Uhlířky v neděli vrátily Spartě jarní porážku v derby i s úroky

11. září 2011, 16:30
(aktualizováno: 11. září 2011, 21:03)

Uhlířské Janovice - Ženská třetí liga nabídla v neděli první z derby zápasů Kutnohorska: Na hřiště FK Uhlířské Janovice dorazily fotbalistky Sparty Kutná Hora. Ty na jaře na stejném místě zvítězily 5:2, ovšem v neděli se musely před svými soupeřkami sklonit.

U. Janovice - K. Hora 7:2 (4:2)

Střetnutí lépe rozehráli hosté: V 7. min. se Karaafiátová proháčkovala až do pokutového území a před prázdnou bránu předložila míč Buchtové - 0:1. Ze strany hostujícího týmu to ale bylo na dlouhé minuty vše. Na druhé straně se do šestnáctky protáhla Bílková, Podoláková ale její zakončení nohou stihla vykopnout a pak ještě centr Melcherové vytáhla na roh. Po něm sice uhlířky trefily neobsazenou Černou do hlavy, míč se ale odrazil od tyče a dobíhající Baranovičová srovnala na 1:1. O čtyři minuty později se Uhlířské Janovice dostaly do vedení: Vedralová od brankové čáry poslala balón do malého čtverce, obrana Sparty situaci ustála, ale z druhé vlny dobíhající Baranovičová si připsala druhý zásah - 2:1. Ve 33. min. se připomněla opět kutnohorská ofenziva, hlavně Karafiátová, po jejímž průniku Buchtová posunula míč A. Prchalové - 2:2. S vývojem zápasu se zřejmě nechtěla smířit Vedralová, která dvěma přesnými ranami zpoza šestnáctky upravila na poločasových 4:2.

Také úvod druhého dějství z pohledu hostujících hráček vypadal nadějně, nejblíže gólu byla Karafiátová v 56. min., kdy Makalové nasadila "housličky", dostala  se až na hranici malého čtverce, ovšem nepřekonatelnou překážkou se jí stala brankářka Prnková. Když Melcherová v 60. min. upravila na 5:2, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Uhlířky byly na koni, navíc v 73. min. Bílková z trestného kopu a v 82. min. Broumová upravily na 7:2.

Domácí hrající trenérka Marie Bílková spěchala do útrob uhlířskojanovického stadionu a tak se hodnocení zápasu ujal trenér Kutné Hory Alexandr Nagy. "Rozdíl mezi oběma týmy byl v chuti do hry," uvedl a pokračoval: "Našim holkám chyběl pohyb, jejich výkon byl odevzdaný."

Sparta přitom vedla 1:0. "Měli jsme tam další gólovky, vedení jsme mohli potvrdit. Naopak soupeř své příležitosti využil," popisoval první půli a navázal: "ve druhém poločase jsme chtěli zlepšit kombinaci, naše hra se zlepčila a za stavu 4:2 jsme si připravili dvě gólovky, při kterých jsme šli sami na brankářku. Místo vyrovnání na 4:4 domácí dali pátou branku a pak už nebylo co řešit."

Branky: 12., 15. Baranovičová, 37., 42. Vedralová, 60. Melcherová, 73. Bílková, 82. Broumová - 7. Buchtová, 33. A. Prochalová. Rozhodčí: Uher - J. Koleček, Fidra. Bez karet. U. Janovice: Prnková - Dlouhá, Syrováktová, Makalová, Němcová - Vondráčková (75. Broumová), Baranovičová (65. Kutílková), Vedralová, Černá (35. Menšíková) - Melcherová, Bílková. K. Hora: Podoláková - Strnadová, Olivová, Viktorová, T. Prchalová - Vaníčková (35. Vašková), Buchtová (65. Forštová), Dibelková, Hačková - A. Prchalová, Karafiátová. Trenér Alexandr Nagy.