V divizním derby stejně jako na podzim úspěšnější starší dorostenci z Čáslavi

23. duben 2011, 13:41
(aktualizováno: 23. duben 2011, 13:43)

Kolín - Ve 20. kole divize staršího dorostu zavítal FC Zenit Čáslav k derby do blízkého Kolína. A stejně jako na podzim svého tabulkového souseda porazil.

Kolín - Čáslav 2:3 (0:1)

V prvních deseti minutách se Kolínští mohli dostat do vedení: Nejprve si Radil připsal první ostrý zákrok proti nepříjemné tečované ráně, v 8. min. Váchův centr prošel přes několik obránců až na malé vápno k volnému Kopeckému, kterého příležitost překvapila.

Hosté potom vyrovnali hru a byli úspěšnější v koncovce: Ve 24. min. po rozehraném trestném kopu pálil přesně Horyna po zemi - 0:1. Ještě před přestávkou mohli hosté vedení pojistit: Ve 35. min. Tyl zahrál slabou přihrávku, míč sebral Zoufalý, který vysunul Horynu. Ten se na chvíli zbavil Baška, jenž mu ale stačil srazit střelu levačkou na rohový kop. Ve 45. min. ještě gólman Petrásek vyrazil trestný kop Dittricha.

Nástup do druhé půle měli lepší domácí. V 57. min. po dlouhém míči Baška se Herzán uvolnil a srovnal na 1:1. Další příležitosti ale Kolín už neproměnil, v 60. min. před Herzánem na poslední chvíli zasáhl M. Výborný. A tak se radoval Zenit, který si během dvou minut vybudoval dvoubrankové vedení: Nejprve Zoufalý při úniku předložil míč Horynovi - 1:2 a o pár vteřin později se parádně trefil do horního růžku Veselý - 1:3.

Jiskřičku naděje vykřesal pro Kolín Plíšek, který dotáhl v gól únik Papouška po pravé straně - 2:3. Čáslavští ale i přes nápor domácích v závěru utkání tři body ubránili.

"V prvním poločase jsme kombinovali, ale zdálo se mi, že pomalu. Rozehrávka trvala, záložníci si míče nepřebírali," začal hodnotit zápas kolínský trenér Aleš Majer. "Měli jsme sice šance, ale Čáslav dala gól. S druhým poločasem jsem naprosto spokojený, bohužel jsme udělali dvě chyby, ale hra byla dobrá. Čáslavi samozřejmě gratuluji."

Zápas se lámal za stavu 1:1, kdy Kolín promarnil své příležitosti a naopak chybami pomohl Zenitu k brankám. "Hráče se snažím vést k tomu, aby i ze zadu hráli konstruktivně. Kdyby nechybovali, asi by hráli jinde," naznačil nakonec.

"Výhra a to se počítá," usmíval se po derby v Kolíně jeden z čáslavských trenérů Pavel Král. Jeho týmu bylo ale v závěru horko. "Je nás jen jedenáct, k tomu jsme museli střídat Martina Výborného. Ten v neděli pojede s béčkem do Neratovic," vysvětlil.

Zápas se lámal za stavu 1:1, kdy Kolín své příležitosti zahodil. "Soupeře dostaneme do hry svými chybami. Kolín je na zhruba stejné úrovni jako my, v několika okamžicích si naši kluci situaci zkomplikovali sami," uzavřel Pavel Král.

Branky: 57. Herzán, 75. Plíšek - 24., 68. Horyna, 69. Veselý. Rozhodčí: Štefan - Mikeš, Radina. ŽK: Kopecký, Baško, Vácha - V. Zikmunda, Horyna, Dittrich, Veselý. Kolín: Petrásek - Plíšek, Baško, Vácha, Kutifel (53. Budský) - Kopecký, Tománek (46. Brtek), Pačes (68. Šátek), Papoušek, Tyl (46. Havránek) - Herzán. Trenér Aleš Majer. Čáslav: Radil - P. Hejný, Pipek, M. Výborný (76. Brunclík), Dittrich - Zoufalý (90. M. Výborný II), Fuksa, R. Goliáš, Veselý (86. J. Goliáš) - Horyna, V. ZIkmunda. Trenéři Miroslav Zikmunda, Pavel Král.