Vítězství nad Náchodem pokazil nepochopitelný zkrat Jakuba Vančury

12. říjen 2014, 18:40
(aktualizováno: 12. říjen 2014, 18:40)

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty Kutná Hora se opět po týdnu představili na domácím hřišti. V minulém kole porazili Dvůr Králové nad Labem 3:1, v neděli přivítali Náchod a i když začátek nebyl jednoduchý, utkání zvládli a vyhráli 4:1:

Kutná Hora - Náchod 4:1 (3:0)

Začátek zápasu patřil hostům a přetížená obrana Sparty jen těžko držela na uzdě Rompotla s Korbou. Ve 12. min. Malý do pravé strany vysunul Novotného, po jehož centru úplně volný Korba hlavičkoval z malého vápna naštěstí vedle. Po dvaceti minutách se Kutná Hora dostala do hry a soupedři udělila těžké KO: Ve 23. min. po nenápadné akci Vácha vrátil míč na šestnáctku T. Frejlachovi, který s pomocí teče bránících hráčů propálil míč až do sítě - 1:0. Ve 28. min. zahrozil Rompolt, ale hlavou mířil opět vedle, potom pořádali "letecký den" domácí: Ve 30. min. po Váchově centru Lib. Křelina hlavou mířil nepřesně, o chvíli později ten samý hráč hlavou nedosáhl na centr Jak. Vančury a ve 32. min. netrefil po rohovém kopu hlavou ani Schwarz. Teprve ve 24. min. mířila do "černého" hlavička Vančury po pasu Skokana - 2:0. Ve 41. min. diváci zatleskali parádní křižné ráně Váchy ze střední vzdálenosti, kterou ovšem zastavilo břevno. Přesto ještě do přestávky stihnul Antoš zvýšit na 3:0 a Sparta tak šla odpočívat s luxusním náskokem.

Ve druhém poločase se hosté dlouho na nic nezmohli a Sparta mohla přidat další branky. V 63. min. T. Frejlach obloučkem vysunul za obranu Jak. Vančuru, který tvrdou ránu napálil jen do gólmana. O chvíli později Vácha připravil palebnou pozici pro Křelinu, ten ale z hranice šestnáctky přestřelil. V 73. min. obrana Kutné Hory neudržela Rompotla, jehož zakončení naštěstí zastavila tyč Stehnovy brány. V 74. min. se hosté přece jen dočkali, když centr Simona domácí zadáci neodvrátili a Korba dotlačil míč do sítě - 3:1. V 76. min. se obranou hostů probil T. Frejlach, z úhlu však pálil jen do boční sítě, v 80. min. z poloviny hřiště pláchnul Křelina, jeho únik hasil Kábrt pouze za cenu faulu a T. Frejlach z penalty pravil na konečných 4:1. Z utkání zbyly rozpaky, když dvě minuty před koncem byl po nesmyslném zkratu na polovině hřiště vyloučen Jakub Vančura.

Kutnohorští v domácím prostředí získali tři body. "Viděl jsem tam ale spoustu negativ," upozornil trenér Sparty Jan Holík a pokračoval: "Náš výkon v průběhu devadesáti minut byl vlažný, mohli jsme přidat daleko více branek. Útočné akce nedokážeme přetavit v góly. Soupeř nám naštěstí vstřelil jen jednu branku, náš výkon byl za deset kol asi nejhorší."

Obrana domácích se do úzkých dostávala hlavně na začátku zápasu. "Do první branky byla naše hra vlažná, všechno napůl," hodnotil střetnutí trenér a navázal: "Pomohl nám šťastný gól, přidali jsme druhý a třetí a vývoj utkání jsme už kontrolovali. Do ideálu to má ale ještě daleko."

Červená karta Jakuba Vančury byla za rozhodutého stavu zbytečná. "Mrzí mě," přiznal kouč. "Nerozumím, proč to hráči dělají. To je černá kaňka na celém utkání," uzavřel Jan Holík.

Branky: 23., 80. pok. kop T. Frejlach, 34. Jak. Vančura, 43. Antoš - 74. Korba. Rozhodčí: Janeček - Mydlář, Vitner. ŽK: Skokan, T. Frejlach, Antoš - Simon, Kábrt. ČK: 88. Jak. Vančura. Diváků: 145. Kutná Hora: Stehno - Skokan (86. B: Pospíšil), A. Schwarz, Franc, Čapek - Vácha, T. Frejlach (86. Nekvinda), Jak. Vančura, Veselý (64. Hačka) - Antoš (74. Filipec), Lib. Křelina. Trenér Jan Holík. Náchod: Baláž - Moravec, Bohuslav (46. Plšek), Kábrt, Punar (74. Vrabec) - Simon (86. Vejprava), Biederman, Novotný, Malý (64. Petr) - Korba, Rompotl. Trenér Radovan Hromádko.