Druhou ligu mladší dorostenci Jiskry Zruč nad Sázavou rozehráli výtečně

12. říjen 2010, 09:06
(aktualizováno: 12. říjen 2010, 09:06)

Zruč nad Sázavou - Mladší dorostenci házenkářského oddílu Jiskra Zruč n. S. si připsali dvě druholigové výhry:

Zruč n. S. - Jablonec 27:15 (16:8)

Ve druhém kole se střetli zručští druholigoví mladší dorostenci opět na domácím hřišti s celkem Jablonce. Tento tým byl pro ně velkou neznámou. V dosavadní kariéře s ním totiž nesehráli ani jeden zápas. Začátek zápasu byl již tradičně rozpačitý. Nejprve se domácí ujali vedení 3:0. Během tří minut však o něj přišli. Dále již vše fungovalo tak jak mělo. Především spolupráce spojek s pivotem v útočné fázi a skvělá zóna v obraně zajistily, že Jiskra v poločase vedla o osm branek. Svou střeleckou potenci potvrdil i Lukáš Lefner na křídle, který zatížil konto soupeřů šesti brankami. V bráně pak odvedli standardní výkon David Vinc a Martin Toman.

V druhé půli tak mohli dostat více příležitostí benjamínkové v týmu Matěj Havlíček a Vládě Červinka. Ti dokázali, že umí své starší spoluhráče kvalitně zastoupit. Při trochu větší odvaze při zakončování se mohli zapsat i do střelecké tabulky. Co se však nepodařilo nyní, povede se příště. Diváci především z řad rodičů a skalních příznivců odcházeli k sobotnímu obědu s dobrou zprávou nejen pro zručskou házenou: „Malá Zruč semlela velký Jablonec 27:15“.

Sestava a branky Jiskry: David Vinc, Martin Toman - Ondřej Doubrava 7, Lukáš Lefner 6, Jiří Dolejší 5, Matěj Vrzáček 4, Matouš Švec 3, Ladislav Birka 1, Michal Hodek 1, Vladimír Červinka, Marek Fiala, Matěj Havlíček, Radim Švanda.

Třeboň - Zruč n. S. 29:48 (16:22)

První výlet na hřiště soupeře v sezóně 2010 - 2011 absolvovali mladší dorostenci Jiskry v sobotu 9. října. Cílovým městem byla dlouholetá bašta házené Třeboň.

Při rozcvičování budili Třebonští respekt. Odhadem dvoumetrový Jan Hrbek posílal na vlastního brankáře nechytatelné projektily. O něco menší levák Petr Holický se prezentoval jako velice šikovná spojka. V zápase samotném se potvrdilo, že se jedná o klíčové opory tohoto týmu. Ve čtvrté minutě hosté přistoupili k osobní obraně obou těchto hráčů. Tím soupeře zaskočili natolik, že jsme ve dvacáté minutě prvního poločasu vedli o deset branek. Třebonští se prakticky prosazovali pouze z devítimetrových hodů, když se Zručským při vší snaze nedařilo čahouna Hrbka blokovat. Náskoku Jiskra využila k tomu, že se na hřiště podívali i všichni mladší hráči. To se samozřejmě projevilo na vývoji skóre a do kabin odcházela s šestibrankovým náskokem.

Ve druhé půli hosté pokračovali v nastoleném trendu. Mohli šetřit Matěje Vrzáčka, který společně s Lukášem Lefnerem odjížděl v neděli do Ostravy k prvoligovému zápasu za Nové Veselí. V útoku těžili především z rychlých protiútoků. Do nich se dostávali díky vysunuté obraně a velkému počtu získaných balónů. Svou roli sehrála i výrazně lepší fyzická kondice hráčů Jiskry. První tradiční oslava při vstřelení třicáté branky tak proběhla již v 39. minutě zápasu. Jejím autorem byl Lukáš Lefner (maminka ví co ji čeká). V té době bylo již téměř jisté, že to není poslední kulaté číslo. Třeboňský brankář si v té chvíli mohl připadat jako účastník výlovu Rožumberku, který ve stejný čas o několik kilometrů dál právě probíhal. V 53. minutě věnoval svým rodičům Jirka Dolejší čtyřicítku. Padesátky se kvůli několika neproměněným šancím a řekněme i v několika případech milosrdnému rozhodování rozhodčích ve prospěch domácích nedosáhli. Vítězství o devatenáct branek však hovoří za vše.

Svou brankovou premiéru ve druhé dorostenecké lize zaznamenali Matěj Havlíček, Marek Fiala a Červ alias Vláďa Červinka. Bránu hájil skvělý Martin Toman.

Sestava a branky Jiskry: Martin Toman - Jiří Dolejší 17, Lukáš Lefner 9, Ondřej Doubrava 7, Matěj Vrzáček 6, Matouš Švec 5, Matěj Havlíček 2, Vladimír Červinka 1, Marek Fiala 1, Ladislav Birka, Radim Švanda.