Házenkáři Kutné Hory dali 31 gólů, přesto ve Strakonicích nevyhráli

23. listopad 2023, 00:04

Strakonice - Tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora čekalo v sobotu 18. listopadu mistrovské utkání 9. kola 2. ligy JV Čechy 2023-2024, ve kterém nastoupil ve sportovní hale dalšího jihočeského soupeře, HBC Strakonice 1921 B.

Strakonice B - Kutná Hora 40:31 (21:12)

Domácí byli před sobotním utkáním v průběžné tabulce na 6.místě se ziskem 7 bodů / bilance: 7 – 3-1-3 /, SPARTA na 10.místě se 3 body / bilance: 7 – 1-1-5 /. V loňské sezoně SPARTA obě vzájemná utkání s rezervou extraligových Strakonic prohrála, nejprve na podzim 2022 v hale soupeře 43:26 a poté i na jaře 2023 doma 26:31. Do sobotního utkání tak nastupovali domácí na své palubovce v roli jasného favorita.

Hned v úvodu přešli domácí do vedení 2:0, SPARTA se držela na dostřel – 2:1, 3:2, 4:3, v 8.minutě byl stav 6:4, v 10.minutě 8:5. Potom však domácí jasně ovládli hru a do 18.minuty 6 brankami v řadě odskočili na 14:5, ve 22.minutě byl stav 16:6, ve 24.minutě 18:7 a první poločas skončil vysokým vedením Strakonic v poměru 21:12. SPARTA odehrála špatný poločas, hlavně mizerně bránila, nedařilo se ani brankářům a také v útoku to bylo plné zbytečných chyb.

Poločas druhý byl již brankově celkem vyrovnaný, herně příliš ne. Domácí totiž hru jasně kontrolovali a hosté se na nějaké snížení nezmohli. Do 40.minuty náskok domácích ještě mírně narostl, když byl stav 27:16, ve 48.minutě byl rozdíl nejvyšší – 33:20, do 55.minuty SPARTA snížila na 36:28, utkání nakonec skončilo jednoznačným a zaslouženým vítězstvím domácích Strakonic v poměru 40:31. Druhý poločas tak sice skončil výsledkem 19:19, to však bylo asi jediným pozitivem sobotního mistrovského utkání. Mízně zlepšený výkon v poločase druhém již nemohl „propadák“ v tom prvním nijak nahradit. A to tým nastoupil - oproti minulým „výletům“ do Strakonic - v nepříliš oslabené sestavě / i když 3 hráči kádru chyběli /, přesto se na lepší výsledek a hlavně herní projev nezmohl. Nyní nezbývá než zmobilizovat všechny síly a alespoň trochu napravit herní pokles v „utkání podzimu“, příští sobotu doma proti poslednímu a prozatím bezbodovému SOKOLU Dolní Cerkev.

Valnou většinu sobotního utkání ve Strakonicích odchytal Šimáně, který si připsal 11 zákroků / z toho 10 ve 2.poločase / a měl úspěšnost 23,9%. Filip odchytal cca úsek mezi 8.-15.minutou, chytil sice sedmičku, jinak 5x inkasoval a měl úspěšnost 16,7%.

Hráči v poli podali slabé výkony, hlavně v 1.poločase v obraně, o mnoho lepší to nebylo ani po přestávce. Celkově si obrana připsala pouhý 1 blok a 9 zisků míčů. Naopak v útočné činnosti měl tým často zbytečných 17 ztrát. V útoku se dařilo více v poločase druhém, celkově měl tým SPARTY střelbu 56-31, což je úspěšnost 55,4%. 1 střela skončila v blocích domácí obrany, hnedle 7 jichšlo vedle, 5 skončilo na tyčích a 12 jich pochytali domácí brankáři. Z jednotlivců měl nejlepší procento úspěšnosti střelby Falge 3-3 a Valeš 1-1, dále Šveněk 4-3, Hovorka 7-5, Klouček 3-2, Kafka 7-4, Pešek 16-7, Ishchenko 12-5 a Pektor 3-1.

Dvojice brankářů Strakonic si připsala celkem 12 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval matador Mošovský, autor 6 branek / jeho branka zadovkou, 39 v pořadí zaslouží obdiv /, po 5 přidali Koudelka, Tíkal a Zdychynec.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Šimáně /br/ - Pešek 7, Hovorka 5, Ishchenko 5, Kafka 4, Falge 3, Šveněk 3, Klouček 2, Pektor 1 a Valeš 1. Trenéři: Falge Jan – Pícha Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 0 – 2, SEDMIČKY: 4/3 – 3/3, ROZHODČÍ: Hájek – Jakubů, DIVÁCI: 160.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Jan Falge?
Celý zápas v hale Strakonický dudák nefungovala obrana, neubránili jsme ani jeden útok soupeře. Nebýt brankářů, kterým jsme absolutně nepomohli, dostaneme branek snad 50. Na druhou stranu 31 branek do soupeřovy branky není špatný počin, ale útok stále není v rychlosti, s nasazením a snahou vytvořit příležitost pro hráče vedle. Kdybychom k zápasu přistoupili s větším nasazením, agresivitou, tak jsme mohli soupeře porazit, ale to je pouze teorie. V sobotu nás čeká důležitý zápas s Dolní Cerekví, přijďte se podívat a podpořit kutnohorský tým od 18:00 do haly Klimeška.

Ostatní výsledky 9. kola:
JISKRA Třeboň - TALENT ŠKODA JS Plzeň 26:22, LOKO České Budějovice – SOKOL Úvaly 28:22, SOKOL Nové Veselí „B“ – SOKOL Dolní Cerekev 34:27, JISKRA Havlíčkův Brod - LOKO Vršovice 22:22, 1.HC Pardubice měl VOLNO.

Další program:
V 10.kole 2.ligy mužů JV-Čechy přivítá tým SPARTY Kutná Hora v sobotu 25. listopadu od 18:00 hodin ve sportovní hale Klimeška poslední tým soutěže - SOKOL Dolní Cerekev.