Úspěšnou reprezentaci OFS Kutná Hora U-13 přijme na radnici starosta Ivo Šanc

20. květen 2011, 16:06
(aktualizováno: 20. květen 2011, 16:07)

Malešov - Ve finále výběrů Okresních fotbalových svazů středočeského kraje do třinácti let minulou středu do Malešova dorazila čtyři družstva: OFS Kutná Hora, OFS Kolín, OFS Benešov a OFS Praha západ. Výborně se dařilo "domácímu" výběru, který poslední turnaj sezony vyhrál. Hrálo se systémem každý s každým v utkáních s hrací dobou 2 x 20 minut.

OFS Kutná Hora - OFS Kolín 2:1 (1:0)

Se známým soupeřem Kutnohorští do utkání vstoupili výborně, běžela teprve první minuta, kdy Balog zatáhl míč po pravé straně, odcentroval a Machů akrobaticky ve vzduchu nohou otevřel skóre - 1:0. Poté Kutná Hora měla několik tutovek, bohužel i ty nejvyloženější nedala. Druhá půle se odvíjela stejně, za stále převahy se OFS Kutná Hora proti houževnatému soupeři a výbornému brankáři nedokázal dlouho prosadit. Jak se dávají góly mu soupeř ukázal ve 30. minutě - 1:1. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, vybojovala Kutná Hora ve 40. min. roh, po nacvičeném signálu Koubský našel na zadní tyči Baloga, ten vrátil míč hlavou před branku a Šimůnek opět hlavou vystřelil první výhru OFS Kutná Hora - 2:1.
Branky K. Hory: Machů, Šimůnek.

OFS Kutná Hora - OFS Praha západ 4:0 (2:0)

"V utkání jsme nechali odpočívat Šimůnka s Fuxou a na jejich místa nastoupili Novák a Komma," popsal změny v sestavě trenér František Onderka. "Hosté prohráli vysoko s Benešovem tak jsme dali šanci náhradníkům," dodal. Kutná Hora brzy vedla 2:0 a tak trenéři poslali do hry hráče méně vytížené. "První půlku nezahráli špatně, druhý poločas byl ale fotbalový chaos!" zlobil se František Onderka a pokračoval: "Chtěli jsme, aby si co nejvíce zahráli, ale oni k tomu tak nepřistoupili. Ještě, že soupeře vychytal Foršt, jinak jsme za chvíli prohrávali. V půlce poločasu jsme sestavu vrátili a po gólech Nováka a Brůži jsme vyhráli i podruhé!"
Branky: Machů, Koubský, Brůža, Novák.

OFS Kutná Hora - OFS Benešov 1:0 (0:0)

Benešov si v předchozích zápasech díky skóre udělal lepší pozici v rozhodujícím zápase a stačil mu bod k vítězství ve finále. Benešov oba soupeře převálcoval a to hlavně díky nejlepšímu střelci celého finále Ratajovi a i proto ho každý, samozřejmě kromě nás viděl jako jasného vítěze. Opak byl pravdou! "Soupeře jsme měli přečteného a už po prvním zápase jsme měli jasno jak na něj," naznačil František Onderka. "I když jsme museli vyhrát, začali jsme hrát jen na jednoho útočníka, kterým byl Balog a tak jsme vydrželi celý poločas, což hosty značně překvapilo. A navíc k Ratajovi jsme obětovali Pepu Petržílku, který ho celý zápas nepustil do hry a zahrál super zápas, protože nejlepšího střelce úplně vymazal!"

Druhou půli Kutná Hora už samozřejmě otevřela a Machů šel hrát do útoku. Začala mít čím dál větší převahu a rozhodující gól visel na vlásku. Ve 29. minutě po souboji Machů s brankářem se ocitl Balog s míčem sám před brankou, ale trestuhodně šanci zahodil! V 31. minutě ale přišlo to, na co čekali všichni domácí: Brůža z pravé strany předložil míč Koubskému, ten střelou z vápna sice trefil jen pravou tyč, ale dobíhající Machů s kouskem štěstí míč přes brankáře do branky dostal 1:0! "V té chvíli jsme hru zavřeli, soupeř trochu zatlačil, ale ani jednu šanci si nevytvořil a naši hráči si zkušeně vítězství nejen v zápase, ale i v celém finále pohlídali a mohly začít oslavy! Kluci si pak zaslouženě mohli dojít pro zlaté medaile!", komentoval závěr František Onderka.
Branka: Machů.

Sestava OFS Kutná Hora: Záruba, Foršt - Fuxa, Barták, Šimůnek, Novotný - Coubal, Koubský, Machů, Petržilka J. - Brůža, Balog. Střídali: Novák, Komma, Piskač, Puchoň, Pavlík, Vinický, Petrásek, Patočka. Trenéři František Onderka, Ladislav Fuxa.

Hodnocení trenéra Františka Onderky: "Do finále jsme prošli úplně hladce přes Nymburk a Prahu - východ bez prohry a se skórem 39:1 ze čtyř zápasů, to z nás dělalo možná favorita, ale my jsme věděli, že rozhodnutí přijde v zápase s Benešovem, který má kvalitní výběry a také obhajoval vítězství z minulého roku v U-13. A protože se zrušila republika,byla poslední možnost se ukázat. Proto jsme se opět ve spolupráci s OFS a rodiči připravovali den před finálem v Uhlířských Janovicích! Opět jsme hráče připravovali na to co nejde v sezóně nacvičit - standardní situace, rohy, trestné kopy + modelové utkání. Díky tomu jsme taky ten zápas s Kolínem vyhráli! Musíme určitě poděkovat za ochotu vedení FK Uhlířské Janovice, kde jsme mohli využít místní fotbalový areál k tréninku a vynikajícího zázemí v podobě ubytování a veškérého komfortu manželům Stoupovým v jejichž krásném penzionu v Uhlířských Janovících, kde jsme během soustředění pobývali!

Před finále jseme tušili, což se později prokázalo, že finále budeme hrát s Benešovem. První dva zápasy nebyly z naší strany kvalitní, ale my hrajeme na výsledky a ty byly takové které jsme chtěli. V prvním zápase jsme dominovali, ale neproměnění šancí nás stálo hodně nervů. Kolín měl v prvním zápase sílu a i proto zdramatizoval zápas. S Prahou - západ jsme se už chystali na Benešov, byl to takový chaotický výkon z naší strany, ale naopak jsme proměnili skoro každou šanci. S Benešovem jsme to zvládli super takticky, možná taky proto, že jsme prémie vypsali a až předtím zápasem! Kluci hráli o bowling a pizzu. Hráči zaslouží za super úspěch neskutečnou pochvalu a nejen to, vždyť jsme za dva roky v MOS na velkém hřišti neprohráli! A jako první jsme dokázali udělat double - tým vyhrál U-12 a teď i U-13.

Samozřejmě děkujeme všem klubům reprezentantů za perfektní přípravu hráčů, za spolupráci, celému vedení OFS a také rodičům, kteří byli mnohokrát naším dvanáctým hráčem! A také to ještě s nimi oslavíme na rozlučce 28. května v Chotusické myslivně, myslím, že to bude velké. Určitě přijde na vítězný doutníček pro realizační tým. Jěště předtím budou kluci přijati u starosty Kutné Hory na radnici za příkladnou reprezentaci okresu! Už teď se na to těšíme, myslím, že to bude pro všechny zajímavý zážitek.