Dorostenci Sparty dokázali ve druhé půli srovnat, na vítězství nad Bělou to ale nestačilo

17. březen 2016, 02:51

Zruč nad Sázavou - Tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora čekalo v neděli 13. března utkání 15. kola 2. ligy MD - Čechy 2015/2016, ve kterém ve zručské hale přivítal tým Sokola Bělá pod Bezdězem.

Kutná Hora - Bělá p. B. 30:32 (11:18)

Hosté z Bělé byli po 14. kole v průběžné druholigové tabulce pouze o bod za Spartou se ziskem 13 bodů. V podzimním vzájemném utkání Sparta v Bělé prohrála o branku 35:34 a v nedělní odvetě se dalo čekat zajímavé a vyrovnané utkání.

Kutná Hora se sice ujala v 1. minutě vedení 1:0, v 6. minutě již vedli hosté 1:3. V 8. minutě ještě domácí dokázali srovnat na 3:3, ale v dalším průběhu prvního dějství již měli navrch hosté. V jeho polovině byl stav 4:7, ve 20. minutě 6:10 a ve 26. minutě již dokonce 8:16. První poločas nakonec skončil vysokým vedením hostujícího týmu o sedm branek v poměru 11:18.

Začátek druhého poločasu byl poměrně vyrovnaný, dorostenci Sparty však přece jenom pomalu snižovali náskok hostí. Ve 34. minutě na 16:21, ve 38. minutě na 19:23 a ve 41. minutě dokonce na rozdíl dvou branek - na 22:24. V dalších minutách však hosté odskočili třikrát na rozdíl čtyř branek - na 22:26, 23:27 a ve 46. minutě na 24:28. V 51. minutě to bylo opět pouze o dvě branky - 26:28 a po vedení hostí 26:29 se do 56. minuty domácím dokonce podařilo vyrovnat na 29:29. Ale závěrečné minuty zvládl lépe tým z Bělé, který si nakonec odvezl oba body za dvoubrankové vítězství v poměru 30:32.

Dorostenci Sparty nastoupili do nedělního utkání v hodně oslabené sestavě a neúčast tria Choc, Škalda, Špaček byla hodně znát. Přesto se zbytek týmu statečně pral o body až do závěrečných minut. Střelecky opět vynikl Procházka, který zaznamenal 17 branek, 7 jich přidal Losinecký. Ostatní je však nedokázali příliš nedoplňovat. V 10ti členném kádru nastoupilo pět starších žáků a to se ve hře muselo projevit.

Sestava a branky Sparty: Kotěšovec - Procházka 17, Losinecký 7, Horák 2, Jeníček 2, Dolejší 1, Ginter 1, Červený, Fojta a Šimon. Trenér: Hasala Jiří. Napomínání: 1/1. Vyloučení: 1/1. Sedmičky: 0 - 3/2. Rozhodčí: Laštovička (Termesivy) - Zbožínková (Třebíč). Diváků: 24.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Kutné Hory Jiří Hasala?
V oslabené sestavě proti soupeři, který přijel kompletní, bylo obtížné najít způsob hry, jak se mu alespoň trochu vyrovnat. V prvním poločase to chvílema vypadalo na ručník, ale ten druhý byl zcela odlišný. Začali jsme trefovat branku, obrana začala být méně prostupná a byl to právě soupeř, který se musel začít bát o výsledek. Je jen škoda, že se nám v závěru nepodařilo proměnit některé šance. Za druhý poločas patří hráčům velký dík a přál bych si, aby i v ostatních zápasech pracovali takto nadoraz. Michaelův brankostroj nezklamal, Vojta si z chutí zastřílel, Dan parádně bránil, Vašek se začíná v bráně probouzet, Aleš příště již bez přešlapů, Ondra - brankář převlečený za hráče dal soupeři ucítit svou sílu, Markovi v brance se vstup do druhého poločasu  příliš nepovedl, Jirka má potíže s kolenem, tak si příliš nezahrál, doufám, že se mu to na zápas proti Ledči zlepší a Ondra Š. jako střídající byl vždy dobře připraven.

Ostatní výsledky 15. kola:
Náchod - Ledeč 33:24
Liberec - Strakonice 34:34

Příští program:
V utkání 16. kola 2. ligy MD nastoupí tým mladších dorostenců Sparty v sobotu 19. března 2016 v ledečské sportovní hale, kde bude od 16.30 hodin hostem místního týmu Kovofiniš Ledeč nad Sázavou.