Uhlířky se proměněnou penaltou v posledních vteřinách udržely ve hře o medailové pozice

1. listopad 2010, 22:40
(aktualizováno: 1. listopad 2010, 22:41)

Uhlířské Janovice - Předzápasová matematika nabízela mnoho možností na konečné podzimní umístění fotbalistek FK Uhlířské Janovice v tabulce III. ligy. Do poslední minuty to vypadalo na těsnou porážku a sesun na 6. místo, po proměněné penaltě v posledních vteřinách uhlířky uhájily 4. místo.

U. Janovice - Všestudy 1:1 (0:0)

Již úvodní minuty duelu naznačily, co bude asi největší zbraní celku Všestud. To v utkání poprvé a zdaleka na naposledy, předvedly spolupráci centrující Vl. Skůpová a trochu lehkovážně zakončující A. Prunerová. Obě aktérky si ve 14. min. vyměnily role, Vl. Skůpová naštěstí mířila těsně vedle. Za uhlířky odpověděla vně pokutového území střílející K. Baranovičová, ale ani ona mezi tři tyče nezacílila. Ve 30. min. po standardní situaci rozehranou A. Doležalovou sklepávala A. Prunerová opět pro Vl. Skůpovou, která prostě neměla střelecký den. "Ta dnes góla nedá," bylo slyšet z hloučku hostujících fans. Jak se později ukázalo, měli pravdu... Jelikož v závěru poločasu se na jedné straně po pasu M. Makalové nepovedl lob M. Bílkové oproti vyběhnuvší A. Baudyšové a na straně druhé K. Veselá vyrazila přímo do brány směřující míč po rohovém kopu z kopačky Vl. Skůpové, šly hráčky do kabin za bezbrankového stavu.

Ve 47. min. část diváků zvedalo ruce nad hlavou jako projev radosti ze vstřeleného gólu uhlířek, bohužel předčasně. To po přihrávce M. Bílkové namířila R. Melcherová k bližší tyči všestudské svatyně. Ovšem již překonanou A. Baudyšovou zastoupila na brankové čáře T. Holakovská, která ještě byla faulovaná dobíhající a o dorážku se snažící S. Vejvodovou. S přibývajícími minutami získávaly herní převahu hostující hráčky, které naštěstí pro uhlířky zápolily s koncovkou. Po centru Vl. Skůpové odvracela P. Hromádková míč před N. Gornerovou na rohový kop, po nechtěné asistenci V. Němcové neproměnila "samostatný nájezd" A. Prunerová. Skóre se měnilo v 63. min., kdy Vl. Skůpová posadila standardní situaci na hlavu v pokutovém území nepokryté M. Lochmannové - 0:1. Hráčky Všestud si vytvářely další možnosti, jak přidat gólovou pojistku, ale místo toho pokračovaly ve střeleckém trápení. Zakončující R. Kulhánková rozezněla břevno, po brejkové situaci si z technickým pokusem A. Prunerové poradila K. Veselá, která zasahovala o chvíli později i před střídající R. Šebkovou. V 85. min. po střetu M. Syrovátkové s Vl. Skůpovou nařídil hlavní rozhodčí Antonín Sojka pokutový kop. Na nepsané pravidlo, že faulovaná hráčka nemá penaltu kopat, Vl. Skůpová nijak nedala, což se ji taky vymstilo - míč poslala mimo brankovou konstrukci... Závěrečné minuty utkání patřily uhlířkám: Nejprve po pasu M. Syrovátkové nabila M. Bílková nabíhající R. Melcherové, která zakončila nad bránu. V již nastaveném čase došlo na penaltu i na druhé straně, kdy L. Hnátová faulovala K. Baranovičovou. K jejímu zahrání se postavila M. Bílková a na rozdíl od Vl. Skůpové nezaváhala - 1:1.

"V dnešním zápase nám štěstí nepřálo, jak bylo vidět při mé gólové šanci v druhém poločase," povzdechla po utkání uhlířka R. Melcherová a situaci ze 47. min. více rozebrala: "Míč pouze prošel po celé brankové čáře, kde ho na konci vyloupla protihráčka (pozn. T. Holakovská) a uklidila do bezpečné vzálenosti." Jaké pocity v té chvíli u domácí hráčky převládaly? "Cítila jsem obrovské zklamání," přiznala R. Melcherová, kterou ale optimismus neopouští: "Na jaře to ale všechno doženu, i kvůli fanouškům, zaslouží si to." Právě směrem k fans R. Melcherová dodala: "Děkujeme jim za přízeň."

"Jsem zklamaný," začal hodnocení remízového zápasu hostující trenér Josef Bartůněk a jedním dechem dodal hlavní důvody: "Dnes jsme mohli vyhrát, ale neproměníme gólové šance, navíc nedáme ani penaltu." Bodovou dělbu považuje Josef Bartůněk za odraz dění na hříšti: "Spravedlivá remíza," zhodnotil průběh hry. Neproměněnou penaltu ale za zlomový okamžik nepovažuje: "Už dříve jsme mohli proměnit naše šance, mohlo být rozhodnuto. Od 65. min. jsme ovládli hru." Po podzimu je při pohledu na tabulku jasná suverenita celku Dolních Měcholup, ale týmy na 2. - 7. místě dělí pouhých pět bodů. "Na jaře chceme vybojovat druhé místo," vyřkl Josef Bartůněk jasný cíl.

"Penalta byla jasná," nijak nechtěla spekulovat nad situací v nastaveném zkušená hostující golmanka A. Baudyšová, která se na faulující L. Hnátovou zlobila. "Byl to zcela zbytečný zákrok, domácí hráčka (pozn. K. Baranovičová ) mne nemohla přímo ohrozit," dodala.

Branky: 90.+2 pok. kop Bílková - 63. Lochmannová. Rozhodčí: Antonín Sojka. U. Janovice: K. Veselá - V. Němcová, M. Makalová, M. Syrovátková, H. Černá (86. M. Beranová) - S. Vejvodová, K. Baranovičová, N. Koudelková (65. L. Vondráčková), L. Prnková (50. P. Hromádková) - M. Bílková, R. Melcherová. Všestudy: A. Baudyšová - T. Holakovská, M. Lochmannová, A. Doležalová, L. Hnátová - Vl. Skůpová, P. Ulrychová, R. Kulhánková, N. Gornerová (77. R. Šebková) - J. Hnátová, A. Prunerová.