Házené na Kutnohorsku kraluje na podzim Sparta, vyhrála totiž derby ve Zruči

19. září 2011, 00:09
(aktualizováno: 19. září 2011, 00:09)

Zruč nad Sázavou - Druhé kolo Společné regionální ligy proti sobě postavilo dva tradiční rivaly z Kutnohorska: Na hřiště Jiskry Zruč nad Sázavou v neděli před oběděm dorazili házenkáři Sparty Kutná Hora.

Zruč n. S. - Kutná Hora 19:26 (9:14)

V úvodním kole soutěže oba okresní rivalové svá domácí utkání vyhráli, Sparta rozdrtila Mělník 46:28 a Jiskra si poradila s Úvaly 25:22. A tak se dalo očekávat opět zajímavé a dramatické "derby" utkání.

Úvod byl poměrně vyrovnaný, hosté dvakrát přešli do jednobrankového vedení, Jiskra dokázala vždy srovnat - naposledy v 8. minutě na 2:2. Další minuty však patřily Spartě, která šňůrou čtyř branek přešla do 15. minuty do vedení 2:6. V 17. minutě sice domácí snížili na 4:6, ve 21. minutě vedla Kutná Hora opět o čtyři branky - 4:8 a stejným rozdílem i ve 23. minutě - 5:9. O minutu později domácí ještě dokázali snížit na dvoubrankový rozdíl - 7:9, následovala však pětibranková šňůra hostů a minutu před koncem prvního dějství bylo jejich vedení již sedmibrankové - 7:14. Škoda, že v poslední minutě zbytečnými chybami umožnili hráči Sparty domácím korigovat na poločasových 9:14.

Na začátku druhého poločasu Sparta dvakrát zvýšila své vedení na rozdíl šesti branek - 9:15 a 10:16, do 40. minuty domácí třemi brankami v řadě snížili na 13:16. Ve 42. minutě však měla opět k dobru bezpečný náskok pěti branek - 13:18, který potom v další desetiminutovce navýšila dokonce na rozdíl jedenáctibrankový. A to rozhodlo o konečném vítězi "derby", v 53. minutě byl totiž stav jednoznačný - 14:25. V závěrečným minutách domácí tým již pouze dokázal upravit na konečný rozdíl sedmi branek. Kutná Hora tak v "okresním derby" zaslouženě zvítězila v poměru 19:26.

Kutná Hora podala pouze průměrný výkon, na vítězství to však bohatě stačilo. I když nastoupila v poměrně oslabené sestavě a kádr doplnilo celkem pět dorostenců, oba body si za bojovný výkon určitě zasloužila. Utkání bylo od začátku poznamenáno mokrým povrchem po nočním dešti, na kterém měli hráči obou týmů mnohdy dost problémů a z toho pramenilo velké množství technických chyb. Ovšem 22 na straně Spartě je příliš a navíc mnohé byly naprosto zbytečné.

Velmi slušně zachytal Červenka (17 úspěšných zákroků = 47,2% úspěšnost), střelecky byl 100% Polívka ml. (4-4) a z křídla výborný dorostenec Bielický (6-5). Svůj vysoký standard odvedl momentálně nejlepší střelec týmu Thieme (škoda však zbytečných několika chyb), naopak méně se dařilo Hasalovi, který nastoupil v sezóně vůbec poprvé (nehrál přípravu, pohár ani v prvním kole SRL) a měl střelbu pouze 10-3 a navíc sedm ztrát míčů.

Jiskra nastoupila doma v poměrně prořídlé sestavě, měla spolehlivého brankáře T. Korela (připsal si 14 úspěšných zákroků), střelecky se nejvíce prosadil Felis (7) a "veterán" Vrzáček (5).

Spartě se tedy vstup do nového mistrovského ročníku SRL 2011/2012 povedl, teď je však tyto dobré výsledky nutné potvrdit i v dalších utkáních, z nichž dva nejbližší je čekají na domácím hřišti - za týden v neděli proti Sokolu Úvaly a za 14 dní proti "B" týmu AŠ Mladá Boleslav.

