Žáci FC Zenit Čáslav pokořili v divizních zápasech Viktorku Žižkov

13. duben 2011, 09:55
(aktualizováno: 13. duben 2011, 09:55)

Čáslav - O víkendu sehrály svá mistrovská utkání všechny žákovské týmy FC Zenit Čáslav. Zatímco A -žáci měli na programu již čtvrté jarní kolo, starší žáci B třetí a mladší žáci B dokonce jarní premiéru.

Starší žáci A: Čáslav - Žižkov 2:1 (1:0)

Trenéři Miklušičák a Toman si zhluboka oddechli: "Konečně jsme bodovali. Předchozí zápasy jsme odehráli velice dobře, ale bodová nadstavba chyběla. Tentokrát byl výborný výkon odměněn i bodově. Do utkání jsme vstoupili slušně, přesto nás musel dvakrát podržet opět vynikající Kovařík. Nakonec jsme ale udeřili my, když povedenou kombinační akci zakončil do prázdné brány Vaingát. Druhá půle byla z naší strany ještě povedenější. Dvoubrankové vedení nám zajistil kapitán Kareš, který nádherně zužitkoval rohový kop. Pak jsme několikrát zahrozili z rychlých brejků, které jsme ale dobře nezakončili. Hosté, vedeni trenérem Mikolandou ,v  závěru zkorigovali po pokutovém kopu, nicméně další šance již neměli."

Branky: Vaingát, Kareš. Čáslav: Kovařík - Macháček, Kareš, Netáhlo, Veselý - Vaingát, Procházka, Jelínek, Kořínek - Kratochvíl, Malina. Střídali Zoufalý, Basl, Balouš, Machů.

[[Soutez? &soutez=31 &datum=2011-04-13 ]]

Mladší žáci A: Čáslav - Žižkov 2:0 (1:0)

Další těžký soupeř hostoval v sobotu v čáslavských Vodrantech. Na jaře téměř stoprocentní tým žižkovské Viktorky obměnil přes zimu polovinu kádru a představil se v dobrém světle. Domácí trenéři Vondra a Mezsároš viděli utkání takto: "Úvod měli lepší hosté. Naštěstí jsme jim umožnili pouze jedinou šanci, kterou Tuzar zlikvidoval. Poté jsme dvakrát zahrozili my, ale akce Fuxy a Machů jsme nezakončili. A málem jsme za to zaplatili, protože po naší šanci se obrovitý střední záložník prohnal kolem obránců a skončil opět až na výborném Tuzarovi. Nakonec přeci jen padla branka. Po trestném kopu vrátil míč vyražený gólmanem do odkryté svatyně Josef Petržilka. Druhou půli jsme měli převahu my. Dvakrát po rohu měl skórovat Machů, ale dvakrát přestřelil. Pojišťovací branku tak vstřelil Ondřej Petržilka, který bravurně zakončil skvělý únik svého bratra. Třetí gól mohl vstřelit Komma, ale neproměnil pokutový kop po faulu na Koubského.

Utkání ovlivnil silný vítr, který první půli tlačil hosty, druhou nás. Nicméně kluci navázali na bojovný výkon z minulého kola a zaslouženě vyhráli. Druhou půli jsme mohli přidat ještě další branky, škoda, že se nám to nepovedlo. Teď jedeme na Olympii Hradec s jasným cílem – naplno bodovat."

Branky: J. Petržilka, O. Petržilka. Čáslav: Tuzar (30. Žilka) - Fuxa, Semrád, Šimůnek, Komma - Patočka, Machů, Koubský, J. Petržilka - O. Petržilka, Novák. Střídali R. Plíhal, Vidlák, Danyi, Smetana.

