Záchranářský zápas v Uhlířských Janovicích nabídl celkem slušný fotbal

10. duben 2011, 20:08
(aktualizováno: 10. duben 2011, 20:09)

Uhlířské Janovice - Šestnácté kolo okresního přeboru v neděli uzavřel záchranářský souboj mezi domácí rezervou FK Uhlířské Janovice a Sokolem Kaňk. Zápas slušné úrovně vítěze nepoznal, oba soupeři se o body spravedlivě podělili.

U. Janovice B - Kaňk 1:1 (0:0)

Už v 11. minutě hosté naznačili, že do Uhlířských Janovic rozhodně nepřijeli jenom bránit. Po zpětné přihrávce od Reise si ale na úrovni penalty překáželi Mandík s Pavlíkem. Hned vzápětí se domácí málem dostali k vedení: Dlouhý míč se odrazil od tyče branky překvapeného Vokouna, který ale vzápětí skvěle vychytal dobíhajícího L. Čížka. V závěru prvního poločasu se hosté tlačili do pokutového území uhlířů, jenže kromě několika rohů a nebezpečného trestného kopu Mandíka ze svého tlaku nic nevytěžili.

Druhý poločas přinesl slušný fotbal s řadou rušných situací před oběma brankami. Ve 48. min. se P. Hromádka musel natáhnout po střele T. Čížka, v 56. min. zase na druhé straně P. Kulhánek svým centrem mířícím pod břevno pořádně protáhl Vokouna. Velkou radost do hostujícího tábora přinesla 66. minuta: Pavlíkův trestný kop od zadní tyče Růžička vrátil do malého vápna, kde míč do sítě doklepl Mandík - 0:1.
Domácí se však nevzdali a v 67. min. se z hranice vápna zastřeloval Hrstka. V 79. min. po kombinaci na pravé straně odcentroval Mar. Jelínek a úplně volný Veliký hlavou srovnal na 1:1. Uhlíři pak byli přece jen blíže k vítězné brance, po Oplově průniku do šestnácky se míč odrazil k Hrstkovi, který z malého vápna přestřelil odkrytou branku Kaňku!

V boji o záchranu Uhlířské Janovice B potřebovaly vyhrát. "Šance jsme měli my i soupeř, Kaňk si bod zasloužil stejně jako my," přiznal trenér domácí rezervy Ladislav Lukucz. "Hráli jsme na to, co máme. Na víc není," dodal.

Za trenéra Michala Velebného, který odjel do Edenu podpořit klokany v zápase s Brnem, mužstvo Kaňku vedl asistent Luděk Dvořák. "Z obou stran to byl slušný fotbal, řekl bych, že Kaňk měl o něco více šancí. Neproměnili jsme, ale v naší situaci jsme za bod rádi," uvedl asistent kaňkovského trenéra.

Branky: 79. Veliký - 66. Mandík. Rozhodčí: Josef Šanda. Bez karet. Diváků: 50. U. Janovice B: P. Hromádka - Mar. Jelínek, M. Bohatec, Blecha, St. Hrbek - L. Čížek (55. Opl), Veliký, Hrstka, P. Kulhánek - M. Svoboda, Forman (65. Förster). Trenér Ladislav Lukucz. Kaňk: Vokoun - Sýs, Výborný, P. Novotný, Mašín (52. Mucha) - Pavlík, J. Horký, Růžička, Mandík - T. Čížek, Reis (78. Filo). Mužstvo vedl Luděk Dvořák.