Sestava a branky Jiskry: T. Korel - Felis 7, Vrzáček 5, Pustka 3, Lefner 2, Hejl 1, Kaplan 1, Hornát, D. Korel, Koubský a Ryšavý. Trenér: Felis Petr. Sestava a branky Sparty: Červenka - Thieme 6, Bielický 5, Polívka ml. 4, Hasala 3, Hovorka 3, Brož 2, Šalátek 2, Falge 1, Petránek, Polívka st., Stehlík a Šnajdr. Trenér: Hájek Jiří. Napomínání: 2/1. Vyloučení: 4/7. Sedmičky: 2/0 - 4/3. Rozhodčí: Průcha - Točík. Diváků: 24.

Oblastní přebor minižáků a přípravek

Ve sportovní hale v Mladé Boleslavi se v sobotu uskutečnil druhý podzimní mistrovský turnaj středočeského oblastního přeboru minižáků a přípravek. V těchto dvou nejmladších věkových kategoriích se hraje střídavě u každého z přihlášených oddílů (letos jich je osm) a každá kategorie má vždy samostatný turnaj. Hraje se na dvou zmenšených hřištích miniházená systémem 4+1.

Do druhého podzimního turnaje se přihlásilo sedm družstev minižáků (po jednom z Bělé p. B., Mělníka, Mladé Boleslavi, Příbrami, Úval a dvě družstva přihlásila Kutná Hora) a šest družstev přípravek (z Bělé p. B., Hudlic, Kutné Hory, Mladé Boleslavi, Úval a Zruče n. S.).

V kategorii minižáků  si opět na výbornou počínal první tým Sparty Kutná Hora, který ve všech šesti utkáních své soupeře jasně porazil a s plným bodovým ziskem v turnaji zvítězil. Do sítě soupeřů nastřílel jasně nejvyšší počet branek (123), na kterých se podílelo všech sedm hráčů (nejvíce T. Flachs a Men). S odstupem dvou bodů obsadila 2. místo Mladá Boleslav, o další dva body zpět skončila třetí Bělá pod Bezdězem. B tým Sparty složený převážně z děvčat skončil se ziskem čtyř bodů na 5. místě. Za něj většinu branek zaznamenala dvojice Krupková - Neumanová.

Kategorii přípravek vyhrála s plným bodovým ziskem domácí AŠ Mladá Boleslav před Sokolem Úvaly. Tým Sparty skončil se ziskem 4 bodů na 4.místě (při stejném bodovém počtu s Bělou a Zručí rozhodovala vzájemná minitabulka: Bělá +11, K.Hora -5, Zruč -6). Jasně nejlepším střelcem Sparty byl Klouček, prosazovali se také Gabriš a Šnajdrová.

Jednotlivé výsledky minižáků Sparty: Sparta A - Sparta B19:4, Sparta A - Bělá 16:10, Sparta A - M. Boleslav 20:11, Sparta A - Úvaly 22:7, Sparta A - Příbram 23:3, Sparta A - Mělník 23:6, Sparta B - Příbram 12:8, Sparta B - Úvaly 12:14, Sparta B - Bělá 11:17, Sparta B - M. Boleslav 6:15, Sparta B - Mělník 17:6.

7.    Mělník    6  -  0 – 0 – 6      32 : 121      0

Sestava a branky minižáků Sparty A v turnaji celkem: Flasch T. 39, Men 33, Mommers R. 18, Valeš 13, Ginter  9, Fojta 6 a Novák 5. Trenér: Salák Alois.
Sestava a branky minižáků Sparty B v turnaji celkem: Krupková 27, Neumanová 17, Pavlík 9, Flachs J. 6, Judytková 1, Kocourková 1 a Kocourek 1. Trenérka: Saláková Andrea.

Jednotlivé výsledky přípravky Sparty: Sparta - Bělá 4:16, Sparta - Úvaly 3:7, Sparta - Zruč 12:5, Sparta - M. Boleslav 3:8, Sparta - Hulice 12:3.

6.    Hudlice    5  -  0 – 0 – 5     10  :  56      0

Sestava a branky přípravky Sparty v turnaji celkem: Klouček 24, Gabriš 4, Šnajdrová 4, Mommers M. 1, Růžička A. 1, Kernerová a Procházka A. Trenér: Salák Alois.

Třetí podzimní mistrovský turnaj oblastního přeboru minižáků a přípravek se koná v neděli 25. září ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem.