V dramatické koncovce dohrávaného zápasu zručské Benago urvalo důležité tři body

7. březen 2012, 21:56
(aktualizováno: 7. březen 2012, 23:14)

Zruč nad Sázavou - 19. kolo první futsalové ligy zkompletoval zápas Benago Zruč nad Sázavou - Nejzbach Vysoké Mýto. O play-off bojující Zručští totiž o víkendu pobývali v Kosovu a tak duel s Nejzbachem dohráli ve středu.

Zruč n. S. - Vysoké Mýto 7:6 (3:3)

Jako první se sice radovali domácí, když Filingerův dlouhý autový kop si do vlastní sítě srazil Münzberger, ovšem Vysoké Mýto lépe organizovanější hrou a spolehlivějším výkonem gólm ana Gerčáka, který pochytal většinu šancí soupeře, stav otočilo až na 1:3. Mohla jim k tomu i chyba Mareše, jenž prohrál po dlouhém výhozu gólmana souboj s Jiráským. A také si dalšího "vlastence" připsal na druhé straně Rodek po rohu Zdražila. Benago odpovědělo podobně, když v 19. min. Amraniho roh tečoval do vlastní brány Formánek - 3:3.

Ve druhém poločase diváci viděli dramatickou hru, ve které nejprve vedli hosté, aby Benago výsledek nakonec strhlo ve svůj prospěch. Vyhrocená atmosféra, ke které značnou měrou přispěli i oba nepřesní rozhodčí, vyvrcholila ve 31. min. červenou kartou pro navrátilce do domácí sestavy Filingera. Oba celky záhy vyčerpaly svůj limit faulů a teprve pak se hra trochu sklidnila. Ve 34. min. Angelot z delšího pokutového kopu srovnal na 6:6, v posledních čtyřech minutách se domácí odhodlali ke hře bez brankáře a Ago Simitči, který zastoupil Mareše, asistoval ve 38. min. u vítězného gólu Rodka po skvělé kombinaci - 7:6. Domácí brankář Mareš ve druhém dějství vynahradil zaváhání při druhé brance, spoustu brejků hostů pochytal a čtyři vteřiny před koncem mu pomohla i tyč. V boji o play-off si tak zručský celek připsal důležité tři body.

Domácí trenér Beni Simitči, kterého rozhodčí v průběhu druhého poločasu vykázali na tribunu, se ve svém hodnocení spokojil s jedinou větou: "Jelikož jsem byl vykázaný na tribunu, můžu si dovolit mluvit k rozhodčím. Stejně dostanu pokutu: Dneska jsme porazili rozhodčího, nic jiného říkat nechci."

Branky a asistence: 3. vlastní (Münzberger), 11. Angelot (Amrani), 19. vlastní (Formánek), 27. Brahimi (Amrani), 27. Filinger, 34. delší pokutový kop Angelot, 38. Rodek (A. Simitči)  - 7. Münzberger (Novotný), 9. Jiráský (Gerčák), 10. vlastní (Rodek), 22. Zdražil (Formánek), 30. Dostál (Michalec), 31. delší pokutový kop Formánek. Rozhodčí: Černý - Krupa. ŽK: Amrani, Mareš - Novotný, Formánek, Münzberger. ČK: 31. Filinger (Zruč). Diváků: 80. Zruč n. S.: Mareš - Brahimi, Amrani, Rodek, Angelot - A. Simitči, Filinger, Lištván, Váňa. Trenér Beni Simitči. Vysoké Mýto: Gerčák - Formánek, Michálek, Semerád, Zdražil - Novotný, Jiráský, Münzberger, Dostál - Brychta (gólman Morong). Trenér Roman Páral.