Dorostenci Sparty v neúplné sestavě nestačili na domácí Louny

6. září 2017, 00:15

Louny - V sobotu 2. září zahájil tým starších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora nový mistrovský ročník 2. ligy SD - Čechy, když v předehrávaném utkání 8. kola nastoupil v městské sportovní hale v Lounech proti tamnímu týmu Lokomotiva Louny. Utkání se mělo původně hrát až 4. listopadu, z důvodů obsazené lounské sportovní haly se utkání hrálo již týden před začátkem nové mistrovské sezony:

Louny - Kutná Hora 48:26 (27:13)

A premiérové podzimní druholigové utkání se starším dorostencům Sparty nevydařilo, v neúplné sestavě bez možnosti střídání na domácí vůbec nestačili a odvezli si domů vysokou porážku. Již začátek utkání byl plně v režii domácích, kteří brzy vedli 3:0 a v 7. minutě 6:2. Potom sice kutnohorští snížili na 6:4, později na 8:6 a ještě v 15. minutě byl rozdíl pouze tříbrankový - 11:8. Ale druhá polovina prvního poločasu již byla daleko jednoznačnější, domácí do 20. minuty zvýšili na 18:8 a v poločase již byl rozdíl dokonce čtrnáctibrankový - 27:13.

A druhý poločas byl podobný tomu prvnímu, domácí byli ve většině herních činností lepší a jejich široký vyrovnaný kádr ten kutnohorský jasně přehrával. A tak skóre narůstalo nadále v jejich prospěch. V polovině druhého dějství byl stav již 40:17 a konečný rozdíl v utkání byl sice nakonec o branku nižší, přesto vysoký - 48:26.

Sestava a branky Sparty: Kotěšovec - Jeníček 7, Horák 6, Procházka 6, Červený 3, Fojta 2 a Zatloukal 2. Trenér: Šnajdr Vít. Napomínání: 3 - 0, Vyloučení: 2 - 0, Sedmičky: 0 - 0, Rozhodčí: Pešek (Ústí n. L.) - Kasík (Most), diváků: 50.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér Sparty Vít Šnajdr?
Hodně nepovedený vstup do sezóny. Zajíždět na hřiště jednoho z nejlepších celků soutěže v sedmi lidech, to prostě nemůže dopadnout lépe. Soupeř nás vyškolil prakticky ve všech herních činnostech, nejvíce však v rychlém přechodu do útoku. To jsme mu navíc usnadňovali nepřipravenou střelbou a signalizovanými neúspěšnými přihrávkami do pivota. Přesto se dají nalézt i pozitiva. Dobrý zápas odehrál Tomáš Horák, který neúnavně dřel, solidní standard odevzdal Jeníček a Kotěšovec. Střelecky se prosadili všichni hráči v poli včetně benjamínků Zatloukala a Červeného. Bohužel zápas se vůbec nepovedl Michaelu Procházkovi, na kterého jsme hodně spoléhali, a to se na výsledku projevilo. Budeme doufat, že v dalších zápasech již budeme moci střídat a že opory budou skutečnými oporami.

Příští program:
V sobotu 9. září nastoupí kutnohorský tým starších dorostenců v utkání 1. kola 2. ligy SD-Čechy na domácím venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově, kde od 9 hodin přivítá pražského soupeře -  TJ Chodov JM.