Tomáš Cudlín nejlepším střelcem soutěže!

9. únor 2010, 17:56

Zruč nad Sázavou - Mladíci z futsalového klubu Benago Zruč nad Sázavou sehráli poslední mistrovský turnaj:

U16: Slavia Praha - Benago Zruč n. S. 1:3 (0:2), Bohemians 1905 - Benago Zruč n.S. 4:4 (2:2). Tabulka je zde.

Tomáš Cudlín ze zručského celku U18 se stal nejlepším střelcem se 13 brankami po základní části skupiny západ!

Hodnocení trenéra Petra Málka: Na posledním turnaji sezóny jsem byl velmi příjemně překvapen vystoupením U-16, které bylo nejlepší v sezóně a je vidět, že práce s tímto týmem se vyplácí. Hráči, kteří ještě vloni nevěděli co je futsal , dokáží porazit Slavii 3:1 a jen díky neproměnění brejku dva na brankáře s námi dokázala Bohemka , jako vedoucí tým, nakonec zremizovat 4:4 Hráči dokáží pracovat pro tým a to vždy vede k úspěchu. Chtěl bych tímto pochválit všechny hráče, kteří se zúčastnili turnaje a tentokrát je vyzdvihnu jako tým, hráli opravdu výborně.

U-18, kde máme velmi úzký kádr a vlivem nemoci či zranění jsme odehráli obě utkání prakticky bez střídání. Uškodilo nám vylosování, že nejprve se odehrál zápas se Slavií a až poté s Bohemians, Slavia byla nad naše možnosti a Bohemka využila našeho problému s kádrem k těsnému vítězství 4:3.V tabulce jí to pomohlo k udržení a je to spravedlivé, protože Slaný byl opravdu tragický a stal se ostudou ligy. Hráčům v tomto utkání mohu vyčítat nedisciplinovanost a neproměňování šancí, kterých bylo jako máku, ale to se stane. Za celou sezónu jim patří dík, stejně jako rodičům a realizačnímu týmu. Snažím se z hráčů vždy dostat maximum a někdy jsem dost kritický a hlasitý. Dnes už hráči ví, že to vede k úspěchu a po zápase to už neřešíme.

Mám ale jednu kritickou poznámku k organizaci celé soutěže. Je naprosto hloupé, aby hráči, kvůli kterým tyto soutěže pořádáme, neměli ani minutu na rozcvičení a hráli bez přestávky celý zápas, tak jako tomu bylo v Praze a i na jiných turnajích. Jak potom můžu vést zápas, motivovat hráče, případně je upozornit na chyby. Hráči potřebují přestávku, aby zregenerovali a mohli předvést opět kvalitní výkon. Možná by neškodilo naučit se počítat tak, aby na přestávku čas zbyl. Nebo by stačilo, kdyby si delegáti nebo rozhodčí jednou dali takový zápas vcelku!!!