Favorit utkání zvládl a zaslouženě zvítězil, Kutná Hora odjela s prázdnou

14. leden 2013, 07:05
(aktualizováno: 14. leden 2013, 07:13)

Černošice - V obdobně složité hráčské situaci jako minulý týden odjeli hokejisté SK Sršni Kutná Hora do Černošic na nedělní utkání krajské soutěže. Domácí, jako favorit utkání a celé soutěže nic nepodcenil s cílem naplno bodovat.

Černošice - K. Hora 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Útočná síla domácích (téměř 6,5 branky na zápas) určovala taktiku sršňů. Nepouštět soupeře do přečíslení, poctivě se vracet a nepropadat. První třetina přinesla rychlý pohledný hokej s plným nasazením a bojovností obou týmů. Sršňům se dařilo kazit kombinační hru domácích a i když domácí měli více ze hry, tak čisté brankové příležitosti moc neměli. Skóre se pohnulo až v patnácté minutě, ale hned dvakrát střelou přes bránící hráče. Tu první Jan Krištof neviděl a ta druhá byla tečovaná spoluhráčem.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala a to přinášelo šance také sršňům. Bohužel žádná neskončila brankou v síti Černošic a tak jedinou změnou skóre byla dorážka domácího střelce na konci přesilovky v polovině utkání.

Stejně jako předchozí třetiny i ta poslední přinesla pohledný boj o každý puk. Sršňům však nepřálo střelecké štěstí. Nastřelená horní tyč, puk postavený na hranu v nejméně vhodném okamžiku před zakončením, propálený brankář jen těsně vedle…  Domácí  navýšili gólový příděl sršňům na 5:0 a naplno bodují. I když je výsledek jednoznačnější než "obraz hry", respekt soupeře a pochvalu trenéra za nasazení a bojovnost si Sršni určitě zaslouží.

Příbram, další kvalitní soupeř čeká Sršně v neděli na domácím ledě.

K. Hora: Krištof (Balham) - Čejka, Vaněk, Pálek, Novotný, Meloun, Jirek, Hetfleisch, Hynek, Hejný, Macháček. Trenér Jiří Tumpach. Vyloučení: 7/6.