Bielickému se premiéra mezi muži povedla, s Hovorkou byli nejlepšími střelci Sparty

5. září 2011, 18:24
(aktualizováno: 5. září 2011, 18:24)

Kutná Hora - Házenkáři Sparty Kutná Hora týden před začátkem mistrovské sezony sehráli zápas prvního kola Českého poháru. Soupeřem jim byl druholigový tým Bohemians Praha, kterému po nepřesvědčivém výkonu podlehli o devět branek.

Kutná Hora - Bohemians 21:30 (12:15)

Ve vyrovnaném začátku Sparta čtyřikrát o branku vedla, hosté vždy dokázali rychle vyrovnat. Ještě v 8. minutě byl stav vyrovnaný 5:5, v dalším průběhu prvního poločasu se však domácím přestala dařit střelba a hosté pětibrankovou šňůrou v rozmezí 9. - 16. minuty odskočili na 5:10. V druhé polovině první půle domácí náskok soupeře sice snižovali, ne více jak na tři branky.

Na začátku druhého poločasu daly oba týmy po dvou brankách a ve 34. minutě to bylo stále o tři branky - 14:17. Potom však hosté zaznamenali druhou šňůru pěti branek, odskočili do 40. minuty na 14:22 a tím bylo vlastně o osudu utkání rozhodnuto. Domácí se sice snažili co to šlo, hosté však působili vyzrálejším i vyhranějším dojmem a v pohodě kontrolovali své vedení. V utkání tak bez problémů zvítězili o devět branek v poměru 21:30 a vybojovali si tak zasloužený postup do druhého pohárového kola.

Tým Sparty podal proti zkušenému soupeři z vyšší soutěže snaživý výkon, na lepší výsledek to však nestačilo. V neúplné a poměrně oslabené sestavě (chyběli Hasala, Hájek, Rudolf a Sukdolák) nastoupili opět někteří dorostenci (tentokrát čtyři) a hlavně Bielický si vedl v prvním poločase na křídle na jedničku. Ve svém vůbec prvním utkání za muže zaznamenal pět branek a byl spolu s Hovorkou nejlepším střelcem Sparty v tomto pohárovém utkání. Zato u některých zkušených hráčů bylo znát, že toho před sezónou mnoho nenatrénovali a je rozhodně co zlepšovat!

Nedělní pohárové utkání byla stále jenom dobrá příprava na nastávající mistrovský ročník Společnéregionální ligy 2011/2012. Ten začíná pro tým Sparty již příští víkend, kdy v neděli 11. září přivítá na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 10.30 hodin tradičního soupeře HC Wendy Mělník.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Bielický 5, Hovorka 5, Kůrka 4, Šalátek 3, Polívka st. 3, Polívka ml. 1, Brož, Falge, Salák J., Stehlík, Šnajdr a Thieme. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 2/3. Vyloučení: 3/5. Sedmičky: 3/2 - 3/3. Rozhodčí: Kábrt (M. Boleslav) - Halíř (D. Králové). Diváků: 63.