Házenkáři Sparty zvládli důležitý zápas a míři za postupem do druhé ligy

17. duben 2012, 10:26
(aktualizováno: 17. duben 2012, 10:26)

Mladá Boleslav - Po pětiměsíční přestávce byla o víkendu zahájena jarní část mistrovského ročníku Společné regionální ligy mužů v házené. Tým kutnohorských házenkářů (vedoucí celek soutěže) nastoupil v neděli 15. dubna ve sportovní hale v Mladé Boleslavi proti domácímu týmu HC Auto Škoda Mladá Boleslav B.

M. Boleslav B - Kutná Hora 21:24 (12:15)

Mladoboleslavská rezerva přezimovala v tabulce SRL na třetím místě se ziskem sedmi bodů, zatímco Sparta na prvním místě s plným bodovým ziskem 16 bodů. Navíc podzimní utkání v Kutné Hoře skončilo jednoznačným vítězstvím SPARTY 40:23. Ale do úvodního jarního utkání nastupovala Sparta s jistými obavami. V boleslavské hale se jí v minulosti nikdy příliš nedařilo a navíc toho někteří hráči v zimní přestávce mnoho nenatrénovali a tým nastupoval bez jediné zimní herní přípravy.

A to vše bylo v úvodu utkání na její hře dost znát. Domácím se vydařil vstup do utkání lépe a ve 3. minutě vedli 2:0. Hráči Sparty se dlouho nemohli střelecky prosadit, první branku zaznamenal Kůrka až v 5. minutě - 2:1. V dalším průběhu prvního poločasu se výkon přece jenom začal zlepšovat a nastal i obrat ve skóre. V 9. minutě již Sparta přešla do vedení 2:3. Poté domácí ještě dvakrát dokázali vyrovnat jednobrankový náskok hostí, postupně na 3:3 a 4:4. V rozmezí 12. - 21. minuty však převaha Kutné Hory narůstala a to znamenalo postupné zvýšení náskoku až na rozdíl šesti branek – 6:12. A vedení si udržovala až do konce prvního dějství, i když z domácí tým dokázal "ukrojit" z jejího náskoku tři branky. Poločas tedy skončil vedením hostů o tři branky - 12:15.

Druhý poločas již byl hodně vyrovnaný a domácí notně favorizovanou Spartu pozlobili. Ta sice zvýšila své vedení ve 31. minutě na 12:16, potom se na dlouhé minuty střelecky odmlčela. A domácí stihli do 41. minuty vyrovnat na 16:16. Hosté v této fázi utkání přežili dvouminutové dvojnásobné oslabení, když dostala pouze jedinou branku (právě tu 16. v pořadí ze sedmičky, navíc Červenka jednu sedmičku dokázal zlikvidovat). Ve 43. minutě již opět vedla - 16:18. Domácí poté ještě čtyřikrát snížili vedení Sparty na rozdíl jediné branky - postupně na 17:18, 18:19, 19:20 a pět minut před koncem na 20:21.

Závěr utkání však lépe zvládla Kutná Hora, v 55. minutě zvýšila své vedení na 20:23 a tímto rozdílem také v utkání nakonec zvítězila, konečný výsledek zněl 21:24.

Sparta si tak připsala další vítězství, tentokrát to však bylo pouze po průměrném výkonu. Na hráčích byla znát hlavně nerozehranost, tím vázla zákonitě spolupráce a souhra. To bylo znát hlavně na levé straně útoku, kde nejlepší střelec týmu i celé soutěže Hasala se ke své první střele dostal až v 18.minutě a první branku zaznamenal až ve 27.minutě. Příliš se nedařilo ani Šalátkovi a vůbec se neprosadil dorostenec Pícha (ten měl však v nohách polední utkání za dorost). Naopak střelecký den měl tentokrát Kůrka. Z prvních sedmi branek svého týmu jich dal sám šest a celkově nasázel soupeřovým brankářům 13 branek (z toho devět v prvním poločase)! Velmi dobře zahrál na pivotu Rudolf (celý podzim vynechal pro zranění), po dvouleté pauze nastoupil a zahrál poměrně solidně Hrčka. V obraně zahrál tradičně spolehlivě nejstarší hráč týmu Polívka. Prosadil se i brankově, stejně jako oba jeho synové – Denis a Petr. Celé utkání tentokrát odchytal Červenka, který si připsal 12 úspěšných zákroků při úspěšnosti 36,4%. Druhý z dvojice brankářů Hroch tentokrát absentoval, byl v zaměstnání. Ze stejných důvodů chyběla i další výrazná opora týmu Thieme.

