Zibohlavy opět bezkonkurenční, Křeseticím a Uhlířským Janovicím druhý závod nevyšel

6. červen 2011, 00:00
(aktualizováno: 6. červen 2011, 00:18)

Horka II - Druhým kolem v neděli pokračovala Kutnohorská hasičká liga. V prvním souboji kategorie mužů potvrdil své kvality tým Zibohlav, za kterým se v Suchdole umístily Křesetice a Uhlířské Janovice. Ovšem zatímco Zibohlavy zvítězily s dostatečným náskokem i v neděli, Křesetice a Uhlířské Janovice skončily v hloubi pole poražených.

Jako první z medailstů prvního kola startovaly Křesetice. Ovšem po problémech se časomíra dse zastavila až na čase 40,29, což ve výsledku znamená až šestnácté místo. "Na základně mi shodili céčko, nesebral jsem ho," vydýchával se po útoku Radek Hoferek. Ten měl problémy i s proudnicí, která mu vypadla. "To byla chyba už tady," hlesl.

Podobně dopadli i chlapi z Uhlířských Janovic. "Měli jsme problém na koši," vysvětloval Vojtěch Verner. "Určitě je to částečně nedostatkem tréninku, určitě je to trochu smůla," dodal. A vrátí se uhlíři ve třetím kole na medailové pozice? "Uvidíme, záleží na sestavě. Dnes jsme z kompletní sestavy měli jen čtyři lidi," upozornil Vojtěch Verner.

V malešovském týmu si premiéru odbyl Jaromír Filip. A jak se mu běželo? "Bylo to prostě poprvé," smál se a upřesnil: "Včera poprvé na tréninku a dnes poprvé v závodě." Malešov nakonec bral třinácté místo s časem 35,40. "Šli jsme na jistotu, žádné bláznění," uvedl velitel malešovského družstva Libor Krejcar.

Úmonínské ženy po prvním kole, ve kterém skončily třetí, mohutně slavily. A dostatečnou zásobou šumivého vína se vyzbrojily i pro závod v Horce II. "Na to, že jsme trénovaly necelé dva měsíce, to byl velký úspěch, ani jsme to nečekaly," připomněla Stanislava Vopolková. Samozřejmě, že by úmonínské družstvo žen rádo navázalo na třetí místo. "Uvidíme, jak to dopadne. Každý čas do 35 vteřin je pro nás úspěchem pokaždé," zdůraznila.

Pořadí druhého kola - muži

1. Zibohlavy 24,42, 2. Radovesnice 28,75, 3. Nové Dvory 29,95, 4. Drahobudice 32,34, 5. Močovice 32,93, 6. Červený Hrádek B 33,22, 7. Červený Hrádek 33,54, 8. Vlastějovice 34,13, 9. Úmonín 34,35, 10. Poličany 34,39, 11. Kořenice 34,91, 12. Církvice 35,34, 13. Malešov 35,40, 14. Suchdol 38,47, 15. Konárovice 38,64, 16. Křesetice 40,29, 17. Onomyšl 43,01, 18. U. Janovice 45,57, 19. Horka II NP (mimo soutěž Old Stars team 35,49).