Vladimír Maxa má natažený sval

19. červenec 2009, 20:20

Kutná Hora - V letní přípravě na sebe v neděli narazily dva celky, které Kutnohorsko zastupují v I. A třídě: Na hřiště Sparty ČKD Kutná Hora v Lorci dorazila rezerva FC Zenit Čáslav. Ta zejména v prvním poločase působila fotbalověji a také proto si odvezla vítězství 2:0. Kutnohorští fanoušci mohli vidět v akci i obě uvažované posily: Milana Tomíška z Vrdů a Pavla Šimona právě z Čáslavi.

Kutná Hora - Čáslav B 0:2 (0:2)

Hosté hlavně v prvním poločase přesněji kombinovali, snadněji se dostávali nadostřel soupeřovy branky a byli více důrazní v osobních soubojích. Kutnohorští proti tomu působili těžkopádněji, soupeři nechávali uprostřed hřiště hodně prostoru a bránu Čáslavi prakticky pořádně neohrozili. Skóre se měnilo už po pěti minutách, kdy si na centr O. Tomíška z pravé strany naskočil hlavou Král - 0:1. Jedinou vážnější šanci prvního poločasu měli domácí ve 20. min., ovšem po centru Jak. Vančury Luňáček na zadní tyči hlavičkoval jen do připravené náruče Potměšila. Ve 34. min. gólmana Sparty Hájka technickou ranou protáhl Vojt. Vondra, po jehož rohu, který prošel až do malého vápna, si míč nešťastně do vlastní sítě srazil M. Tomíšek - 0:2.

Po změně stran domácí o poznání více přidali, ale kýženého gólu se nedočkali. V 59. min. ještě O. Tomíšek tvrdou křižnou ranou těsně minul kutnohorskou bránu, pak už pálila i Sparta: V 63. min. Hačka přihrál pod sebe, ovšem Šimon za šestnáctkou balón dobře netrefil. Za chvíli po pasu Jak. Vančury za obranu vybíhal gólman Míšek, kterého nadvakrát trefil Brant a o minutu později Luňáčkovu hlavičku vyhlavičkovala hostující obrana do bezpečí.

"Hra se pro nás nevyvíjela dobře už od první minuty," ví kutnohorský trenér Radim Truksa a doplnil: "Čáslav nás hlavně v prvním poločase převyšovala v agresivitě, bojovnosti, nasazení, střelby, prostě ve všech činnostech. Všude jsme byli pozdě. První poločas byl z naší strany špatný, ten druhý lepší. Měli jsme tam i nějaké šance, dneska se nám ten zápas nepovedl." Radim Truksa podruhé do zápasu nasadil i uvažované posily - Milana Tomíška a Pavla Šimona. "Ve středu v Zápech podali daleko lepší výkon," upozornil kouč a dodal: "Pavel Šimon se proti Čáslavi vlastně vůbec neprosadil, Milan Tomíšek ukázal svou přednost: Dokáže vyhrát osobní a hlavičkové souboje. Dal si vlastní gól, ale to se stát může. Musí zapracovat na rychlejší práci s míčem."

"Bylo to dobré přátelské utkání," zdůraznil trenér Čáslavi B Jiří Antoš. "Vyhráli jsem zaslouženě, působili jsme fotbalověji a byli živější. Jsem spokojený ale jen se šedesáti minutami, konec už byl pod dojmem výsledku. Nepřidali jsme další branky, i když jsme šli sami na bránu, měli jsme kopat jasnou penaltu." Trenér Jiří Antoš dal v Kutné Hoře ještě prostor všem hráčům zhruba stejně. "Nyní už kádr trochu zúžíme," naznačil. Musel oželet Milana Kročáka a Vladimíra Maxu. "Maxa je zraněný, v týdnu si natáhl sval," vysvětlil. Zápas v Lorci nedohráli Jan Holík a Petr Váňa. "Jan Holík je nakopnutý, ale snad by to nemělo být nic vážného," zakončil.

Branky: 5. Král, 37. vlastní (M. Tomíšek). Rozhodčí: Dolejš - Michal, Jak. Koleček. ŽK: Krupička (Č). Kutná Hora: Hájek (46. Stoupa) - Skokan (46. Gono), Doležal, M. Tomíšek (66. Skokan), Linhart (46. M. Šváb) - T. Šváb (46. Brant), Jak. Vančura (46. Rumpli), P. Růžička (66. T. Šváb), Kozel (66. Luňáček) - Šimon (66. Jak. Vančura), Luňáček (46. Hačka). Trenér Radim Truksa. Čáslav B: Potměšil (46. Míšek) - Matoušek (28. Hudec), Petr Váňa (28. M. Brudný), P. Holík (60. Petr Váňa), Svoboda (60. Matoušek) - O. Tomíšek (60. J. Holík, 81. M. Janda), M. Janda (60. Parachin), Parachin (28. Oliva), J. Holík (28. Krupička) - Vojt. Vondra, Král (60. Kavánek). Trenér Jiří Antoš. Další zápasy: Kutná Hora - Dobrovice (středa od 17 hodin), Kutná Hora - Převýšov (sobota od 17.30 hodin), Kolín - Čáslav B (neděle od 17 hodin).