Žleby si hlasitě řekly o první místo v tabulce

22. květen 2010, 21:11

Tupadly - 22. kolo fotbalové III. třídy přineslo souboj prvních dvou celků. Na hřiště nováčka Star Tupadly B, který donedávna držel rekordní sérii domácích utkání bez prohry, zavítal SK Transpa Spartak Žleby. Oba týmy v tabulce dělil pouhý bod a tak bylo jasné, že sobotní utkání mohlo zamíchat s pořadím na předních pozicích.

Tupadly B - Žleby 0:4 (0:3)

Domácí začali hodně zakřiknutě, Žlebští je od první minutě převyšovali kombinačně i v nasazení. Tupadelští navíc už od 10. minuty prohrávali: Kordík unikl Zajícovi a zastavil ho až Vl. Závůrka, ale pomocí faulu v pokutovém území. Sám postižený hráč penaltu proměnil - 0:1. Ve 14. min. se Kulka prosmýkl po brankové čáře, přihrávkou hledal úplně volného M. Šindeláře, který ale z tutové pozice přestřelil. Když to nešlo zblízka, prosadili se hosté z dálky. Gólman Skokan v 19. min. vůbec nereagoval na střelu Kubáta a podobná situace se opakovala i ve 24. min., kdy se parádně trefil Linhart - 0:3. Domácí ve velkém útlumu pořádně zahrozili vlastně jen ve 34. min., kdy ostrý Císařův centr gólman Auersvald vyrazil a J. Holík z dorážky našel jen jeho náruč. Linhart pak z trestného kopu nastřelil břevno a ve 44. min. neskončil gólem ani únik Jiřího Kavánka. Tupadelští si tak měli o přestávce co říct.

Jenže na jejich hře se ve druhé půli moc nezměnilo. Žlebští kontrolovali zápas a bez větších potíží si došli pro vytoužené tři body. Ve 49. min. přihrávku M. Šindeláře měl Kulka už na dlouhou nohu, v 60. min. P. Němec hledal z pravé strany před bránou M. Šindeláře, který však mířil vedle. Kalich hořkosti si brankář Skokan vypil až do dna v 66. min., kdy si do vlastní sítě srazil Kulkův centr z pravé strany - 0:4. Na skóre se pak už nic nezměnilo, i když Linhart pěknou ranou podruhé v zápase nastřelil břevno Skokanovy brány.

Domácímu trenérovi Petru Papouškovi se zápas nehodnotil lehce. Jeho tým prohrál a přepustil první místo v tabulce právě soupeři ze Žlebů. "Hosté nás přehráli po všech směrech," uvedl. Výkon jeho svěřenců jakoby postrádal náboj. "Bez Vaška Vondry toho moc nedokážeme, je to pro nás klíčový hráč. Žleby vyhrály zaslouženě," dodal ke svému hodnocení.

Po několika letech, kdy Žlebští skončili za postupovými příčkami, by letos III. třídu rádi vyhráli. "Do Tupadel jsme jeli s tím, že bychom to rádi konečně utrhli," ulevil si trenér Spartaku Libor Petříček. "Myslím, že jsme dnes byli po celé utkání lepší, obzvlášť první poločas byl z naší strany fotbalový. Měli jsme tam ještě některé příležitosti, které jsme neproměnili, i tak si ale myslím, že to bylo v pořádku," shrnul utkání. Hostům hodně pomohla penalta a dvě střely z dálky. "Neviděl jsem, jak stál gólman a proč vůbec nereagoval. Jeho výkon byl dle mého názoru rozhodující," zakončil své hodnocení Libor Petříček.

Branky: 10. pok. kop Kordík, 19. Kubát, 24. Linhart, 66. Kulka. Rozhodčí: Miloslav Pospíšil. Bez karet. Diváků: 100. Tupadly B: Skokan - Hurný, Vl. Závůrka, Rolenec, Zajíc - R. Krajíček (67. Čech), Vác. Závůrka, J. Holík, Agh (46. M. Kopecký) - Jiří Kavánek, O. Císař. Trenér Petr Papoušek. Žleby: Auersvald - Buchl (52. P. Němec), Balvín, Půža, Marousek - Kulka, Linhart, Kordík, Kubát - J. Horák, M. Šindelář (61. Adámek). Trenér Libor Petříček.