V posledním zápase podzimu uhlíři přišli o body v nastaveném čase

14. listopad 2010, 00:27
(aktualizováno: 14. listopad 2010, 00:27)

Týnec nad Sázavou - K poslednímu podzimnímu utkání I. A třídy odjeli fotbalisté FK Uhlířské Janovice v sobotu do Týnce n. S. Více než dvě třetiny zápasu živili naději na zisk tří bodů, nakonec se vraceli s prázdnou.

Týnec n. S. - U. Janovice 2:1 (0:1)

Na nezvyklou věc - zástupce něžného pohlaví v dresu hlavního rozhodčího - si někteří hráči asi zpočátku nemohli zvyknout. "Tady pane rozhodčí?," tázal se T. Kulhánek pro upřesnění místa rozehrání standardní situace. "Tedy paní rozhodčí," opravil se s úsměvem na rtu. Domácí celek spoléhá ve střelecké produktivitě hlavně na duo Jíša - P. Žížala. Druhý jmenovaný se v 8. min. protlačil přes Novotného k zakončení, v gólové radosti mu zabránil míč nohama vyrážející Skalický. To bylo na delší dobu z týnecké útočné aktivity vše, šance se rodily na druhé straně. V 11. min. Kruliš stlumil ve své náruči trestný kop L. Bohatce, po obranou zblokovaném zakončení P. Kulhánka ve 14. min. poslal míč nad bránu dorážející Churavý, další projektil, jehož autorem byl ve 27. min. L. Bohatec, vyškrábl Kruliš na rohový kop. Ten směroval T. Kulhánek přímo do brány, což zaregistroval a míč vyhlavičkoval Kaloš. Zaváhání v rozehrávce napravil v 31. min. před odkrytou bránou Kruliš ve sprinterském souboji s Churavým, ale ve 33. min. se uhlíři již gólové radosti dočkali, konkrétně po dvojboji Kruliš versus L. Bohatec. Nejprve střelecký pokus hostujícího kapitána vyrazil domácí gólman na rohový kop, po jehož rozehrání i s pomocí vzdálenější tyče otevřel L. Bohatec gólový účet utkání - 0:1. Ještě před ochodem do kabin ale mohli domácí skóre srovnat. Po centru Jíši a hlavičkovém líznutí P. Žížaly mířil ve 42. min. Orsák do pravé tyče, ve 44. min. se na penaltě uvolnil P. Žížala, po jehož zakončení čekal připravený Skalický na správném místě.

Blízko gólové pojistce byli uhlíři v 55. min.: To Vl. Svoboda přiťukl míč Wolfovi, kterému však byla branková konstrukce malá. V 70. min. po pasu T. Kulhánka zabránil k nevoli hostující lavičky v pokračování rychlého brejku Vl. Svobodovi hvizd hlavní rozhodčí pro ofsajdové postavení. Ještě větší emoce vzplály v 74. min., kdy po centru Vavreka srovnal skóre nepokrytý P. Žížala. V přesvědčení, že si zpracoval míč rukou, tedy proti pravidlům, vyčinili hlavní rozhodčí Kopecký a po něm i Uher. Za toto byli oba hráči "oceněni" žlutou kartou. Poté, co na straně jedné rohový kop v 77. min. v provedení T. Kulhánka a směrovaný, v tomto utkání častý jev, přímo do brány a následně vyražený Krulišem a individuální akce Vl. Svobody z 86. min., při níž si v konečné fázi předkopl míč daleko před sebe, čímž umožnil Krulišovi sebrat ho do svých rukavic a na druhé straně střele Jíši do náruče Skalického v 79. min. a hlaviče P. Žížaly nad bránu v 82. min., vše směřovalo k dělbě bodů. Ovšem ve druhé minutě nastavení nechali uhlíři odcentrovat Orsáka a míč do sítě nakonec dotlačil Vavrek - 2:1.

"S vítězstvím jsem spokojený," usmíval se domácí trenér Jaroslav Žížala, který však jedním dechem dodal: "S předvedenou hrou to však nebylo ono." Kritikou nešetřil ke svým svěřencům hlavně za prvních pětačtyřicet minut. "Nechali jsme hrát soupeře, který nás potrestal gólem, který částečně padá na vrub gólmana." S hrou po přestávce byl již Jaroslav Žížala spokojený: "Zlepšili jsme se, šli jsme za vítězstvím, tlačili jsme se před bránu soupeře, vítězství jsme si hlavně za druhý poločas zasloužili." O zisku tří bodů rozhodl gól v nastavení. "Přálo nám i štěstí," okomentoval rozhodující okamžik Jaroslav Žížala. Na pozici hlavního rozhodčího byla delegována zástupkyně něžného pohlaví Pavla Navrátilová. "Myslím si, že to špatné není, hráči jsou ohleduplnější než kdyby zápas pískal chlap," nebrání se "ženské píšťalce" Jaroslav Žížala.

"Porážka ve druhé minutě nastavení nejenže zamrzí, ale člověka i rozhodí," hledal těžko slova hostující trenér Josef Bohatec. "První poločas šel, ale druhý jsme začali bránit, byl to ustrašený výkon," dodal s tím, že nebyl spokojen s výkony svých svěřenců. "Koncentrace odešla s devadesátou minutou, neměli jsme dobře pokryté hráče, někteří nebyli tam, kde měli být," nešetřil kritikou do řad uhlířů a dodal: "Kluci netrénují, pak ať se nediví." Uhlíři většinu standardek, potažmo rohových kopů, směřovali přímo na gólmana. "V současné době nemáme hráče, který by střílel góly, vše jsme vsadili na standardky, dva naši hráči je umějí kopat," vysvětlil kouč. Právě koncovka je bolavé místo uhlířů. "Chybí nám klid, je v tom ustrašenost, přitom by kluci své šance měli proměňovat." Bodová ztráta byla dle Josefa Bohatce zcela zbytečná. "Dneska na body bylo, přišli jsme o ně, jsem zklamaný, do otevřené obrany jsme nedokázali udělat protiútok s přesným zakončením. V týmu nevidím hráče, který by vzal odpovědnost na sebe," zakončil hodnocení zápasu zamračený Josef Bohatec.

Branky: 74. P. Žížala, 90.+2 Vavrek - 33. L. Bohatec. Rozhodčí: Navrátilová - Pavelka, Voldan. ŽK: Vl. Svoboda, Uher, Kopecký (všichni UJ). Týnec n. S.: Kruliš - Jellúš, Pazdera, Hlaváček, Sedlák (58. Skála) - Vavrek, Orsák, Slavík, Kaloš - Jíša, P. Žížala. Trenér Jaroslav Žížala. U. Janovice: Skalický - Veliký, T. Kulhánek, Novotný, Uher – Wolf, L. Bohatec, Kopecký, P. Kulhánek (64. M. Jelínek) - Churavý (75. Hromádka), Vl. Svoboda. Trenér Josef Bohatec.