Házenkáři Kutné Hory na svém hřišti roznesli Kovofiniš Ledeč nad Sázavou!

14. květen 2015, 08:51
(aktualizováno: 14. květen 2015, 08:51)

Kutná Hora - V neděli 10.května nastoupil po třítýdenní přestávce kutnohorský tým mužů ke čtvrtému jarnímu utkání SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY, ve kterém přivítal na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 10,30 hodin svého nejbližšího zeměpisného soupeře KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou. Nedělní soupeř SPARTY byl před tímto utkáním v průběžné tabulce soutěže na 3.místě se ziskem 10 bodů a po loňském sestupu z 2.ligy jsou jeho ambice jasné – návrat zpět do vyšší soutěže. V podzimním utkání v Ledči n/Sázavou skončilo dělbou bodů za remízu 22:22, po poločasovém vedení SPARTY 11:12.

SPARTA Kutná Hora   -   KOVOFINIŠ Ledeč n/S.    3 2  :  1 7   / 20 : 10 /

V úvodní desetiminutovce nedělního utkání, které začalo na osychajícím, ale trochu mokrém povrchu, byli povětšinou v 1-2 brankovém vedení hosté. Ve 2.minutě 0:2, v 7.minutě 3:5 a v 10.minutě vedli ještě naposledy 5:6. V dalším průběhu prvního poločasu však domácí zlepšili výrazně obranu, za kterou se dařilo Červenkovi a také v útoku soupeře celkem lehce přehrávali. Do 12.minuty otočili vedení ve svůj prospěch na 8:6 a po snížení hostů na 8:7 sedmibrankovou šňůrou v rozmezí 13.-20.minuty odskočili již na rozdíl 8 branek, na 15:7. Do konce 1.poločasu potom zvýšili své vedení již na rozdíl desetibrankový, na ukazateli skóre svítilo vysoké vedení SPARTY 20:10.

Začátek 2.poločasu, byl dost vyrovnaný, branky padaly rovnoměrně na obou stranách a tak ve 40.minutě byl rozdíl stále desetibrankový – 23:13. V dalším průběhu utkání však SPARTA opět přidala a v 50.minutě byl stav již 28:14. V 58.minutě zaznamenal jubilejní 30.branku Hasala / když před tím odmítl tuto“ poctu“ ze sedmičky Šimůnek – že by chtěl ušetřit ?? / a  nakonec se kutnohorský tým mužů mohl radovat z vysokého a hlavně zaslouženého vítězství o 15 branek v poměru 32:17.

Kutnohorský tým mužů si tak připsal cenné vítězství nad loňským účastníkem 2.ligy a druhé poměrně vysoké v řadě / před tím zvítězil o 11 branek v Mělníku /. V obou utkáních sice nastoupil s poměrně úzkým kádrem, ten však vždy doplnil hostující extraligový Šimůnek a jeho přítomnost byla hodně znát. Ondra je exelentní obránce a spoluhráči okolo nezůstávali v této činnosti pozadu / obrana si připsala celkem 12 úspěšných bloků střel /. A za velmi dobrou obranou se potom dařilo i brankáři Červenkovi, který si v nedělním utkání připsal 18 zákroků / 7 v první půli a 11 ve druhé / = úspěšnost 51,4%. Na hráčích v poli byla znát počáteční opatrnost ve hře dopředu, s přibývajícím časem však soupeře jasně přehrávali a když předvedli několik podařených kombinací, čtyři desítky přítomných diváků nešetřilo potleskem. Tým celkem vyslal na soupeřovu branku 55 střel a při 32 brankách měl úspěšnost střelby 58,2%. Z hráčů se střelecky nejvíce prosazovali Šimůnek / střelba 13-9 / a Hasala / 9-7 /, zdatně jim sekundoval Polívka / 7-5 / a Nádvorník / 8-5 /. Po delší pauze nastoupil opět Kůrka / střelba pouze 11-3 /, v obraně si však uhrál tradičně své a také Bielický. Tým SPARTY měl v utkání celkem 12 získaných míčů a jenom 8 ztrát. Celkově podal v neděli velmi dobrý výkon a zaslouženě si připsal oba body. Soupeři tentokrát nedal žádnou šanci na přijatelný výsledek.

Hostující brankáři si připsali celkem 12 zákroků a střelecky se nejvíce prosazovala trojice Procházka / 5 /, Jeřábek  Z. / 4 / a Wurm / 4 /, celkově však Ledeč na domácí SPARTU v tomto utkání vůbec nestačila.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?
S výsledkem téměř maximální spokojenost. Výborná obrana, skvělý brankář, rychlý přechod do útoku a poměrně pestrý i postupný útok. Projevila se přítomnost Ondry Šimůnka a Ondry Hasaly a ostatní jim velmi zdatně sekundovali. Věřím, že i v následujícím utkání podáme podobný výkon. Bohužel, hráčský kádr je velice úzký a tři hráči na střídání v domácím zápase je bída. Tohle je náš dlouhodobý problém a v dohledné době nevidím zlepšení.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/ - Šimůnek 9, Hasala 7, Polívka 5, Nádvorník 5, Kůrka 3, Horníček 2, Bielický 1, Filip a Šnajdr / hrající trenér /.
NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 2 – 5, SEDMIČKY: 3/2 – 5/2, ROZHODČÍ: Novotný / Ml.Boleslav / - Průžek / Úvaly /, DIVÁCI: 42.

OSTATNÍ VÝSLEDKY 12.kola:
LOKOMOTIVA Vršovice - HC WENDY Mělník 25:19, SOKOL Vršovice „B“ - HK BANÍK Most 00:00.