Házenkáře Kutné Hory ve druhém kole poháru zastavil Dvůr Králové nad Labem

15. září 2014, 22:15
(aktualizováno: 15. září 2014, 22:15)

Ledeč nad Sázavou - Kutnohorské házenkáře čekalo v neděli utkání druhého kola Českého poháru, ve kterém přivítali silného, již prvoligového soupeře - tým 1. HK Dvůr Králové nad Labem. Z důvodů nezpůsobilého venkovního hřiště v Kutné Hoře bylo utkání po dohodě přeloženo do sportovní haly v Ledči nad Sázavou.

Kutná Hora - Dvůr Králové n. L. 12:20 (9:11)

Úvodní minuty pohárového utkání patřily jasně favorizovanému týmu hostí, který v 5. minutě vedl již 0:5, o minutu později 1:6. Hráči Sparty se v úvodu jen těžko prosazovali v útoku, do 10. minuty se jim přesto podařilo snížit na 3:6. Ale hosté si nadále udržovali tří až čtyřbrankový náskok, v polovině prvního dějství vedli 4:8. Ale v dalším průběhu prvního poločasu se hra domácích výrazně zlepšila, mezi 13. - 23. minutou brankář Červenka neinkasoval a naopak, čtyřmi brankami v řadě Sparta vyrovnala stav utkání na 8:8. Ale hosté vzápětí kontrovali třemi brankami a na začátku 29. minuty vedli 8:11. V poslední minutě první půle potom upravil Kůrka ze sedmičky na přijatelných 9:11.

Na začátku druhého poločasu hosté třemi brankami navýšili své vedení do 38. minuty na již pětibrankový rozdíl - 9:14, hráči Kutné Hory však dokázali odpovědět obdobně a brankami ve 41., 43. a 46. minutě snížili opět na rozdíl dvou branek - 12:14. Ovšem zbývajících čtrnáct minut utkání již bylo ze strany střelců Sparty úplně „jalových“. Nedokázali již skórovat ani z přesilovky a ani z jasných brankových příležitostí. A toho využíval hostující tým k postupnému navyšování svého náskoku až na konečný rozdíl osmi branek. Utkání tak dovedl prvoligový favorit ze Dvora Králové nad Labem do zaslouženého vítězného konce 12:20 a postupuje do třetího kola soutěže. A k tomu nezbývá, než soupeři pogratulovat.

Tým Sparty v nedělním utkání začal hodně zakřiknutě, postupně se však rozehrál a byl většinu prvního poločasu prvoligovému soupeři důstojným soupeře. Ovšem pouhé tři vstřelené branky v poločase druhém, to již na lepší výsledek v žádném případě nestačí. Střelci Sparty na obrovitém brankáři hostů doslova „vyhořeli“. I když v utkání chybělo Kutné Hoře několik důležitých hráčů, nebyla nedělní porážka až takový propadák a pouze dvacet obdržených branek od kvalitního soupeře je celkem solidní vizitka celé obrany i brankáře Červenky.

Také hostům chybělo několik opor a tým doplnili dorostenci, rozdíl dvou soutěží (1. liga - SRL) na hřišti byl přece jenom znát. Největší zásluhu na jejich vítězství a postupu měl však brankář Babčaník, který pochytal v úvodu a hlavně v poslední čtvrthodině kde co!

Nedělní pohárové utkání druhého kola bylo pro kutnohorský tým však stále jenom kvalitní příprava na nastávající mistrovský ročník Společné regionální ligy 2014/2015. Ten pro Spartu začne až v neděli 21. září, kdy přivítá na svém hřišti od 10.30 hodin v utkání 2. kola SRL tým 1. HC Wendy Mělník. Sparta měla sice začínat soutěž již o týden dříve, v neděli 14. září na hřišti Lokomotivy Vršovice, z důvodů rekonstrukce šaten však bylo utkání odloženo až na 2. listopadu.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Vít Šnajdr? „S konečným výsledkem jsem zklamán. Se soupeřem se dalo odehrát daleko důstojnější utkání.  Do zápasu jsme nastoupili s přílišným respektem a teprve v průběhu prvního poločasu jsme se ho zbavili. Bohužel ve druhém poločase nám hostující brankář „zavřel“ branku a výsledkem byly pouhé tři góly za poločas. Můžeme jen litovat, že na zápase chybělo několik hráčů a že jsme nemohli hrát na našem domácím hřišti. Pochvalu zaslouží obrana v čele s brankářem Červinkou - dvacet branek od prvoligového týmu je dobrá vizitka. Naproti tomu v útočné činnosti jsme hlavně ve druhém poločase zklamali. Nicméně věřím, že získané zkušenosti zúročíme již příští týden proti Mělníku v SRL.“

Sestava a branky Sparty: Červenka - Brož 4, Kůrka 3, Petránek 2, Sklenařík 2, D. Polívka 1, Bielický, Filip, Hovorka a J. Salák. Trenér Vít Šnajdr. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 1/3. Sedmičky: 2/1 - 5/3. Rozhodčí: Novotný (M. Boleslav) - Průžek (Úvaly). Diváků: 12.