Ze tří bodů se fotbalisté Kavalieru Sázava radovali i na hřišti Červených Peček!

7. listopad 2012, 21:25
(aktualizováno: 7. listopad 2012, 21:52)

Červené Pečky - K dohrávce 12. kola I. A třídy - skupina B fotbalisté Kavalieru Sázava vyrazili ve středu večer na umělou trávu do Červených Peček.

Č. Pečky - Sázava 1:3 (1:1)

Začátek zápasu lépe vyšel hostům, když už se v 7. min. dostali do vedení: Z nenápadné akce Švec vysunul Foltýna, který překonal gólmana z levé strany po zemi - 0:1.  Podobnou akci předvedli i domácí na druhé straně, když M. Rejthárek vysunul Kubáta, ten však mířil nahoru a gólman Burcev míč vyrazil na roh. Červené Pečky postupem času vyrovnaly hru a dočkaly se i vyrovnání: Ve 23. min. si Kubát po dlouhém autu připravil míč ke střele a ranou k bližší tyči srovnal na 1:1. Ještě před přestávkou M. Rejthárek přistrčil balón Hačkovi, který pálil sice hezky, leč hostující bránu těsně minul.

Druhou půli začali domácí přece jen aktivněji, po čtyřech minutách zahrávali nepřímý kop po malé domů soupeře z hranice šestnáctky. Jenže M. Rejthárek pálil jen do středu brány a gólman Burcev míč vyrazil. V 68. min. znovu zasahoval sázavský gólman, když likvidoval brejk Kubáta, na druhé straně Foltýn z těsné blízkosti sice přestřelil, rozhodčí ale stejně pískali ofsajd. V 75. min. v závěru pěkné kombinace Švec prostrčil míč Královi a ten dostal Kavalier podruhé do vedení - 1:2. Vzápětí si Červené Pečky připravily výbornou příležitost k vyrovnání, po závaru v hostující šestnáctce Hačkovu ránu vykopával z brankové čáry Chuchla, gólem neskončila ani dorážka J. Svobody. A když v 79. min. Konečný překvapil domácího gólmana Malého střelou z pravé strany, bylo rozhodnuto - 1:3. A to ještě v 85. min. mohl vítězství pojistit Švec, kterého po narážečce s Jelínkem gólman Malý tentokrát vychytal.

Domácí trenér Jan Půža nebyl spokojený s prvními patnácti minutami. "Nakopávanými míči jsme se do hry nedostali," poznamenal a pokračoval: "Proto jsme i po jedné hrubé chybě inkasovali, když jsme nepřerušili rychlý útok soupeře. Hra se pak vyrovnala a zápas byl vyrovnaný, srovnali jsme i skóre kvalitní koncovkou." Z několika šancí z počátku druhého poločasu domácí nic nevytěžili, naopak inkasovali na 1:2. "Naše šance soupeř ustál, pak potrestal naše dvě hrubé chyby. Sázavě k vítězství gratuluji," zakončil domácí kouč.

I když se Sázavští ujali vedení, trenér Pavel Chuchla s prvním poločasem spokojený nebyl. "Zvykali jsme si na terén, umělé světlo. Míč nám uskakoval, hráli jsme nepřesně. Čisté míče jsme odevzdali Červeným Pečkám, které byly poměrně živé a bojovné," upozornil. "Po autu domácí vyrovnali a do konce prvního poločasu byli i v některých momentech nebezpečnější," přiznal. O přestávce si s týmem všechno vysvětlili. "Hráče jsem nabádal ke zpřesnění přihrávek, aby se nebáli hrát," uvedl a pokračoval: "Chlapci si to vzali k srdci, na všech postech začali kombinovat, zvýšili pohyb a šli do kolmých přihrávek za obranu. Vyústilo to v dvě branky a pak jsme úplně hru už ovládli. Vítězství jsme si zasloužili." Domácí měli ale dostatek příležitostí, z té poslední mohli vyrovnat na 2:2. "To je pravda, štěstí ale přeje připraveným," uzavřel Pavel Chuchla.

Branky: 23. Kubát - 7. Foltýn, 75. Král, 79. Konečný. Rozhodčí: Richtár - Tobiška, Hanák. ŽK: J. Svoboda - Švec, Jelínek, St. Svoboda, Foltýn. Č. Pečky: Malý - Vaňkát, Herčík, Zelený, Novotný - Žoha (71. Procházka), J. Kulhánek (85. Bareš), M. Rejthárek, Hačka - Kubát, J. Svoboda. Trenér Jan Půža. Sázava: Burcev - Sedláček, Chuchla, Říčař, Král - Jelínek (88. St. Svoboda), Šmídek, Konečný, Kuchler - Švec, Foltýn. Trenér Pavel Chuchla.