Zrodila se první bezbranková remíza

4. únor 2010, 23:02

Kutná Hora - Pokud se v tabulkách Club Deportivo futsalové ligy mělo začít vyjasňovat před blížícím se play-off, tak po čtvrtečních zápasech se situace zejména v tabulce skupiny A ještě více zdramatizovala. Green bar, VS35,- a Kantor & spol. mají shodně po sedmnácti bodech. Všichni jsou tedy ve hře o přímé postupové místo, ovšem jeden tým také může zůstat těsně pod branami baráže. Jistou pozici ale nemá ani obhájce loňského prvenství STS Chvojkovice Brod, na druhém místě má náskok totiž pouhé tři body a nemůže si tak dovolit vážnější selhání.

Restaurace Na Valech - STS Chvojkovice Brod 2:2 (2:1)

Oba týmy na sebe narazily po týdenní pauze a i tentokrát souboj skončil 2:2, když Restaurace Na Valech vedla 2:0. Chvojkovice zahazovaly šance, zejména Bedřich Franc, který se prosadil až těsně před přestávkou z pokutového kopu. Z toho korigoval na 2:1. Loňský kanonýr však i přes dalších několik příležitostí v 19. min. "Traktorce" zajistil alespoň jeden bod, který by při vyrovnanosti tabulky mohl mít pro úřadujícího mistra cenu zlata. Z pěti posledních zápasů tak dosavadní lídr soutěže vyhrál pouze jedno utkání.
Branky a asistence: 4. Jak. Spáčil (Sýs), 10. Vlach (Sýs) 11. pok. kop B. Franc, 19. B. Franc (Kocourek). Restaurace Na Valech: Malina - Ďoubal, Vlach, Sýs, Vokoun, Jak. Spáčil. STS Chvojkovice Brod: Kratochvíl - Kocourek, Böhm, B. Franc, Kubát, D. Jirásek, J. Dostál.

Green bar - Kantor & spol. 4:4 (1:2)

Ve vyrovnaném zápase Kantor&spol. strhli vedení na svou stranu těsně před přestávkou. Ve druhém poločase nejproduktivnější dvojice soutěže Michal Král - Petr Váňa ukázala naplno svou sílu a jejich precizní spolupráce zajistila mladíkům z Green baru vedení 4:2. Ovšem zkušenější soupeř dokázal vyrovnat, když v poslední minutě trefil jeden bod Michal Blažek, který v sobotu prodělá svatební obřad v jedné z hlavních rolí.
Branky a asistence: 9. Petr Váňa (Šafránek), 22. M. Král, 23. Petr Váňa, 24. Král (Petr Váňa) - 4. Vrba (M. Růžička), 13. Vrba (M. Růžička), 25. Železný (Vrba), 26. Blažek. Green bar: T. Výborný - M. Votava, Šafránek, O. Votava, M. Šrámek, J. Šrámek, Petr Váňa, Hudec, M. Král, Jan Veselý. Kantor&spol.: Vácha - J. Růžička, Železný, Blažek, M. Růžička, Vrba, R. Poul.

VS35,- - Dřevo Tvrdík 3:1 (2:0)

Futsalisté Dřevo Tvrdík nezažehnali svou herní krizi, i když k tomu byli blízko. Ve 21. min. pro ně totiž Červinka kontaktním gólem vykřesal naději a i když zbývalo dostatek času, křečovitý výkon jim body nedovolil. Vítězství, kterým se VS35,- reálně dostala do hry o přímý postup do play-off, pojistil patnáct vteřin před koncem Jiří Zeman.
Branky a asistence: 2. O. Černý, 10. Zeman (Thieme), 26. Zeman (O. Černý) - 21. Červinka (M. Veselý). VS35,-: Manus - J. Kratochvíl, Lebeda, Havlík, Trnka, Thieme, Jakoubek, Zeman. Dřevo Tvrdík: Petr Flégr - Pavel Flégr, A. Volenec, Z. Volenec, Červinka, M. Veselý, Černohlávek.

Teachers - Soča Suchdol 0:0

Poslední zápas večera přinesl vůbec první bezbrankovou remízu v letošním ročníku soutěže. V první půli byl nejblíže gólu suchdolský Hebr, ale v bezprostřední blízkosti branky soupeře netrefil Pavlíkovu přihrávku. Po přestávce oběma gólmanům pomohly tyče a tak se diváci gólu nedočkali.
Teachers: Pavel Váňa - Valtr, Potměšil, Jelínek, Třískala, Hvězda, J. Holík, Vojt. Vondra. Soča Suchdol: M. Novotný - Hebr, Langr, Dušínský, Kopáček, Pavlík, D. Kuchař, P. Bříza, Bohuňovský, Vančura.

Další program

15. hrací den, čtvrtek 11. února: Veteráni - Night club Palma (od 19.30 hodin), Dřevo Tvrdík - Kantor&spol. (od 20 hodin), Freaks - Soča Suchdol (od 20.30 hodin), STS Chvojkovice Brod - Green bar (od 21 hodin).
Všechna utkání se hrají ve sportovní hale Bios v Puškinské ulici v Kutné Hoře.