Házenkáři Sparty Kutná Hora zakončili mistrovskou soutěž bez jediné prohry!

29. květen 2012, 10:57
(aktualizováno: 29. květen 2012, 10:57)

Praha - Muži házenkářského oddílu Sparty Kutná Hora v neděli zakončili Společnou regionální ligu 2011 - 2012 utkáním posledního kola. Zavítali na hřiště jediného pražského účastníka v této soutěži.

Lok. Vršovice - Kutná Hora 17:24 (9:11)

Letošní mistrovský ročník SRL se hrál tříkolovým systémem a oba nedělní soupeři měli za sebou již dvě vzájemná utkání. To první se hrálo 9. října 2011 ve Vršovicích a Sparta tehdy zvítězila o šest branek - 18:24. To druhé se odehrálo 22. dubna 2012 v Kutné Hoře a Sparta  tentokrát zvítězila těsně 22:20.

Kutnohorský tým mužů měl po čtrnácti odehraných kolech na svém kontě třináct vítězství a pouze jednu remízu a byl s předstihem jasným vítězem letošního ročníku SRL. V nedělním utkání již šlo pouze o to, jestli si výbornou bilanci udrží až do konce soutěže, nebo si připíše přece jenom jedinou porážku v celé sezóně!

Začátek nedělního utkání byl poměrně vyrovnaný a ve vedení byl většinou tým domácí Lokotky - 1:0, 2:1, 4:3 a ve 12. minutě 5:4. V následné pětiminutovce Sparta čtyřmi brankami v řadě otočila skóre na 5:8, do 21. minuty však snaživý tým domácích snížil na rozdíl jediné branky – 7:8. Tři branky Sparty v řadě do 26. minuty znamenaly, že její vedení bylo již 7:11, závěr prvního poločasu však vyšel lépe domácím, kteří dvěma brankami upravili na - pro ně přijatelných  9:11.

V poločasové přestávce apeloval trenér Hájek na zlepšení obranné činnosti a hráči si to vzali k srdci. Domácí sice z prvního útoku snížili na 10:11, to však bylo z jejich strany na dlouhé minuty vše. Výrazně lepší obrana a za ní famózní výkon brankáře Červenky (nastoupil až do druhého poločasu a po té první obdržené brance si připsal devět úspěšných zákroků v řadě) znamenal, že ve 44. minutě vedla Kutná Hora již 10:19. Domácí v této fázi utkání výrazně zaostávali a na Spartu neměli. Po prostřídání sestavy hostí sice ještě Lokotka sedm minut před konce dokázala snížit na rozdíl pěti branek - 16:21, žádné drama se však nekonalo. Hosté soustředěným výkonem pohlídali své vedení a zaslouženě v utkání zvítězili o sedm branek v poměru 17:24. Domácí zapisovatel zapomněl zapsat v průběhu druhého poločasu (asi se "kochal") po jedné regulérní brance na každé straně, výsledek tak měl být ve skutečnosti 18:25.

Sparta tak zakončila letošní mistrovský ročník SRL jasným vítězstvím a udržela si v soutěži neporanitelnost, v konečné tabulce zvítězila o "parník", když před druhým Sokolem Úvaly měla nevídaný náskok 13 bodů!

První poločas odchytal celkem spolehlivě Hroch (připsal si sedm úspěšných zákroků, ve druhém šel ještě na dvě sedmičky domácích a jednu chytil) s úspěšností 44,4%, druhý odchytal na "jedničku" Červenka – 12 zákroků – parádní úspěšnost 60%. Střelecky se tentokrát nejvíce dařilo dvojici Thieme (10 střel – 8 branek) a Hovorka (10–7), pozadu nezůstal ani Hájek, navíc velmi dobrý v obraně. Méně se střelecky dařilo v útoku Píchovi, o to lepší byl jeho výkon v obranné činnosti. Po třízápasové pauze (dokončoval VŠ) nastoupil Hasala, střelecky mu ale utkání nevyšlo (9-2), v obraně však velmi dobrý. Ze tří Polívků se tentokrát nejvíce střelecky prosadil ten nejmladší Denis (3-2). Pochvalu za nedělní výkon však zaslouží celý kutnohorský kolektiv. A to samozřejmě platí i za celý vítězný ročník Společné regionální ligy mužů 2011/2012.

Pohodové utkání rozhodovala manželská dvojice Libor (předseda StčSH)a Pavla (předsedkyně STK StčSH) Skružní, kteří po utkání týmu poblahopřáli k vítězství v soutěži a předali vítězný diplom (pohár se předával již před týdnem na domácím – nesehraném utkání). Navíc trenér Jiří Hájek zvítězil v tipovací soutěži všech trenérů a obdržel od vedení StčSH věcnou cenu (tekutou pozornost).

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Thieme 8, Hovorka 7, Hájek 4, Hasala 2, Polívka D. 2, Pícha 1, Polívka P. st. 1, Polívka P.ml., Salák J., Šalátek a Šnajdr.Trenér Hájek Jiří. Napomínání: 3/3. Vyloučení: 2/2. Sedmičky: 2/1 - 1/0. Rozhodčí: Skružný - Skružná (oba Zlonín). Diváků: 20.