[[Soutez? &soutez=32 &datum=2011-04-13 ]]

Starší  žáci B:  Čáslav - Týnec  n. S. 4:1 (1:1)

Trenéři Dobrý a Klaus: "V dnešním utkání nás čekal soupeř, který na nás ztrácel pouze dva body v tabulce. Čekali jsme těžký zápas a to se také potvrdilo. První poločas z naší strany nebyl vůbec dobrý a měli jsme štěstí, že jsme odcházeli do kabin za remízového stavu. Do druhého poločasu jakoby nastoupilo úplně jiné mužstvo a vedoucí gól nenechal na sebe dlouho čekat. Hosté se druhý poločas jenom bránili a spoléhali na rychlé a důrazné brejky. Výsledkovou pojistku znamenaly až branky Ronovského a kapitána Pipka. Jsme rádi že jsme toto utkání zvládli i přes velké problémy se sestavou (šest nemocných hráčů).  Kluci zaslouží pochvalu, hlavně za druhý poločas, který jsme zvládli velmi dobře."

Branky Čáslavi: Kokeš, Machů, Ronovský, Pipek. Čáslav: Kubát - Vojáček,  Richard,  Lebduška, Vítek - Mikula, Machů, Ronovský,  Masopust - Pipek, Kokeš. Střídali Liška, Bílek.

[[Soutez? &soutez=38 &datum=2011-04-13 ]]

Mladší  žáci B: Čáslav - Žleby 5:2 (2:0)

Trenér Hadrovský utkání krátce zhodnotil: "Jarní premiéra pro nás dopadla celkem slušně. Kluci si zahráli, v pohodě zvítězili. Brankově se blýskl Komma, který zaznamenal hattrick."

Branky Čáslavi: Komma 3, Vaněk, Plíhal.

Sarší dorost:  Jablonec B - Čáslav 3:0 (0:0)

Trenér Miroslav Zikmunda komentoval výkon svých svěřenců: "Od začátku měl zápas pěkné nasazení,tempo i kvalitu.  Domácí se dostávali před naší bránu, ale neměli štěstí v zakončení. Navíc foukal silný vítr a některé akce tak  končily dříve než začaly. Druhý poločas přišly i šance Zenitu - pěknou akci předvedl  Zoufalý a Hejného vychytal brankář Krásný. Po chvíli Zikmunda našel rohovým kopem Výborného,ale ten opět vyhořel na Krásovi.  Utkání rozhodla  70. min. – střela Breznara z hranice velkého vápna skončila u tyče – 1:0. Direkt přinesly chyby Krále - nejprve v 83.min. ztratil míč ve vápně a Hollman zvýšil na 2:0. Poté zbytečný faul a Breznar hlavou uzavřel skóre.  Chyby v závěru znehodnotily dobrý výkon celého týmu. Měli jsme utkání dohrát na úrovni."

Čáslav: Radil - Hejný, Výborný, Pipek, Král - Zoufalý, Zikmunda, Veselý, Žiak - Horyna, Vajgl. Střídali: Goliáš J., Brunclík.

[[Soutez? &soutez=29 &datum=2011-04-13 ]]

Mladší dorost: Jablonec B - Čáslav 3:0 (2:0)

"První jarní utkání, které sneslo trochu měřítko. Hlavně druhý poločas byl slušný a místy jsme domácí drželi na jejich polovině, ale bez gólového efektu. V útoku je naše největší slabina, když už se do šance dostaneme, nejsme schopni ji proměnit. První branku jsme dostali ve 12. minutě po střele za šestnáctkou. Druhý domácí přidali ve 33. minutě, když jsme náš protiútok tři na tři vyřešili tak, že domácí se dostali do samostatného úniku. Druhý poločas, kdy jsme hráli se silným větrem v zádech, byl o mnoho lepší, ale několik nadějných příležitostí jsme nedokázali dotáhnout do úspěšného konce. Třetí gól jsme dostali až v samém závěru utkání z penalty, kdy jsme hru více otevřeli  a průnik domácích do šestnáctky skončil nedovoleným zákrokem Kristka," zhodnotil trenér Jiří Parachin.

Čáslav: Kristek -  Jurka, Goliáš J., Dospěl, Veselý - Macháček,  Bilinkiewicz,  Brunclík, Marek - Kováč, Výborný M.