Zkoušeli Potůčka a Kureše z Kolína

1. srpen 2009, 20:08

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty ČKD Kutná Hora v sobotu v Lorci přivítali vloni devátý tým krajského přeboru - Polaban Nymburk. V bráně hostů se ve druhém poločase objevil i Radek Dušánek, někdejší dorostenec FC Zenit Čáslav, který se po pauze vrací k fotbalu.

Kutná Hora - Nymburk 1:3 (1:2)

Hosté se ujali vedení v 15. minutě po standardní situaci a závaru před brankářem Hájkem. Za pět minut Jakub Vančura ideálně uvolnil Luňáčka, který srovnal na 1:1. Pak už ale skóroval jen soupeř. "Z pětadvaceti metrů to hráč soupeře trefil přesně do šibenice, s tím nejde nic dělat. To byl krásný fotbalový okamžik," ocenil kutnohorský trenér Radim Truksa. "Hráli jsme špatně a ukázali, jak to v mistrovských zápasech hrát rozhodně nechceme," zlobil se a upřesnil: "Špatné bylo nasazení, bojovnost. Byli jsme pomalí a špatní."

Ve druhém poločase si domácí připravili šance, ovšem shořeli na jejich proměnění. "Kozel, Hačka, Potůček," vypočítal kouč. Ten zkoušel i dva nové hráče z Kolína: Jakuba Potůčka a Petra Kureše. "Pravděpodobně v Kutné Hoře budou," uzavřel Radim Truksa.

Branka K. Hory: Luňáček. K. Hora I. pol.: Hájek - Skokan, M. Tomíšek, Rathauz, Linhart - Potůček, Doležal, T. Šváb, Kozel - Luňáček, Jak. Vančura. K. Hora II. pol.: Hájek - Gono, Rathauz, M. Šváb, Linhart - Potůček, Doležal, Jak. Vančura, Kozel - Hačka, Kureš. Trenér Radim Truksa. Další zápas: Kutná Hora - Tupadly (středa od 18 hodin).