kulhánka zakončoval R. Špitálník, těsně vedle hlavičkoval Uher, po zaváhání Hampla, jenž ve svých rukavicích neudržel centr Strnada, stihl před dorážejícím R. Špitálníkem odvrátit míč do bezpečí Hojsák, po standardní situaci zahranou L. Bohatcem pouze do golmana nastřelil míč Uher. V samém závěru se alespoň o vstřelení čestného úspěchu pokusili i hosté. Po centru Veleho sebral Verner míč z hlavy Blažka, zpoza vápna střílející Pavel měl špatně seřízená mířidla.

Uhlíři zvládli velmi důležité utkání jarní sezony. "Měl jsem z toho větší obavy," přiznal trenér Uhlířských Janovic Josef Bohatec. "V prvním poločase jsme dali tři branky, v tom druhém jsme se ale trápili. Naše hra byla upracovaná a nepřesná, navíc jsme zahazovali příležitosti," upozornil a pokračoval: "Balóny jsme jen nakopávali, nebylo to nic krásného na pohled. Naše vítězství je ale zasloužené, vlastně díky prvnímu poločasu."

V první půli se domácí dostávali do gólových příležitostí a také je proměňovali. "První branku dal Lukáš Bohatec, když dostal přihrávku proti bráně a on se trefil za tyč," řekl kouč a navázal: "Dva góly pak přidal Radek Špitálník. Šlo o odražené míče, on se podíval a technickou ranou je umístil do brány. Gólman neměl šanci, bylo to po závaru ve vápně." Lukáš Bohatec si udržuje střeleckou formu, skóroval ve třetím utkání po sobě. "Střelecky se mu daří, snad mu to vydrží. Máme před sebou ještě pět kol," upozornil Josef Bohatec. "Sestava se trochu ustálila a od toho se všechno odvíjí," naznačil.

K dohrávanému střetnutí Uhlířské Janovice ve středu vyrazí do Týnce nad Sázavou. "Domácí budou body potřebovat, my bychom se případným úspěchem mohli i zachránit," zakončil trenér Uhlířských Janovic.

"Soupeři musíme pogratulovat, protože byli lepší," stručně a výstižně shrnul zápas hostující trenér Josef Velechovský a doplnil: "Nic jsme si nevypracovali, až na nastřelenou tyč, soutěž jen dohráváme." Problémem celku Roždalovic je dle trenéra hlavně koncovka: "Nedáváme góly, produktivně jsme na tom velice špatně." I přes již jistý sestup problémy s hráči nebudou: "S kluky hovoříme, slíbili, že budou dál pokračovat. Jsou mladí, věřím, že I. B třídu budeme hrát důstojně," zakončil Josef Velechovský.

Branky: 17. L. Bohatec, 32., 39. R. Špitálník. Rozhodčí: T. Pejša – Brejník, J. Pejša. ŽK: Wolf, Stoupa – Pavel, Hlavatý, T. Nechánský. U. Janovice: Verner – Uher, T. Kulhánek, M. Novotný, Strnad – R. Špitálník (70. M. Jelínek), L. Bohatec, Wolf, M. Kulhánek (65. A. Novotný) – Stoupa, M. Svoboda (17. Blecha). Trenér Josef Bohatec. Rožďalovice: Hampl – J. Veselý (42. F. Veselý), Pavel, Blažek, Vele – Štefan (83. Kulychok), J. Nechánský, Hlavatý, Hojsák – T. Nechánský, Shayban. Trenér Josef Velechovský.