V generálce si s chutí zastříleli

2. srpen 2009, 18:52

Uhlířské Janovice - V posledním přípravném utkání před nadcházející sezonou v I. A třídě fotbalisté FK Uhlířské Janovice rozdrtili AFK Pečky. Soupeře vypráskali šesti góly.

U. Janovice - Pečky 6:1 (3:0)

Jako první se do vážnější šance dostali hostující hráči. V 8. min. po spolupráci Melíška s T. Novotným dobře hru přečetl P. Hromádka a po vyběhnutí mimo pokutové území "uklidil" míč do bezpečí. Domácím střelcům se vedlo mnohem lépe. V 10., resp. 18. min. stříleli z podobných pozic Čálek, resp. Churavý – 2:0. Hosté se ani za tohoto nepříznivého stavu nevzdávali. Ve 23. min. Žižka podržel míč, nabil Plačkovi, který však trefil pouze bránícího Uhra. O tři minuty pozděij si oba hráči spolupráci zopakovali – tentokrát Žižka volil kolmou přihrávku středem na nabíhajího Plačka, který všek ideálně netrefil míč. Konec poločasu byl ve znamení územní převahy uhlířů. Jak se z výhody může stát nevýhoda ukázala 32. min.: Hostující standardní situaci odvrátil hlavičkující Uher k Wolfovi, který po krátkém sprintu přenesl hru na R. Špitálníka, po jehož zakončení se míč od tyče odrazil za záda Jindry – 3:0. I další akce uhlířů volala po gólu - po centru R. Špitálníka odvrátila obrana míč před Čálkem pouze k T. Kulhánkovi, na jehož střelu do poloodkryté brány dokázal včas zereagovat Jindra a míč ukrýt do svých rukavic.

Neuběhlo ani pět minut druhého poločasu a rozdíl ve skóre byl již pěti brankový. Ve 48. min. po kombinaci Churavý – Hurt – Vančura posledně jmenovaný měl snadnou úlohu, stejně jako po Čálkově přetaženém centru a Wolfově sklepnutí zakončující Hurt – 5:0. Na "slepené" góly dokázali hosté odpovědět rychle odpovědět alespoň čestným zásahem - po nahrávce Kejdy ukázal fotbalový přehled zakončující Žižka - 5:1. Asi pod dojmem výsledkově rozhodnutého utkání tempo hry opadlo, ale i tak se skóre ještě jednou měnilo. Konkrétně v 79. min., kdy Churavý potrestal střelou po zemi váhavost hráčů Peček při rozehrávce uvnitř pokutového území – 6:1.

Generálka se uhlířům povedla na výbornou. "Zaplať pánbůh, potřebovali jsme to jako sůl," vydechl zhluboka trenér FK Uhlířské Janovice Milan Knížek a navázal: "Proti Tupadlům minulý týden jsme hráli špatně, dnes se to povedlo. Teď jenom neusnout na vavřínech."

Branky: 18., 79. Churavý, 10. Čálek, 32. R. Špitálník, 48. Vojt. Vančura, 49. Hurt - 52. Žižka. Rozhodčí: Sojka, bez karet. U. Janovice: P. Hromádka - Kopecký (77. Hrbek), Uher, Novotný, M. Kulhánek - M. Svoboda (80. L. Kocourek), T. Kulhánek (46. Vojt. Vančura), Churavý, Wolf - Čálek (73. Forman), R. Špitálník (46. Hurt). Trenér Milan Knížek. Pečky: Jindra - Zelenka, Branka, Vlk, Konupek (46. Adámek) - Žižka (55. Hovorka), Modrovič, Plaček (46. Hanzelín), Kejda - T. Novotný, Melíšek. Hrající trenér Lukáš Vlk.