Házenkáři kutnohorské Sparty porazili druhý tým tabulky - Kovofiniš Ledeč n. S.

18. květen 2017, 00:46

Kutná Hora - V neděli 14. května měl tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora na programu čtvrté jarní mistrovské utkání společné regionální ligy, v rámci 12. kola přivítal na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově druhý tým tabulky - Kovofiniš Ledeč nad Sázavou.

Kutná Hora - Ledeč n. S. 24:23 (13:10)

Tým KV byl před nedělním utkáním v průběžné tabulce SRL na 2.místě se ziskem 14 bodů : bilance  - 6 vítězství, 2 remízy a 1 porážka. Tu jedinou utrpěl na podzim na hřišti vedoucího Žďáru n/S. v poměru 22:26. V podzimním vzájemném utkání / hráno 26.11.2016 / kutnohorský tým mužů prohrál v ledečské sportovní hale 29:20 /13:8/. A do nedělního utkání nastupoval v roli favorita určitě tým od Sázavy.

Od úvodních minut bylo nedělní utkání poměrně vyrovnané, domácí se ujali vedení 1:0, ve 4.minutě vedli hosté 1:2 a v 8.minutě zase domácí 3:2. V dalších minutách prvního dějství hosté 3x vyrovnali jednobrankové vedení SPARTY, postupně na 3:3, 4:4 a ve 12.minutě na 5:5. Poté domácí poprvé přešli ve 14.minutě do 2 brankového vedení - 7:5, v 18.minutě bylo opět srovnáno – 7:7. V poslední desetiminutovce 1.poločasu nejprve domácí 2x přecházejí opět do 2 brankového vedení, na 9:7 a 10:8 a po snížení hostí ve 24.minutě na 10:9 následně třemi brankami v řadě odskakují ve 28.minutě na 13:9. Poslední slovo potom mají hosté, kteří v předposlední minutě snižují na poločasových 13:10. Hráči SPARTY tak odcházeli do kabin spokojeni, vedení o 3 branky bylo určitě zasloužené a povzbuzující do 2.poločasu.

A ten zahájili domácí také velmi dobře, 2 brankami v jeho úvodu zvýšili na 15:10 a stejným rozdílem vedli ještě ve 38.minutě, kdy byl stav 17:12. Hosté ale dalším průběhu zabojovali, využili několika zbytečných nepřesností domácích hráčů a nejprve 3 brankami v řadě snížili do 42.minuty na 17:15, po zvýšení SPARTY na 18:15 ve 46.minutě dokonce snížili na rozdíl branky jediné, na 18:17. A vyrovnané i dramatické utkání pokračovalo i v dalších minutách. Domácí 4x zvýšili své vedení na rozdíl 2 branek – na 19:17, 20:18, 21:19 a v 53.minutě na 22:20, hosté nejprve 3x snížili na rozdíl branky jediné a v 59.minutě dokonce vyrovnali na 22:22. Ještě v téže minutě domácí opět přecházejí do vedení 23:22, na začátku poslední minuty však hosté opět vyrovnávají na 23:23. Poslední slovo však mají přece jenom domácí, když Hovorka / kterému se do té doby příliš nedařilo / 24 brankou rozhoduje o těsném vítězství SPARTY v poměru 24:23. Hosté mají ještě v závěru čas na poslední útok a  tím i na vyrovnání, k zakončení se však již nedostanou.

SPARTA podala v nedělním utkání celkem slušný výkon a po lídrovi soutěže ze Žďáru připravila porážku také druhému týmu průběžné tabulky. Jenom škoda, že si dobře rozehrané utkání ze začátku 2.poločasu, kdy vedla o 5 branek, zbytečně zkomplikovala svými chybami v rozehrávce a v zakončení. To hostům výrazně napomohlo vrátit se do utkání a udělat z něj ještě drama. Naštěstí konec dobrý, všechno dobré. Kutnohorský tým si připsal oba mistrovské body za těsné, ale zasloužené vítězství. Z dvojice brankářů odchytal větší část Červenka, který si připsal 10 zákroků = úspěšnost 40%, Kotěšovec měl 3 zákroky a úspěšnost 27,3%. V poli tentokrát chyběli zranění Polívka se Špačkem a Salák / trenérské povinnosti /, po dlouhé době naopak nastoupil nejzkušenější z kádru - Kůrka. Výborné utkání odehrál Pícha, dařilo se mu hlavně v 1.poločasu, kdy měl 100% střelbu 7-7. Ve druhém již byl osobně bráněn a do zakončení se nedostal. A slušnými výkony ho podpořila i většina ostatních, i když hra nebyla rozhodně bez chyb. Do střelecké listiny se dle úspěšnosti zapisovali : Brož 4-3, Veselý M. 6-3, Falge 4-2, Hovorka 4-2, Veselý Š. 2-1, Kůrka 7-3 a Petránek 7-3. Pouze Hájek se do zakončení nedostal. Celkově měl kutnohorský tým střelbu 41-24 = úspěšnost 58,5%. K tomu si hráči v poli připsali 9 získaných míčů a 14 ztrát. Zatímco v domácím prostředí tým SPARTY nastupuje většinou v silné sestavě a herně se mu daří, na hřištích soupeřů většinou nastupuje v oslabených sestavách a výsledky jsou mizerné. A proto také týmu patří pouze 4.místo v průběžné tabulce soutěže a lepší to již / s největší pravděpodobností / letos nebude.

Tým Kovofiniše předvedl v Kutné Hoře dobrý výkon a určitě potvrdil své postavení v průběžné tabulce soutěže. Jeho dvojice brankářů si připsala celkem 11 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce dařilo dvojici Procházka / 7 / a Jeřábek / 5 /.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
V nedělním zápase jsme si připsali cenné vítězství nad druhým týmem tabulky. Utkání jsme velice slušně rozehráli, ale ve druhém poločase jsme vlastními chybami pustili soupeře zpět do hry. Tým má slušný potenciál, ale na hodně hráčích je patrné velké tréninkové manko. Svým výkonem potěšili brankáři a Jirka Pícha, se kterým na spojce se nám opravdu daří. Příjemným překvapením byl výkon Michala Kůrky, který se po delší době vrátil do sestavy. Ostatní hráči střídali lepší okamžiky s horšími, ale důležité je, že jsme uhájili cenné vítězství.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Kotěšovec /br/ - Pícha 7, Brož 3, Kůrka 3, Petránek 3, Veselý M. 3, Falge 2, Hovorka 2, Veselý Š. 1 a Hájek. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 2, SEDMIČKY: 1/0 – 4/4, ROZHODČÍ: Václavík - Šiška / oba Praha /, DIVÁCI: 65.

DALŠÍ VÝSLEDEK 12.kola:
1.HC WENDY Mělník - SOKOL Vršovice „B“ 32:23.

V příštím – 13.kole SRL hraje kutnohorský tým mužů opět doma, v neděli 21.května přivítá na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 10,30 hodin pražský tým – SOKOL Vršovice „B“.