Mladší žáci Močovic prohráli souboj s Uhlířskými Janovicemi o sedm desetin vteřiny!

17. září 2013, 09:11
(aktualizováno: 17. září 2013, 09:11)

Močovice - Pořadatelství posledního, páté kola dětské hasičské soutěže Soptík 2013 připadlo stejně jako v loňském roce Močovicím. V neděli 15. září 2013 se na hřiště sjelo patnáct družstev dětí.

Jako vždy začínaly přípravky. Té močovické se letos ani jednou nepovedlo svého jediného soupeře ze Svatého Mikuláše porazit a tak doufala, že domácí prostředí jí pomůže. První pokus byl nejistý, ale nebylo to špatné. V druhém pokusu si močovické děti čas zlepšily na 31,51s což je znovu malinké zlepšení jejich letošního nejlepšího času. A co je nejdůležitější, konečně taky první letošní vítězství. V celkovém pořadí skončila přípravka Močovic v ročníku 2013 na druhém místě.

V kategorii mladších se z domácích družstev jako první předvedl B tým. Po menším zádrhelu na koši v prvním kole ve druhém pokusu se časomíra zastavila na čase 23,90s a to je zase drobné vylepšení nejlepšího letošního času. V tomto kole to stačilo na šesté místo a v celkovém pořadí na místo sedmé.

Domácí "áčko" šlo do tohoto závodu jako spolufavorit s Uhlířskými Janovicemi. Obě družstva na tom v průběžném pořadí byla stejně a tak se musel rozhodnout poslední závod. Močovický první pokus po problémech na spoji béček skončil časem 21,63s a v druhém pokusu tým věděl, že k celkovému vítězství potřebuje čas pod 19,73s. Pokus se mu povedl bez větších chyb a čas se zastavil na hodnotě 19,80s. To bylo trochu kruté, ale spravedlivé. V tomto souboji Močovice zaostaly za vítězem o 0,07s a to jim zajistilo v tomto kole i v celkovém pořadí druhou příčku. V loňském roce skončilo družstvo SDH Močovice v této kategorii na čtvrtém místě.

Starší kategorie má po celou sezonu jen tři družstva. Tady bylo o vítězi rozhodnuto již v minulém kole a tak močovickému celku šlo hlavně o to, ukázat na domácí půdě co nejlepší výkon. První pokus s časem 21,59s ho po prvním kole držel na prvním místě. V druhém pokusu zaběhly děti z Uhlířských Janovic letošní rekord ligy a čas 17,52. Močovický pokus byl zase bez větších chyb, ale čas 21,55s stačil znovu "jen" na druhé místo a stejný stupínek Močovicím patří i v celkovém pořadí. I v této kategorii domácí v loňské sezoně obsadili také čtvrtou příčku.

Hasičské týmy se nyní chystají na soutěž "Plamen", která se uskuteční v neděli 20. října 2013 na stadionu Olympia v Kutné Hoře.