Házenkáři kutnohorské Sparty proti Vršovicím na domácím hřišti jasně dominovali

10. květen 2011, 13:58
(aktualizováno: 10. květen 2011, 13:58)

Kutná Hora – Házenkáři TJ Sparta Kutná Hora nastoupili v neděli 7. května na svém domácím hřišti v Tyršově ulici na Žižkově proti předposlednímu týmu tabulky – Lokomotivě Vršovice.

Kutná Hora – LOKOMOTIVA Vršovice   31:20   (17:10)

V podzimním utkání SPARTA zvítězila v nafukovací hale ve Vršovicích po dobrém výkonu 24:30 a v průběžné tabulce byla před nedělní odvetou na 2.místě se ziskem 16 bodů, zatímco Vršovice na 7. místě body pouze 3.

Začátek utkání se SPARTĚ vydařil. Na její úvodní branku sice hosté odpověděli vyrovnáním na 1:1, další minuty však byly plně v režii domácích. Ti zaznamenali v rozmezí 4. - 13. minuty sedm branek v řadě a rázem byl stav 8:1. Druhá polovina prvního dějství již byla poměrně vyrovnaná, SPARTA si nadále udržovala vysoký náskok a do kabin odcházela s pohodovým vedením o 7 branek – 17:10.

Také úvod druhého poločasu patřil domácímu týmu. Ve 35. minutě byl stav 20:11 a ve 40. minutě již 23:12. Potom se sice hostům podařila šňůra 4 branek, kterou snížili do 45. minuty na 23:16, SPARTA však odpověděla stejnou mincí a v 52. minutě byl její náskok opět 11-ti brankový – 27:16. A tento rozdíl se již do konce utkání nezměnil. SPARTA bez větších problémů zvítězila 31:20 a připsala si další dva body do tabulky SRL.

Nutno ovšem dodat, že vítězství mohlo být daleko vyšší. O to však domácí hráče připravila mnohdy zbytečná laxnost při zakončení a poměrně dost ztrát míčů pokaženými přihrávkami.

Jinak ale SPARTA v neděli neodehrála špatné utkání a její vítězství bylo naprosto zasloužené.

Na soupeřovu branku tentokrát „nasypala“ 55 střel, což je při 31 brankách úspěšnost 56,4%. V obraně bylo několik zbytečných „okének“, přesto 20 obdržených branek není až tak mnoho. A to přesto, že se brankářům SPARTY v tomto utkání příliš nedařilo (Hroch měl 7 zákroků = 38,9% úspěšnost, Červenka 5 zákroků = 35,7% ). Střelecky se nejvíce prosazovala trojice – Kůrka, Hasala a Thieme. A je potěšitelné, že poprvé na jaře mohl nastoupit po zranění a nemoci opora obrany Rudolf.

Tým soupeře se prezentoval sympatickým výkonem, jeho hráči nižších postav se však jen těžko prosazovali proti obraně SPARTY. Dobře jim zachytal brankář (připsal si 15 úspěšných zákroků), střelecky se nejvíce dařilo Balcerovi, který svých 6 branek zaznamenal pouze v 1.poločasu.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Hroch /br/ - Kůrka 7, Hasala 6, Thieme 6, Hájek 3, Hovorka 3, Polívka ml. 3, Šalátek 2, Rudolf 1, Polívka st. a Salák J. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 2, SEDMIČKY: 3/2 – 2/2, ROZHODČÍ: Haramul – Opata / oba Mělník /, DIVÁCI: 45.

OSTATNÍ VÝSLEDKY: AŠ Ml.Boleslav“B“ – JISKRA Zruč 23:30, HC WENDY Mělník – SOKOL Úvaly 22:20, SLAVIA Praha – SOKOL Libčice / odloženo na 27.5. /

V příštím - 12.kole SRL nastoupí kutnohorský tým mužů opět v domácím prostředí a to v neděli 15. května, kdy přivítá od 10.30 hodin na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově poslední tým soutěže – 1.HC WENDY Mělník.