V hektickém závěru nedělního zápasu čáslavská rezerva nakonec urvala tři body

10. červen 2012, 20:05
(aktualizováno: 10. červen 2012, 20:05)

Čáslav - Čáslavská rezerva v neděli sehrála poslední domácí zápas krajského přeboru. Ve 29. kole přivítali poslední tým tabulky - Mnichovohradišský SK. Sami ovšem v boji o záchranu potřebovali vyhrát.

Čáslav B - Mn. Hradiště 2:1 (1:0)

První poločas zápasu na umělé trávě přinesl plno osobních soubojů a diváci čekali na náznak šance až do 19. min., kdy si Zikmunda zaběhl za hostující obranu, ovšem potom přestřelil. Teprve posledních pět minut první půle přinesl trochu vzruchu: Ve 42. min. Bajer fauloval Špičáka, který sám nařízený pokutový kop proměnil - 1:0. Gólovou pojistku vzápětí mohl přidat obránce Svoboda, jenže ten po trestném kopu Vojty Vondry, který načechral míč do pokutového území, hlavičkoval vedle.

Ve druhé půli ale vyrovnávací branka doslova visela ve vzduchu. Už ve 49. min. se Jíra prosmýkl obranou Čáslavi B, ale pak trefil jen tyč. Vzápětí křižnou přihrávku Hrdiny na poslední chvíli zastavil Matoušek. I nadále měli hosté více ze hry a v 66. min. gólovou hlavičku Zajíčka skvěle vytáhl gólman Ducheček. V 75. min. zase po dalším centru a hlavičce Jíry zazvonila tyč domácí brány. Odpor hostů mohli domácí definitivně zlomit v 82. min.: Fikejz zavezl míč do šestnáctky, připravil ho pro Maxu, který ale z dobrého místa nastřelil jen obránce. Místo toho přišlo vyrovnání: V 86. min. domácí odvrátili roh jen na velké vápno a Nohýnek prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Čáslavští se vrhli do útoku a ve čtvrté minutě nastavení po průniku Špičáka nařídil rozhodčí druhý pokutový kop, který proměnil opět Špičák - 2:1.

Po celkem solidním prvním poločasu ze strany domácích otěže zápasu převzali po přestávce hosté. "Byli jsme zbytečně nervózní," upozornil trenér Čáslavi B Jiří Antoš a pokračoval: "Soupeř začal hrát ve druhé půli agresivněji a my jsme znervózněli. Hlavně jsme hráli nejistě v obraně, hosté se tam dostával přes naší pravou stranu do šancí. Dvakrát nastřelil tyč, i my jsme ale měli příležitosti."

Branky: 42. pok. kop, 90.+4 pok. kop Špičák - 86. Nohýnek. Rozhodčí: Myška - Nehasil, Kubečka. ŽK: M. Výborný, Špičák - Hrdina, Jíra, Klain, Ježek. Čáslav B: Ducheček - Matoušek, M. Výborný (76. Dittrich), Petr Váňa, Svoboda - Vojt. Vondra, R. Vajgl, V. Zikmunda - Špičák, Maxa, Fikejz. Trenér Jiří Antoš. Mn. Hradiště: Ježek - Bajer (84. Hájek), Zajíček, Hofman, Sameš - Radačovský (89. Lakatoš), Krejza, Hrdina, Klain - Jíra, Lukeš (60. Nohýnek). Trenér Pavel Kočí.