V klíčovém okamžiku chyboval brankář Radek Petr a Čáslav má další tři body!

8. září 2013, 12:23
(aktualizováno: 8. září 2013, 12:52)

Převýšov - Páté kolo ČFL zavedlo fotbalisty FK Čáslav na hřitě SK Převýšov. Hosté v neděli dopoledne chtěli navázat na dvě předchozí výhry a i v Převýšově bodovat. Museli se ale obejít bez Petra Váni, který si poranil na tréninku kotník.

Převýšov - Čáslav 1:2 (0:1)

Čáslavští začali aktivně a sebevědomě, ovšem poprvé musel vážněji zasahovat Antošík, když ránu Kopáče vytáhl na roh. Po něm odražený míč za vápno Jarkovský poslal vysoko nad. Ve 12. min. Pokorný obešel domácího stopera Černého, jeho ránu na bližší tyč ale Sedláček srazil na roh. V 16. min. to mezi domácími příznivci jen zahučelo, když po Urbancově akci po levé straně Antošíkovi pomohlo břevno. Po dvaceti minutách se hra přece jen trochu uklidnila, až ve 32. min. sražený centr D. Fikejze gólman Petr musel vytáhnout do bezpečí. Na druhé straně také Urbanec protáhl Antošíka, ale to nejpodstatnější v prvním poločase přinesla 44. min.: Před D. Fikejzem se otevřela pravá strana, jeho centr se v pokutovém území odrazil k Melechovskému, který už si věděl rady - 0:1.

Do druhého poločasu Převýšov vlétl velmi ofenzivně a brankář Antošík měl plné ruce práce. V 56. min. Špidlen zpoza vápna přestřelil, o chvíli později nepříjemnou a ještě tečovanou střelu Sedláčka kryl čáslavský gólman. Hosté se pořádně před bránu soupeře dostali až v 65. min., ale gólman Petr se vrhl pod nohy Praiseho a tím mu šanci zlikvidoval. V 70. min. se hostující obrana i gólman jen ohlédli po prudké, přízemní střele Jana Dvořáka, která naštěstí minula čáslavskou bránu. Klíčový okamžik přinesla 74. min.: Dlouhý aut D. Fikejze brankáři Petrovi vypadl z ruky a Praise hlavou zvýšil na 0:2! V 81. min. Sedláček po míči za obranu přeloboval Antošíka, gól mu však rozhodčí pro ofsajd neuznali. O čtyři minuty později ale z daleko jasnějšího ofsajdu zadělal Kouřil na hektický závěr, když centr z trestného kopu u zadní tyče usměrnil do sítě - 1:2. V závěru ale hosté pozorně bránili, navíc Melechovského hlavičku po centru D. Fikejze vytáhl Petr na rohový kop.

"Usmívám se, tak dobré," zářil spokojeností čáslavský trenér Jan Kmoch. "Trochu chraptím, hráče jsem musel honit," zvážněl a pokračoval v hodnocení zápasu: "Aby udrželi koncentraci v závěru, kdy nás soupeř tlačil nakopávanými míči. To je vždy otázka, kdo vyhraje souboj, jestli získáme odražený míč." První poločas čáslavský tým odehrál podle představ trenéra. "Výkonu z první půle si cením. Hráli jsme excelentně, takto si to představuji," nešetřil slovy chvály. "Jenom by to chtělo lépe dotáhnout brejkové situace. Máme na čem pracovat, ale máme tři body," doplnil.

Čáslavští další zápas ČFL sehrají už ve středu, kdy v Českých Budějovicích budou hosty Strakonic. "Dneska se usmívám, máme radost," uzavřel Jan Kmoch.

Branka: 85. Kouřil - 44. Melechovský, 74. Praise. Rozhodčí: Ulrich - Severýn, Šmakal. ŽK: Kouřil, Sedláček - Zdeňka, Melechovský, Rozsíval, Antošík, Praise. Diváků: 398. Převýšov: Petr - Kouřil, Černý, Jarkovský, Veselka (46. Špidlen) - Doležal (76. Bodlák), Jan Dvořák, Jos. Dvořák (46. Rezek), Urbanec - Sedláček, Kopáč. Trenér Jan Kraus. Čáslav: Antošík - Šandera, Zdeňka, Kunášek, Vavřina - D. Fikejz, Pokorný, Rozsíval (90. M. Brudný), Kučera (58. Praise) - R. Fikejz (85. Maxa) - Melechovský. Trenér Jan Kmoch.