Stejně jako v poháru zručské Benago prohrálo s Teplicemi i v lize 3:6

13. listopad 2010, 21:47
(aktualizováno: 14. listopad 2010, 01:16)

Zruč nad Sázavou - Futsalisté Benaga Zruč nad Sázavou v rámci desátého kola nejvyšší české soutěže v sobotu večer přivítali Balticfloru Teplice. Soupeři chtěli vrátit porážku z poháru a také šlo o přímý souboj o druhé místo. Domácím chyběl zraněný Ago Simitči a stále ještě potrestaný Angellot. Dále pak Fichtner, Fitzel a Štorc.

Zruč n. S. - Teplice 3:6 (2:3)

Domácí začali zápas od podlahy a už v první minutě je po rychlém útoku a koncovce Ricka zachránila tyč. Podobně ale štěstí stálo i při domácích, když v 6. min. Paulinho po přečíslení obrany také pálil jen do tyče. O chvíli později se už hosté radovali, když Joao nastřelil míč před bránu, kde trefil Tolsteva - 0:1. S odpovědí Benago příliš neotálelo, Filinger po své pěkné individuální akci nabídl balón Rickovi, jehož smetl gólman Thiago a z pokutového kopu Filinger srovnal na 1:1. Tepličtí si potom vybudovali dvoubrankový náskok: Nejprve upravil Joao na 1:2 a o chvíli později Filingerovu ztrátu míče potrestal Tolstev - 1:3. Zpět do zápasu se Zručští dostali v 16. min.: Oliveira si parádně posadil dva beky a akci gólově dotáhl Brožek - 2:3. Ricardo potom trestuhodně přestřelil z ideálního místa Krajčovu bránu, v poslední minutě před přestávkou Benago dokonce mohlo vyrovnat: Akci začal brankář Krajč, Brožek posunul míč Filingerovi, který však z otočky minul teplickou bránu.

Když se zdálo, že by se Benago mohlo nadechnout k náporu, prosadil se i přes těsnou obranu Guilhermao - 2:4. čtvrtá branka domácí evidentně přibrzdila, Teplice zahazovaly šance z rychlých protiútoků. S přibývajícím časem se Zručští osmělili a přesvědčili se, že by se mohli prosadit. Brožek ve 32. min. ještě Thiaga nepřekonal, ve 34. min. ale Rick při hře bez brankáře po nacvičené kombinaci vsítil kontaktní gól - 3:4. Ve 37. min. Chrobák před prázdnou bránou netrefil další Rickovu pěknou přihrávku. V poslední minutě pak hostující hráči zápas rozhodli:: Nejdřív se obranou Benaga probil Guilhermao a za chváli ještě přidal Riacardo jednu branku navrch - 3:6.

Branky a asistence: 8. pok. kop Filinger, 16. Brožek (Oliveira), 34. Rick (Brožek) - 7. Tolstev (Joao), 12. Joao, 15. Tolstev (Ricardo), 24. Guilhermao (Tolstev), 40. Guilhermao (Paulinho), 40. Ricardo (Tolstev). Rozhodčí: Henych - Hofmann. ŽK: Rick (Zruč). Zruč n. S.: Krajč - Rick, Filinger, Brožek, Oliveira - Chrobák, Gonzales, Sýkora. Trenér Beni Simitči. Teplice: Thiago - Joao, Krejčí, Ricardo, Guilhermao - Paulinho, Tolstev, Kiliján - Kalina, Valter, Salák. Trenér Rui Guimares.