Trenérovy narozeniny oslavili výhrou

20. prosinec 2009, 01:10

Zruč nad Sázavou - Futsalisté Benaga Zruč nad Sázavou ve středu porazili druhý tým prvoligové tabulky a tento úspěch chtěli potvrdit i v sobotu, kdy ve své hale v rámci 16. kola hostili vršovické Bohemians 1905. Odpor hostů definitivně zlomili až v posledních čtyřech minutách.

Zruč n. S. - Bohemians 1905 8:3 (3:1)

Domácí se v posledním letošním zápase museli obejít bez hrdiny středeční bitvy s Teplicemi Tomáše Pešíra, zelenobílý dres naopak oblékl Pavel Stejskal, jenž ještě nedávno působil právě ve Zruči nad Sázavou.

Domácí diváci si zabouřili už po necelých dvou minutách, kdy po rozehraném trestném kopu sérii několika přihrávek do prázdné brány zakončil Müller - 1:0. Jenže o žádnou jednoznačnou záležitost Benaga se nejednalo, Málek ve 3. min. ve stoprocentní šanci selhal, ale v 5. min. gólovou akci založil Stejskal a zakončil Slunéčko - 1:1. V 11. min. Junior zařídil domácím opět vedení, ovšem ve 14. min. "Klokani" nastřelili tyč a V. Bellada z dorážky netrefil odkrytou bránu. Hodně důležitou branku zaznamenal Štorc těsně před poločasovou přestávkou - 3:1.

Druhý poločas začal optickou převahou Bohemias 1905, kteří ovšem končili na výborném Klímovi v bráně Benaga. I když ve 23. min. Slunéčko přiživil naděje hostů kontaktní brankou, čistou příležitost Junka ve 26. min. zlikvidoval Klíma, ve 30. min. Frohna pálil jen do tyče a za chvíli Málek mířil vedle. Jenže příležitosti měli i Zručští, tu největší asi Oliveira ve 33. min. Ve 36. min. Filinger chytře rozehrál trestný kop, míč se odrazil od břevna ke Štorcovi, ovšem ani ten ještě neuspěl. Za chvíli ale míč do sítě Bohemians 1905 přece jen dotlačil Chrobák - 4:2. Hosté se odhodlali ke hře bez brankáře, ovšem tento tah jim nevyšel. Filinger do prázdné brány upravil na 5:2, po něm Štorc na 6:2 a ve 39. min. Filinger z pokutového kopu za fauly na 7:2. I když se Frohnovi podařilo po rozehraném autu korigovat na 7:3, měli poslední slovo Zručští a Štorc pečetil vítězství 8:3.

Trenér Benaga Zruč n. S. v sobotu slavil narozeniny a hráči mu nadělili výborný dárek - vysoké vítězství nad vršovickou Bohemkou. Ovšem ve hře domácích se objevila řada nevynucených nepřesností a ztrát míče. "Kdybychom hráli bezchybně v každém zápase, pak bychom hráli o titul," mávl nad některými chybami hráčů trenér Beni Simitči. "Musíme ale na tom zapracovat a pokud chyby odstraníme, můžeme pomýšlet na něco výše," doplnil. Beni Simitči ovšem duel s Bohemians 1905 označil za klíčový. "S týmy z dolní poloviny tabulky se nám hraje špatně. Dnes jsme také chtěli dokázat, že středeční výhra nad Teplicemi nebyla náhoda," vysvětlil a mužstvo poděkoval: "Hrálo perfektně. Dodrželo taktické pokyny a jsem rád, že mi tým nepokazil narozeniny."

I když to na umístění v první čtyřce tabulky před play-off už pro Benago moc nevypadá, je na kalkulace podle trenéra ještě brzy. "V prvním kole play-off se chceme vyhnout Chrudimi a pak ať už se děje boží vůle," zakončil.

Branky a asistence: 2. Müller (Štorc), 11. Junior (Filinger), 19. Štorc (Oliveira), 36. Chrobák (Filinger), 37. Filinger, 38. Štorc (Filinger), 39. pok. kop Filinger, 40. Štorc (A. Simitči) - 5. Slunéčko (Šnídl), 23. Slunéčko (Málek), 39. Frohna (Slunéčko). Rozhodčí: Kincl - Linhart. ŽK: Rodek, Rada - V. Bellada, Junek, Dvořák. Zruč n. S.: Klíma (32. Krajč) - Rada, Müller, Oliveira, Štorc - A. Simitči, Filinger, Chrobák, Junior - Rodek. Trenér Beni Simitči. Bohemians 1905: Kudrna - V. Bellada, Šnídl, Stejskal, Slunéčko - Junek, Málek, Dvořák, Frohna - Vrána, Samek (náhradní brankář Franěk). Trenér Jiří Samek.