Gólman Červenka čaroval, body to nepřineslo

11. říjen 2009, 12:52

Kutná Hora - Házenkáři Sparty Kutná Hora v dalším kole Společné regionální ligy v neděli dopoledne přivítali svého tabulkového souseda - Sokol Libčice nad Vltavou. Proti momentálně třetímu týmu tabulky se Kutnohorským příliš nedaří a poraženi odešli i tentokrát.

Kutná Hora - Libičce n. V. 11:14 (6:6)

Už začátek utkání ukázal, že půjde o souboj pevných obran. První gól zařídil až ve 4. min. Hovorka, před tím domácí brankář Červenka zneškodnil Jermanův náskok z křídla a z nadějného úniku potom na druhé straně Šalátek minul hostující bránu. Svůj skvělý výkon Červenka podpořil i první chycenou sedmičkou Podroužka v 15. min. a Kutnohorští si začali budovat náskok, v 19. min. Choutka z křídla zvýšil na 6:2. Červenka likvidoval rány z křídkla jednu za druhou, ovšem v závěru prvního poločasu hosté přece jen vedení Sparty vymazali, i když ve 27. min. za stavu 6:4 Červenka kryl další sedmičku, tentokrát Laciky, který v posledních vteřinách přece jen srovnal na 6:6.

Druhou půli domácí začali dobře, škoda jen nedotaženého brejku Hasaly a nebo neproměněné sedmičky Šalátka. Libčice vstřelily svou první branku druhého poločasu až ve 40. min., kdy korigovaly na 8:7. Potom dvakrát vyrovnaly - ve 42. min. Hamza na 8:8 a ve 48. min. Lad. Manda na 9:9. Ještě v té samé minutě Martínek upravil na 9:10 a o vedení se už hosté připravit nenechali. V 54. min. ještě Hasala snížil na rozdíl jediné branky - 11:12, ovšem závěr Libčice zvládly výborně.

"Vzhledem k momentálnímu kádru jsme určitě nebyli favoritem," ukazoval na nedostatek hráčů kutnohorský trenér Jiří Hájek a posteskl si: "Je škoda, že si někteří hráči na házenou cestu nenajdou, protože dnes proti nám stál soupeř, kterého bychom normálně měli porazit. Už minulý týden ve Vršovicích jsme měli jen jednoho hráče na střídání, dnes to bylo podobné a bez střídání hrát nemůžeme. Někteří jsou zranění a někteří dávají přednost něčemu jinému než házené."

Trenér Jiří Hájek chválil obranu a zejména gólmana Jiřího Červenky. "Gólman byl špičkový, i když jsme prohráli, podržel nás. Chytal fantasticky," zakončil Jiří Hájek.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Malý - Hovorka 3, Hasala 2, Šalátek 2, Choutka 1, P. Polívka ml. 1, J. Salák 1, Šimůnek 1, Rudolf, A. Salák. Trenér Jiří Hájek. Sestava a branky Libčic n. V.: Kříž - Podroužek 4, Hamza 2, Martínek 2, Lacika 2, Doubek 1, Hykeš 1, Česák 1, Lad. Manda 1, Novotný, Lub. Manda, Jerman, Turek. Trenér Tomáš Pokorný. Rozhodčí: J. Dolejší st., Bartušek. ŽK: 2/2. Vyloučení: 2/3. Sedmičky: 2/1 - 3/1. Diváků: 60.