Uhlířům se opět osvědčilo duo Špitálník - Čálek

22. srpen 2009, 20:09

Uhlířské Janovice - Ve třetím kole I. A třídy fotbalisté FK Uhlířské Janovice přivítali na svém hřišti celek SK Rejšice. Ač hosté vsítili úvodní gól duelu, z bodového zisku po vítězství 3:1 se radovali domácí.

U. Janovice – Rejšice 3:1 (1:1)

Domácí hráči zaměstnávali gólmana soupeře Zahrádku hned od počátku. Rejšický brankář si nadvakrát poradil se střelou Čálka, po centru M. Kopeckého, také včas zasáhl před nabíhajícím Wolfem, ránu R. Špitálníka sledoval pouze očima, neb mířila vysoko nad. A tak jako blesk z čistého nebe přišel úvodní gól duelu na druhé straně: Po "žlutém" faulu Uhra, který tak zastavoval unikajícího R. Kopeckého, následoval trestný kop rozehraný Hanušem. Centr odvrátil hlavičkující Wolf pouze ke kopačkám Putorika, který tečovanou střelou otevřel skóre – 0:1. K vyrovnání byl blízko T. Kulhánek - po jeho standardní situaci na přední tyč se vyznamenal výborným zákrokem Zahrádka. O chvíli později už bylo veseleji – to nechal Blažek dost volného prostoru R. Špitálníkovi, který křížnou střelou rozvlnil síť – 1:1. Uběhla sotva minutka a R. Špitálník mohl dokonat obrat v utkání. Dlouhý pas T. Kulhánka neudržel snad prvně chybující Zahrádka ve svých rukavicích, ovšem domácí útočník tentokrát mířil jen do tyče.

Ve druhém poločase hostující hráči viditelně fyzicky "odcházeli", čímž umožnili uhlířům získávat územní převahu. Čálek si vysloužil potlesk na otevřené scéně, když se uvolnil a jeho následnou ránu vytěsnil Zahrádka na rohový kop. Po kombinaci zakončené centrem z kopačky M. Svobody chyběly naskakujícímu Churavému pověstné milimetry, po centru Novotného hlavičkoval nad bránu Vančura. V 68. min. probíjejícího se M. Svobodu zastavil nedovoleně Rys, čímž umožnil zahrávat Čálkovi pokutový kop, z něhož se domácí hráč nemýlil – 2:1. V útoku téměř neviditelné rejšické hráče "dorazil" v 77. min. R. Špitálník – po nahrávce Čálka si poradil jak s bránícím Blažkem, tak se Zahrádkou – 3:1. Alespoň zdramatizovat mohl o dvě minuty později Remsa, ovšem orazítkoval pouze pravou tyč Vernerovy brány.

Branky: 29., 77. R. Špitálník, 68. pok. kop Mil. Čálek - 22. Putorik. Rozhodčí: Šafránek – Suchý, Procházka. ŽK: T. Kulhánek, Uher, M. Svoboda - Rys, Remsa. U. Janovice: Verner - M. Kopecký, Uher, Novotný, M. Kulhánek - M. Svoboda, Churavý, T. Kulhánek (67. Stoupa), Wolf (46. Vojt. Vančura - Mil. Čálek, R. Špitálník (90. Forman). Trenér Milan Knížek. Rejšice: Zahrádka - Jon (79. Nastoupil), Blažek, Barančok, Šneidr - Hofírek, Hanuš, Putorik, Rys - Remsa, R. Kopecký. Trenér Josef Hůlka.