Loňského mistra z Chvojkovic vyzve ve finále Green bar

16. duben 2010, 01:31

Kutná Hora – Odvetnými semifinálovými duely pokračovala Club Deportivo futsalová liga. Vítězové prvních semifinálových klání - STS Chvojkovice Brod a Green bar potvrdili lepší výchozí pozice a vcelku s přehledem oba týmy dokráčely do finále. Souboj o třetí místo tak připadl na dvojici mužstev Restaurace Na Valech – VS35,-.

STS Chvojkovice Brod - Restaurace Na Valech 4:0 (1:0)

Úvodní dějství pětadvacetiminutového poločasu rozehráli lépe futsalisté Restaurace Na Valech, když se hned v první minutě utkání dostal po Sýsově efektní patičce k zakončení z bezprostřední blízkosti Růžička. Na Peroutku si ale střelou doprostřed brány nepřišel. V 9. min. otřel svou ránu o spojnici břevna a tyče Jan Spáčil a hned vzápětí se řítil v samostatném úniku na Peroutku Vlach. Gólman Traktorky však ani do třetice nekapituloval. Střeleckou smůlu si pak v 15. min. dokonale vybral Jakub Spáčil, jehož střela ze střední vzdálenosti skončila na tyči. Chvojkovičtí o sobě dali výrazněji vědět až v závěru poločasu: Po Čunderlíkově technické finese střílel nejprve Franc pouze do nohou brankáře Maliny. Pět sekund před závěrečným hvizdem první půle si pak ostrostřelec Traktorky spravil chuť a v úniku dva na jednoho vybídl ke skórování Kocourka – 1:0.

Gól do šatny značně zahýbal s psychikou futsalistů Restaurace Na Valech. Ti totiž ve druhém poločase přenechali aktivitu soupeři. Ve 32. min. se tak za Malinou třásla konstrukce branky poprvé, když se do míče opřel Dostál. O minutu později rozezněl Franc svou dělovkou horní tyč znovu a dobíhající Kocourek zvýšil na rozdíl dvou branek – 2:0. Pozorně bránící hráči Chvojkovic v dalších minutách nepouštěli protivníka na dostřel své svatyně a sami naopak vyráželi do smrtících brejků, které ve všech případech ale nedokázali dotáhnout ke gólové radosti. Sedm minut před koncem se tým Restaurace Na Valech odhodlal ke hře bez brankáře! Hru vabank dokázali hráči Traktorky krutě trestat. Nejprve zaznamenal svůj třetí zásah v utkání Kocourek a po něm se do opuštěné klece trefil i Böhm. V samotném závěru střetnutí měli futsalisté „Valníku“ největší příležitost ke zkorigování skóre: Sýsovu střelu do prázdné brány však tygřím skokem zlikvidoval Peroutka.

Branky a asistence: 25. Kocourek (Franc), 32. Kocourek (Franc), 43. Kocourek, 45. Böhm. ŽK: Čunderlík (Ch). STS Chvojkovice Brod: Peroutka - Vanta, Böhm, J. Dostál, Kocourek, B. Franc, Kubát, Čunderlík. Restaurace Na Valech: Malina - Jan Spáčil, Jak. Spáčil, Ďoubal, Vlach, J. Horký, J. Růžička, Novotný, Sýs, R. Vlach. První zápas: 4:3.

VS35,- - Green bar 2:4 (2:1)

S odhodláním co nejdříve začít umazávat pětibrankové manko z prvního semifinálového duelu nastoupili futsalisté VS35,- do odvetného duelu s Green barem a v úvodních vteřinách střetnutí se měl T. Výborný v bráně co ohánět. Prsty gólmana Green baru pálily zejména po opakovaných dělovkách Černého. Udeřilo ale na druhé straně, když přihrávající Váňa se zakončujícím Králem ukázkově vyřešili přečíslení dva na jednoho – 0:1. Obdržená branka paradoxně vehnala krev do žil hráčům VS35,-. Ti díky důraznému stylu futsalu přinutili k chybě Hudce, jehož zaváhání přetavil ve vyrovnávací branku křižnou ranou Černý -1:1. Agresivita se týmu VS35,- vyplatila také ve 20. min., když Kratochvíl u postranní čáry vydoloval míč a bez váhání jej předložil před odkrytou klec Holubovi – 2:1.

Ve druhém poločase se nakonec prosadili techničtěji lépe vybavení hráči Green baru. Ve 29. min. zaplesalo srdce futsalového fanouška při kombinaci na jeden dotyk, kdy míč putoval po ose M. Král – Petr Váňa až ke zcela osamocenému Janu Veselému, jemuž nečinilo problém vyrovnat skóre zápasu – 2:2. Technickou vyspělost demonstroval ve 41. min. Hudec, který završil svůj individuální průnik vítěznou brankou – 2:3. O dvě minuty později dal definitivní podobu výsledku nádhernou pumelicí pod břevno Manusovy svatyně Petr Váňa – 2:4

Branky a asistence: 2. M. Král (Petr Váňa), 29. Veselý (Petr Váňa), 42. Hudec (Šrámek), 43. Petr Váňa (Šrámek) - 13. Černý, 20. Holub (Kratochvíl). VS35,-: Manus - Holub, Lebeda, Jakoubek, Černý, Thieme, Zeman, Trnka, J. Kratochvíl, Krejčí, Havlík. Green bar: T. Výborný - M. Votava, Hudec, Hrbek, Petr Váňa, O. Votava, Jan Veselý, J. Šrámek, Šafránek, M. Král. První zápas: 0:5.

Finále a zápas o třetí místo se bude hrát ve čtvrtek 22. dubna od 19.30 hodin ve sportovní hale Bios v Puškinské ulici.