Házenkáři Sparty Kutná Hora jasnou výhrou na Úvaly postoupili do druhého kola

3. září 2012, 15:17
(aktualizováno: 3. září 2012, 15:17)

Kostelec nad Černými lesy - Kutnohorský tým mužů házenkářského oddílu TJ Sparta čekalo v neděli utkání prvního kola Českého poháru, ve kterém byl hostem svého loňského nejvážnějšího soupeře ve Společné regionální lize - týmu Sokola Úvaly. Po dohodě bylo utkání sehráno od 17.30 hodin ve sportovní hale v Kostelci nad Černými lesy.

Úvaly - Kutná Hora 16:31 (9:15)

Úvodní desetiminutovka pohárového utkání byla ve znamení opatrné, ale i dost nepřesné házené z obou stran. Domácí se ujali z prvního útoku vedení 1:0, ve 4. minutě vedli 2:1. Sparta ve 2. minutě vyrovnala na 1:1, až v 8. minutě na 2:2. V 10. minutě poprvé v utkání přešla do vedení 2:3 a pomalu narůstala její herní převaha. V polovině prvního poločasu již měla k dobru náskok pěti branek - 3:8. Kutná Hora v této části utkání svého soupeře přehrávala po všech stránkách a měla utkání jasně pod kontrolou. Poločas nakonec skončil vedením kutnohorského týmu o šest branek - 9:15.

A druhý poločas se závěru toho prvního dost podobal. Hráči Sparty byli jasně lepší hlavně v pohybu a rychlosti a postupně navyšovali svůj náskok. Do hry se pravidelně zapojovalo všech 10 hráčů do pole a rozdíl byl i nadále dost výrazný. Ve 40. minutě byl stav 11:22, v 50. minutě již 14:29 a utkání nakonec skončilo vítězstvím hostů vysoko o patnáct branek - 16:31.

Sparta do pohárového utkání nenastoupila v nejsilnější možné sestavě, chyběli zraněný brankář Hroch a dále Kůrka, Polívka st. a Rudolf, navíc nemohl nastoupit nemocný kanonýr Úval Ondřej Kroutil, který bude ve Spartě v druholigové sezóně hostovat. Přesto tým podal poměrně solidní výkon a zaslouženě si vybojoval postup do dalšího kola Českého poháru.

Ve druhém kole ČP Sparta Kutná Hora přivítá zkušený druholigový tým TJ Bohemians Praha. Utkání se bude hrát v neděli 16. září od 10,30 hodin opět ve sportovní hale v Kostelci nad Černými lesy.

Nedělní pohárové utkání byla stále jenom dobrá příprava na nastávající mistrovský ročník 2. ligy mužů SVČ 2012/2013. Ten pro tým kutnohorské SPARTY - nováčka soutěže - začne v neděli 23. září, kdy přivítá právě v kostelecké sportovní hale (zde bude hrát všechna svá domácí utkání) od 17,30 hodin tým HK Slavia Praha.

Sestava a branky Sparty: Červenka - Hasala 8, Hovorka 4, Šalátek 4, Falge 3, Hrčka 3, D. Polívka 3, Salák 3, Thieme 3, Hájek a P. Polívka ml. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 3/1. Vyloučení: 2/3. Sedmičky: 1/1 - 4/3. Rozhodčí: Navrátil - Šiška (oba Praha). Diváků: 15.