Výstavní střela Novotného na bodový zisk nestačila

9. listopad 2009, 11:38

Uhlířské Janovice - Ve 12. kole kole okresního přeboru fotbalisté FK Uhlířské Janovice B přivítali před hrstkou nejvěrnějších fanoušků na svém stadionu soupeře ze Zruče nad Sázavou.

U. Janovice B - Zruč n. S. 1:2 (0:0)

V úvodních minutách zkoušeli střelecké štěstí zpoza pokutového území Wolf, resp.Hrstka a v obou případech míč skončil těsně vedle brankové konstrukce. Hostujícím hráčům se naskytla první možnost ke změně skóre v 15. min. poté, co po chybné nahrávce M. Jelínka vyslal De Oliveira ke zteči Cudlína, jehož zakončení vytěsnil Hromádka na rohový kop. I v dalších minutách měli více možností hráči ze Zruče nad Sázavou. Pohotová střela Havránka hned po autovém vhazování, resp. De Oliveiry z hranice pokutového území skončily těsně mimo brankovou konstrukci, při průnicích Musila, resp.Cidlína dobře přečetl hru Hromádka a včasnými zásahy odvrátil hrozící nebezpečí. V závěru poločasu se neprosadil ani Koudela, kdy ideálně netrefil míč po nahrávce Matouše.

Podobně jako v prvním poločase i úvodní minuty toho druhého patřily uhlířům. S tvrdými střeleckými pokusy z obdobných pozic uvnitř pok.území v provedení Srby, resp.Wolfa si Svoboda poradil. Na druhé straně křížnou přihrávku Cudlína před Hromádkou zpracoval De Oliveira, na poslední chvíli zasáhl Srba a odvrátil míč na rohový kop. Prvního gólu se tak diváci dočkali až v 65. min. A byl to moment opravdu pohledný. To A. Novotný poslal přihlášku do ankety gól měsíce, když "vymetl" pravou šibenici hostující brány – 1:0. Gólovou radost po brzkém vyrovnání Váni po centru Matouše překazilo odmávané a i odpískané ofsajdové postavení střelce. Ani tento moment, vyvolavší emoce, hostující hráče nijak nepoložil. Taktovky se chopil De Oliveira a začal své spoluhráče zasypávat přesnými nahrávkami. V 70. min. založil akci, na jejímž konci po centru Váni zasahoval Hromádka před střídajícím Brožem, v 73. min. s další De Oliveirovou asistencí již nepohrdl Havránek – 1:1. A to ještě nebylo vše. Blízko obratu ve vývoji skóre byl, jak jinak než po asistenci De Oliveiry, v 75. min. Koudela, ale ofsajdové postavení možné ohrožení svatyně uhlířů zastavilo. V 77. min. rozehrál De Oliveira stand.situaci na zadní tyč, odkud míč před odkrytou svatyni vrátil hlavičkující Koudela přesně k nohám Brože – 1:2. Svoji převahu mohli hostující hráči potvrdit dalším gólem v 80. min. To Koudela vystihl rozehrávku Hrbka, ovšem Hromádku po samostatném postupu nepřekonal. Hostující kapitán pohrdl a dalšími brejkovými situacemi - v prvém případě si opět "vylámal zuby" na Hromádkovi, ve druhém případě zblokoval jeho zakončení Hrbek na rohový kop. A Jelikož v závěru utkání po centru M. Jelínka mířil Hrstka jen nad bránu, skončilo utkání 1:2 v neprospěch uhlířů.

"V první řadě bych chtěl pogratulovat soupeři, který tady zaslouženě vyhrál," začal svůj pozápasový komentář trenér uhlířů Ladislav Lukucz. "Dali jsme nádherný gól, ale bohužel jsme vedení neudrželi." Domácí lodivod ocenil výkon soupeře: "Myslím si, že Zruč byla po herní stránce lepší, přehrávala nás. Bohužel jsme v obraně udělali chyby, takže Zruč vyhrála zaslouženě," přiznal Ladislav Lukucz. "Chtěl bych poděkovat hráčům. Předvedli to, na co momentálně mají," neměl Ladislav Lukucz přehnané ambice, i když mírné zklamání nezakryl. "Alespoň ten bod jsme mohli udělat," zakončil svůj monolog.

"Myslím si, že jsme celý zápas byli lepší, ještě jsem spoustu šancí nevyužili," shodl se vedoucí hostujícího celku Luboš Keltner s domácím lodivodem o zaslouženém vítězství celku Zruče nad Sázavou. "Domácí hráči dali opravdu krásný gól," připomněl Luboš Keltner střelu A. Novotného. "Ale naštěstí jsme to otočili," dodal jedním dechem. "Na šance jsme byli jasně lepší, a asi i proto jsme zvítězili," zopakoval jednu z příčin zisku tří bodů Luboš Keltner.

Branky: 65. A. Novotný - 73. Havránek, 77. Brož. Rozhodčí: Jaroslav Kučera. ŽK: Musil, Váňa (oba Zruč). U. Janovice: Hromádka - M. Jelínek, T. Kulhánek, A. Novotný, Hrbek - Srba (85. L. Čížek), Vedral, Wolf, Hrstka - Hurt, Forman (75. Förster). Trenér Ladislav Lukucz. Zruč n. S.: Svoboda - Musil, Jouza, Janata, L. Jelínek - Váňa, Matouš (88. P. Jelínek), Havránek, De Oliveira - Koudela, Cudlín (63. Brož). Trenér Petr Jelínek.