V brance Sparty Kutná Hora si v sobotu proti Polepům zachytal Václav Krch

5. únor 2011, 15:22
(aktualizováno: 5. únor 2011, 15:49)

Kolín - V sobotním utkání kolínského zimního turnaje fotbalisté Sparty Kutná Hora vedli nad Polepy 3:1, ale ani to jim nestačilo a prohráli 3:4. Defenziva Kutné Hory ve dvou posledních přípravných zápasech obdržela deset branek, což je určitě námět na zamyšlení pro trenéra Radima Truksu.

Kutná Hora - Polepy 3:4 (2:1)

První poločas Kutnohorští rozehráli slibně. Na centr Macha z trestného kopu ze strany naskakovali u zadní tyče Filipec a Luňáček, ani jeden ale na balón nedosáhl. Přesto se Sparta ujala vedení: Ve 23. min. polepský obránce J. Růžička přihrával zpět Murárikovi, který ale hru nesledoval a Luňáček chybu v rozehře potrestal - 1:0. Ve 33. min. po odraženém rohu vrátil míč do šestnáctky Polep Černohlávek a Auer bez přípravy, ale s notnou dávkou štěstí upravil na 2:0. Ve 36. min. Polepy rozehrály autové vhazování a centr Hrabala zapadl až k tyči - 2:1.

Druhou půli začal dvěma šancemi divizní celek z Polep: Nejprve Hrabal po rohovém kopu hlavičkoval vedle a v 50. min. centr Lib. Křeliny našel Javorka, kterého téměř zázračným zákrokem vychytal gólman Krch. To na druhé straně rozhodčí odpískal jasné držení J. Růžičky Luňáčka a z pokutového kopu Auer zvýšil na 3:1. Polepy našly odpověď záhy, když Javorek nastřelil míč do šestnáckty a Müller se v chumlu těl prosadil - 3:2. Obrana Polep byla ale v dalších minutách prostupná, jenže O. Tomíšek i M. Frejlach z nájezdů pálili jen do brankáře Procházky. A tak v 69. min. Slezák prokličkoval kutnohorskou obranou až před gólmana a pohodlně srovnal - 3:3. O výsledku rozhodl v 82. min. střídající Luk. Křelina. Ten hned po svém příchodu na hřiště zapracoval v šestnáctce Kutné Hory a byl z toho vítězný gól - 3:4. Naději na vyrovnání měl v 89. min. M. Frejlach, ke kterému propadl pas z trestného kopu Macha, jenže kutnohorský záložník mířil opět jen do brankáře.

"První poločas byl z naší strany slušný, byl jsem s ním spokojený," uvedl kutnohorský trenér Radim Truksa. Jeho tým po obrátce dokonce zvýšil už na 3:1. "Jenže potom jsme dostali tři góly, nechali jsme soupeře výsledek otočit a s tím jsem určitě nespokojený," zlobil se a naznačil: "Výkony některých hráčů neodpovídají tomu, čemu by měly." Problém měla v týdnu hlavně obrana, která inkasovala šest branek od Kolína a čtyři od Polep. "Z tohoto pohledu to teď nefunguje," připustil kouč, který zkoušel nového brankáře - Václava Krcha. Ten byl naposledy na zkoušce ve druholigové Vlašimi. "Viděl jsem ho jen v jednom zápase, uvidíme," nechtěl dělat rychlé soudy Radim Truksa.

Trenéra SK Polepy Jaroslava Bejlka zklamal první poločas. "Připadlo mi, jako kdybychom začali hrát po velice dobrém obědě," zlobil se a pokračoval: "Druhý poločas se trošičku zlepšil, naše koncovka je ale stále katastrofální. Je to zoufalá situace, která zatím nemá řešení. Jedině výměnou hráčů."

Branky: 23. Luňáček, 33., 53. pok. kop Auer - 36. Hrabal, 59. Müller, 69. Slezák, 82. Luk. Křelina. Rozhodčí: Hroch. ŽK: Mach - Müller. Kutná Hora: Krch - O. Tomíšek (77. Černohlávek), M. Tomíšek (46. Vojt. Vančura), M. Šváb, Filipec (46. Bareš) - Černohlávek (46. Krupička), P. Růžička (46. M. Frejlach), Mach, Kozel (46. Hačka) - Luňáček, Auer. Trenér Radim Truksa. Polepy: Procházka - J. Růžička (64. Vaňkát), Suchánek, Murárik, Hrabal (85. Král) - Javorek, Müller, Kmoch, Karkoš (46. Slezák) - Jak. Vančura, Lib. Křelina (82. Luk. Křelina). Trenér Jaroslav Bejlek.