Benago si vyšláplo na druhý tým tabulky

17. prosinec 2009, 02:17

Zruč nad Sázavou - Jedním z nejzajímavějších utkání středečního ligového programu se mělo stát utkání Benaga s teplickou Balticflorou a kdo do haly ve Zruči přišel, asi nebyl zklamán. Drama trvalo až do konce a poslední slovo měl domácí Pešír, který upravil na konečných 6:5.

Zruč n. S. - Teplice 6:5 (2:1)

Hned na úvod zápasu musel skvěle zachytat proti Chrobákovi hostující gólman Vozár. Dále však iniciativu převzali hosté, nejprve Tolstov pálil nad, ale poté se již měnilo skóre, Dlouhý nahrál Guimu a ten dělovkou otevřel skóre.

Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, když se z přímého kopu trefil Filinger. Benagu gól vlil krev do žil a čarovat musel Vozár, nejprve proti Chrobákovi, potom Müllerovi a také Filingerovi, jenž z jeho úniku zmařil pouze první střelu, na dorážku již nastačil - 2:1.

Dvě střely Balticflory po čtvrthodině hry zblokovala domácí obrana, a tak se do kabiny šlo za stavu 2:1. Takový stav ovšem dlouho nevydrže, změnit se ho rozhodl Kevin Reinhardt, nejprve v 21. minutě levačkou vyrovnal a o dvě minuty později pravačkou dostal vlky do vedení - 2:3.

Pomyslné misky vah se brzy znovu převážily na stranu domácích: Nejprve tečovaná Müllerova střela zapadla za Vozára a poté Pešír dorážkou dal na 4:3. K dalšímu vyrovnání dopomohla spolupráce Viniho s Guim, prvně jmenovaný srovnal na 4:4. Hattrick ale dokončil Filinger ve 33. minutě a Benago znovu vedlo - 5:4.

Vlci přikročili ke hře bez brankáře, hráli tak takřka čtyři minuty, až se podařilo vyrovnat minutu a třiadvacet vteřin před koncem Tolstovovi. Poté chtěli ještě otočit skóre, jenže do prázdné branky se trefil Pešír a bylo rozhodnuto o vítězství domácích.

Branky: 7., 10. a 33. Filinger, 26. Müller, 28. a 40. Pešír - 6. Gui, 21. a 23. Reinhardt, 31. Vini, 38. Tolstov.