Z domácího týmu se nejvíce prosazovala dvojice mladíků Homolka – Váňa, oba autoři sedmi branek. A dvojice brankářů AŠ si připsala – stejně jako Červenka, celkem 12 úspěšných zákroků. Oproti podzimní "nakládačce" v Kutné Hoře podal B tým AŠ v domácím prostředí velmi bojovný výkon a byl hodně vyrovnaným soupeřem.

Tým mužů Sparty Kutná Hora si tedy připsal v devíti utkání mistrovské soutěže devět vítězství a nadále si udržuje 100% bilanci. S plným bodovým ziskem vévodí průběžné tabulce SRL a nezadržitelně míří jak za vítězstvím v soutěži, tak i za postupem do 2. ligy!

Sestava a branky Sparty: Červenka  - Kůrka 13, Hasala 3, Hovorka 2, Hrčka 1, Polívka D. 1, Polívka P. st. 1, Polívka P.ml. 1, Rudolf 1, Šalátek 1, Brož, Pícha, Salák J.  a Šnajdr. Trenér Hájek Jiří. Napomínání: 3/2. Vyloučení: 6/2. Sedmičky: 3/2 - 9/7. Rozhodčí: Skružný - Skružná (oba Zlonín). Diváků: 45.

Ostatní výsledky: Loko Vršovice - Zruč 22:17.

V příštím kole SRL přivítá kutnohorský tým mužů v neděli 22. dubna od 10.30 hodin na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově momentálně třetí tým soutěže – pražskou Lokomotivu Vršovice.

Kutná Hora - Louny 24:34 (11:16)

V neděli 15. dubna přivítal tým starších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora v utkání 17. kola 2. ligy SD - Čechy severočeský tým – Lokomotivu Louny. Utkání se hrálo z důvodů nepříznivých klimatických podmínek ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou od 12,00 hodin (původně se již mělo hrát v Kutné Hoře na venkovním hřišti). V podzimním utkání dorostenci Sparty prohráli v Lounech těsně o tři branky 30:27, když v poločase ještě o branku vedli. V průběžné tabulce 2. ligy SD byl tým z Loun před tímto utkáním na 4. místě se ziskem 19 bodů, Sparta na místě devátém měla bodů šest. Favorit byl tedy jasný, hosté.

Do utkání nastoupili dorostenci Sparty v hodně oslabené a prořídlé sestavě a to bylo pro konečný výsledek to podstatné. Utkání sice bylo do 13. minuty vyrovnané a stav byl 6:6, v dalším průběhu utkání již začala narůstat herní převaha hostujícího týmu a tím i vývoj skóre. V 17. minutě to bylo 6:10, ve 25.minutě 9:13 a první poločas skončil vedením hostujícího týmu o pět branek - 11:16.

A druhý poločas měl obdobný průběh, jako konec toho prvního. Hosté hlavně fyzicky přehrávali domácí a měli utkání jasně pod kontrolou. Nakonec bez problémů dovedli utkání do vítězného konce 24:34.

Trenér Sparty Jiří Hasala okomentoval utkání stručně: "bez hráčů na střídání to nešlo, na soupeře jsme v této sestavě nestačili."

Sestava a branky Sparty: Karlovský - Brož 7, Nádvorník 4, Pícha 4, Stehlík 4, Kuře 3, Polívka D. 2 a Petránek. Trenér Hasala Jiří. Napomínání: 2/3. Vyloučení: 5/6. Sedmičky: 3/2 - 4/4. Rozhodčí: Semerád - Vlk (oba Pardubice). Diváků: 3.