V derby se pořádně jiskřilo, nedohráli Martin Frejlach ani Václav Pudil!

29. březen 2024, 19:11

Křesetice – Po čtrnácti dnech přijeli na hřiště TJ Rozvoj Křesetice opět fotbalisté SK Malešov. Zatímco v prvním duelu si vybojovali postup do semifinále pohárové soutěže „O Stříbrný míč“, na Velký pátek se oba celky střetly o body do tabulky okresního přeboru:

Křesetice – Malešov 3:3 (1:2)

Zápas začal hodně zostra, v derby se začalo jiskřit a emoce vygradovaly ve 13. min., kdy se M. Frejlach ohnal po Jos. Pokorném a byl hned vyloučen! Stejně jako v pohárovém utkání začali domácí odvážně, v 16. min. utekl malešovské obraně Dytrych, ovšem gólman Hromádka svůj tým podržel. Na druhé straně se obrana pootevřela Vojtovi, ale ten nemířil přesně. To v 18. min. po autovém vhazování Vojta vedl míč po brankové čáry, dostal ho před bránu a Kvíčala otevřel skóre – 0:1. Domácí odpověděli vzápětí tisíciprocentní šancí: Pekař odstavil od míče na pravé straně Nekolu, poslal balón po zemi do malého vápna. K zakončení se sice dostal Mar. Jarůněk, ale zblízka vysoko přestřelil! Ve 33. min. Fuksa poslal parádní oblouček za obranu domácích a Vojta přehodil Korejtka, který byl venku ze své brány – 0:2. Ve 43. min. mohl Malešov přidat třetí branku, když Vojta na zadní tyči hledal Fuksu, jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti ale obránci odkopli z brankové čáry! To v nastaveném čase domácí zahrávali rohový kop, Krásenský ve snaze odkopnout míč nakopnul Mar. Jarůňka a Charvát z pokutového kopu upravil na 1:2.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí: P. Grauer poslal dlouhý trestný kop z půlky do šestnáctky soupeře, míč se odrazil k Faltýnovi, který z otočky trefil horní růžek malešovské brány – 2:2. Radost ale domácím nevydržela dlouho: Hned za minutu nepřesnou rozehrávku Křesetic nemilosrdně potrestal Vojta – 2:3. V 73. min. Václav Pudil v krátké době viděl dvě žluté karty a Malešov dohrával jen v devíti! Křesetičtí vydolovali alespoň jeden bod v závěru: V 87. min. dlouhý centr usměrnil Mich. Jarůněk a srovnal na 3:3. V nastaveném čase měli domácí nadosah tři body, když po rohovém kopu hlavičkoval úplně sám Charvát, jenže netrefil zařízení, a tak si oba celky podělily po jednom bodu.

„Na začátku jsme měli dát dvě šance a mohlo to vypadat jinak,“ předeslal trenér Rozvoje Křesetice Vojtěch Vančura. „Hru potom poznamenal rozhodčí, který na obě strany pískal všelijak,“ naznačil a dodal: „Také si neudělal na hřišti pořádek, zbytečně z toho udělal bramboračku. Červená karta být za mě asi nemusela, kdyby včas rozdával žluté.“ Nakonec si hosté v prvním poločase vybudovali dvoubrankový náskok. „V obraně jsme proti minulému zápasu dělali dost chyb, úplně zbytečně. A nevěřili jsme si, nebyli jsme tolik aktivní,“ hodnotil hru svého celku křesetický kouč a doplnil: „Ve druhé půli jsme srovnali hru i skóre, ale přišla podle mě další nepochopitelná chyba na 2:3. Zaplať pánbůh jsme alespoň vyrovnali, v nastaveném čase jsme mohli ještě vyhrát, měli jsme tutovku.“

Trenér Malešova Tomáš Frejlach zápas hodnotit nechtěl. „Bylo to vyhecované, pan rozhodčí Procházka nás tady seřezal jako psy,“ odmítl komentoval derby.

Branky: 45.+1 pok. kop Charvát, 56. Faltýn, 87. Mich. Jarůněk – 18. Kvíčala, 33., 57. Vojta. Rozhodčí: Procházka – Ziegler, Křivka. ŽK: M. Barenčík ml., Vojta, Krásenský, Pudil. ČK: 13. M. Frejlach, 73. Pudil. Diváků: 80. Křesetice: Korejtko – Bláha, Charvát, Jos. Pokorný (56. P. Grauer), Ptáčník – Mach, Mar. Jarůněk, Mich. Jarůněk, Faltýn – Dytrych, Pekař. Trenér Vojtěch Vančura. Malešov: Hromádka – Krásenský, Basl, Nekola (65. F. Kalfiřt), Škopek – Vojta, M. Frejlach, Kvíčala (59. Pudil), T. Čížek, Fuksa (90. Špírek ml.) – Mich. Barenčík ml. Trenér Tomáš Frejlach.