Borek Hroch ze Sparty odchytl utkání proti Úvalům ve velkém stylu

2. květen 2011, 21:48
(aktualizováno: 2. květen 2011, 21:48)

Kutná Hora - Házenkáři TJ Sparta Kutná Hora nastoupili v neděli po čtrnácti denní přestávce opět na svém domácím hřišti v Tyršově ulici na Žižkově, kde v utkání 3. jarního kola Společné regionální ligy přivítali tradičního soupeře, čtvrtý tým soutěže - Sokol Úvaly.

Kutná Hora - Úvaly 25:18 (14:10)

Na podzim Sparta zvítězila ve sportovní hale v Kostelci nad Černými lesy, kde Úvaly hrají některá domácí utkání, nad Sokolem bezpečně 25:32 po poločasovém vedení 13:16. V průběžné tabulce byla SPARTA před nedělní odvetou na 2.místě se ziskem 14 bodů, zatímco Úvaly na 4.místě bodů 8.

Nedělní utkání bylo poznamenáno ranním deštěm a tak oba soupeři nastupovali na teprve pomalu osychající povrch. To sice činilo hráčům jisté obtíže, ale podmínky byly pro všechny stejné a dalo se hrát.

Sparta tentokrát začala utkání dobře a od úvodních minut byla ve vedení. Ve 3.minutě byl stav 2:0, v 9.minutě 6:1 a v 15.minutě stále stejný rozdíl – 9:4. V další pětiminutovce však zaznamenali hosté šňůru 3 branek a dokázali snížit na 9:7. A tento rozdíl platil ještě ve 26.minutě, kdy byl stav 11:9. Závěrečné minuty 1.poločasu však domácí zvládli lépe a do jeho konce navýšili svůj náskok na rozdíl 4 branek – 14:10.
Druhý poločas začali sice hosté snížením na 14:11, ve 35.minutě však již vedla Sparta 17:11. V další desetiminutovce se oba soupeři pravidelně střídali ve střelbě branek, ve 46.minutě byl stav 20:14. Když domácí zvýšili do 52.minuty na rozdíl 8 branek - na 22:14, bylo o dělbě bodů prakticky rozhodnuto. V závěrečných minutách si již Kutná Hora své bezpečné vedení dobrou hrou ohlídala a připsala si do mistrovské tabulky další dva body za vítězství o 7 branek v poměru 25:18.

Sparta v neděli neodehrála špatné utkání, někteří hráči se však nevyvarovali zbytečných chyb (10 pokažených přihrávek). Ty však někdy pramenily ze stížených klimatických podmínek. Jinak se ale týmu dařilo celkem spolehlivě v obraně (pouze 18 obdržených branek) a velmi slušně v útoku (42 pokusů – 25 branek = střelecká úspěšnost téměř 60%).

Z hráčů byl jedničkou tentokrát brankář Hroch, který odchytal ve velkém stylu valnou část utkání. Připsal si 17 úspěšných zákroků a měl 55% úspěšnost (mimo jiné chytil 2 sedmičky, 2 trháky a několik náskoků). Červenka si tentokrát připsal 2 úspěšné zákroky a měl úspěšnost 33%, také on chytil 1 sedmičku. V poli patřil k nejlepším Hasala, který po zranění z minulého utkání odehrál bez problémů celé utkání a měl výbornou střelbu 8-7. Tradičně dobré výkony podali Kůrka, Hájek, Thieme a také Hovorka. Celkově lze konstatovat, že Sparta zvítězila v nedělním utkání zaslouženě, od úvodních minut vedla a byla herně přece jenom o něco lepší.

V týmu soupeře byl jednoznačně nejlepší střelec Kroutil, který zaznamenal 11 branek a prostřílel se tak do čela tabulky střelců celé soutěže. Ale také dokázal neproměnit 3 sedmičky, když ho brankáři Sparty vychytali. Úvalští brankáři si připsali celkem 13 úspěšných zákroků (oproti 19 domácím).

V příštím kole SRL nastoupí kutnohorský tým mužů opět v domácím prostředí - neděli 8. května přivítá od 10,30 hodin na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově pražský tým - Lokomotivu Vršovice.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch  - Hasala 7, Kůrka 6, Hájek 3, Hovorka 3, Thieme 3, Šalátek 2, Salák J. 1, Polívka ml., Polívka st. a Šnajdr. Trenér: Hájek Jiří. Napomínání: 2/1. Vyloučení: 4/5. Sedmičky: 3/1 - 8/4. Rozhodčí: Říhová (Písek) - Sovová (Praha). Diváků: 63.